Dokumentární portrét je určen nejen obdivovatelkám podmanivé krásy Alaina Delona, ale i zájemcům o filmové umění. A může se stát, že každá z těchto skupin se po zhlédnutí filmu bude na důvěrně známého herce dívat jinak než dosud. Snímek strhává symbolu francouzské kinematografie jednu masku za druhou. Výpovědi nechává autor pouze na Delonovi, nezve si jiné mluvčí. Sleduje herce od počátků kariéry, nabízí četné filmové ukázky a rozhovory, které byly natočeny v časovém rozpětí padesáti let. Před očima diváka se odehrává neobyčejný životní příběh Alaina Delona, který má na kontě 87 filmů, je nejkrásnějším francouzským hercem, a přesto jeho pravou tvář nikdo nezná.

V roce 1930 se Jesse Owens jako první ze své rodiny dostal na vysokou školu Ohio State University. Tam si ho brzy všiml atletický trenér Larry Snyder. O Jessii je krátce nato velký zájem, považují ho za mladý afro-americký talent s obrovským potenciálem. Jesse má ambice dostat se na olympiádu, ovšem bojuje s největší otázkou svého života, rasismem. Vyvstává otázka, zda by Spojené státy vůbec mohly účinkovat na Olympijských hrách v nacistickém Německu v roce 1936. Když americký velvyslanec Avery Brundage najde kompromis, osobně přesvědčí Třetí říši, aby odvrátila bojkot ze strany Owense. Jessie mezitím řeší vlastní morální boj spočívající v tom, zda jít nebo nejít na olympiádu. Nakonec se rozhodne do Berlína odcestovat a právě tím se mu otevřou brány stát se největším americkým olympionikem všech dob.

Kvalitní přepis románu Irvinga Stone zobrazuje nejen dramatický život malíře Vincenta van Gogha, ale i celé malířské hemžení v Paříži v období rozkvětu impresionismu. Neméně přesvědčivě je podána i postava Paula Gaugina. Zajímavé jsou i rekonstrukce krajin a objektů, které tvůrci vytvořili pro natáčení podle van Goghových malířských děl. Barvité zachycení Provence řadí tento film k nezapomenutelným životopisným dílům.