The Early Years 1965-1972 je box set, který popisuje ranou tvorbu anglické rockové kapely Pink Floyd, vydaný 11. listopadu 2016. Vydalo jej vydavatelství Pink Floyd Records, jehož distribuci zajišťuje Warner Music pro Spojené království a Evropu a Sony Music pro zbytek světa.
Po návratu z vězení Jake Blues s bratrem Elwoodem navštíví dům, v němž byli kdysi vychováni jeptiškami. Tady stojí před jasným rozhodnutím: na to, aby sehnali 5000 dolarů pro kostel, mají pouhých jedenáct dnů. Jake s bratrem Elwoodem se proto rozhodnou obnovit jejich bývalou bluesovou skupinu. Tím se kolotoč ztřeštěných akcí a honiček s poldy v patách teprve roztáčí. Jejich plány na získání peněz totiž neustále někdo narušuje, dvojice bratrů na sebe také poštve téměř každého…
Podrobná kronika slavného turné britské rockové skupiny Rolling Stones po Spojených státech v roce 1969, které vyvrcholilo katastrofálním a tragickým koncertem 6. prosince na Altamont Speedway Free Festival, událostí historického významu, neboť znamenala konec jedné éry: z generace míru a lásky se náhle stala generace rozčarování.
Světoznámý dirigent Daniel Daréus musí náhle ze zdravotních důvodů přerušit svou kariéru. Vrací se do vesnice na severu Švédska, do místa, kde strávil své dětství. Netrvá dlouho a je požádán, aby si přišel poslechnout zkoušku kostelního sboru, který se schází každý čtvrtek na faře. Stačí přijít a dát pár dobrých rad. Takovou prosbu nelze odmítnout. Proti své vůli se Daniel stává sbormistrem. Sbor se vyvíjí a roste. Daniel si dělá přátele i nepřátele. A najde lásku.
Hudební komedie vypráví o fiktivní skupině Strange Fruit, která se v roce 1977 rozpadla a jejíž členové se po dvaceti letech setkávají kvůli vystoupení na hudebním festivalu ve Wisbechu. Zestárlí rockeři v osobním životě příliš neuspěli - klávesista Tony prodává kondomy, baskytarista, zpěvák a skladatel Les Wickes se stal pokrývačem, bubeník Beano je zahradníkem, zpěváka Raye živí bohatá manželka a vůdčí osobnost skupiny Brian prý zemřel po předávkování drogami. Přesto, že si nejsou vůbec jistí, zda je o generaci mladší publikum nevypíská, vydávají se spolu na turné.
Kdyby Dewey Cox skutečně žil, prošlo by jeho ložem přes čtyři stovky dívek a paní, zplodil by přes třicet dětí a třikrát by ochutnal vlastní svatební koláče. A nejen to. Kdyby Dewey Cox žil, zcela jistě by se stal jednou z největších rock'n'rollových a vůbec hudebních hvězd, co kdy chodily po planetě, a klaněl by se mu celý svět. Dokonce by měl i vlastní hudební show, do níž by za ním klidně zašel třeba Elvis Presley nebo The Beatles. A protože by Dewey Cox byl opravdový drsňák, nepochybně by ochutnal veškerý alkohol a všechny drogy, které se dají sehnat. Kdyby tedy skutečně žil. Jenže on nežil.
Čtyři špičková díla světoznámého českého tanečníka a choreografa Jiřího Kyliána poprvé v podání Baletu Národního divadla. Balet Národního divadla připravil pro letošní oslavy vzniku republiky mimořádnou premiéru s názvem Kylián – Mosty času. Tímto projektem důstojně podpoří nejen toto významné výročí, ale také vzdá hold slavnému českému rodákovi, choreografovi Jiřímu Kyliánovi, který se nepochybně stal ikonou světového tance. Komponovaný večer představí divákům čtyři opusy – Žalmovou symfonii, Bellu Figuru, Petite Mort a Šest tanců.