Michael, Steven i Nick to młodzi pracownicy fabryki w Pensylwanii, którzy dostają powołanie do wojska, na wojnę w Wietnamie. Jeszcze przed wyjazdem Steven poślubia ciężarną Angelę, ich przyjęcie ślubne jest zarazem przyjciem pożegnalnym. Po pewnym czasie spędzonym w Wietnamie przyjaciele wpadają w pułapkę Vietcongu i trafiają do obozu jenieckiego gdzie zostają zmuszeni do gry w rosyjską ruletkę między sobą. Kiedy Michael umożliwia im ucieczkę, znowu zostają rozdzieleni.

Carol Ledoux, młoda Belgijka pracująca jako manicurzystka w jednym z londyńskich gabinetów kosmetycznych, dzieli mieszkanie ze swoją siostra Heleną i jej kochankiem Michaelem. Po ich wyjeździe Carol zaczyna tracić równowagę duchową, cierpieć na halucynacje. Zostaje zwolniona z pracy i zabarykadowuje się w mieszkaniu. Po obelżywym telefonie żony Michaela wyłącza aparat zrywając ostatecznie więź ze światem zewnętrznym.

Film jest ekranizacją powieści Hermana Wouka. W 1954 roku produkcji przyznano siedem nominacji do Oscara, w tym do nagród dla najlepszego filmu i najlepszego aktora. II wojna światowa. Philip Francis Queeg pełni funkcję kapitana marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych. Podczas huraganu mężczyzna zostaje pozbawiony dowództwa. Na pokładzie dochodzi do buntu.

Film opowiada o Jimie Morrisonie, liderze grupy The Doors. Akcja obejmuje ostatni okres życia legendarnego artysty - od momentu założenia zespołu, po śmierć w wieku 27 lat. Reżyser, zafascynowany mitami współczesnej amerykańskiej kultury, przedstawia swojego bohatera nie tylko jako wybitnego muzyka, ale również osobę egocentryczną, niszczącą swoich najbliższych. Wokalista, wiecznie odurzony alkoholem i narkotykami, ukazany jest jako człowiek zafascynowany śmiercią i dążący do autodestrukcji. Kreacja Jima Morrisona okazała się rolą życia dla Vala Kilmera. Podczas realizacji obrazu aktor sam wykonywał utwory nieżyjącego muzyka. Film, kreujący przygnębiającą wizję, umocnił tylko popularność artysty. Rzesze fanów Morrisona entuzjastycznie przyjęły opowieść o swoim idolu, który stał się jednym z symboli epoki dzieci-kwiatów.

Opowieść biograficzna poświęcona jednemu z najgłośniejszych współczesnych amerykańskich malarzy - Jacksonowi Pollockowi. Próba odpowiedzi na pytanie o tym, co decyduje o wielkości współczesnych artystów: czysty talent, czy też umiejętna promocja ich dzieł i opinia wpływowych krytyków. Niezwykle prawdziwe i przejmujące studium autodestrukcyjnej pasji artysty, która przyniosła mu sławę, uznanie, a w końcu upadek i samotność.

Jerzy jest pisarzem i alkoholikiem. Poznajemy go w momencie, w którym uwierzył, że może wygrać z nałogiem. Zakochuje się w młodej dziewczynie i wreszcie czuje, że ma po co i dla kogo żyć. Jednak nie wytrzymuje długo. Pewnego dnia idzie prosto do baru "Pod Mocnym Aniołem", gdzie zaczyna pić... Wkrótce trafia na odwyk, gdzie spotyka doktora Granadę, personel i innych pacjentów, którzy tworzą niezwykle barwną galerię postaci. Jedną z metod leczenia jest czytanie spisanych wcześniej opowieści, z czasów kiedy się piło. Swoje historie, zabawne i niekiedy wstrząsające, opowiedzą: reżyser, ksiądz, policjant, kierowca TIR-a, farmaceutka, robotnik, fryzjerka i inni. Wszyscy piją, bo picie to nasz sport narodowy.

Cal Rhodes od ponad dziesięciu lat poszukuje syna, który zaginął podczas wojny w Wietnamie. Otrzymuje wiadomość, że być może jest on przetrzymywany w obozie na terytorium Laosu. Gdy rząd odmawia mu pomocy, Cal prosi o wsparcie pięciu weteranów, kolegów syna. Wkrótce przyłącza się do nich młody żołnierz, Kevin Scott. Grupa otrzymuje wsparcie finansowe od potentata naftowego, którego syn także zaginął podczas wojny. Po kilku tygodniach wyczerpujących treningów bohaterowie wyruszają do Laosu. Misję utrudniają im agenci CIA, którzy rekwirują broń.

Ekranizacja powieści Charlesa Bukowskiego. Niepokorny Henry Chinaski podejmuje się dorywczych prac, by zdobyć pieniądze na swoje prawdziwe pasje - kobiety, alkohol, hazard i pisanie.

Życie Gwen Cummings to niekończąca się zabawa. Atrakcyjna dziennikarka nie zdaje sobie jednak sprawy, że ma poważny problem - za dużo pije. Dopiero gdy Gwen rujnuje przyjęcie weselne siostry i rozbija ślubną limuzynę, postanawia wziąć się za siebie i skończyć ze zgubnym nałogiem. Kiedy sąd daje jej do wyboru pobyt w więzieniu lub miesięczną terapię w ośrodku odwykowym, kobieta decyduje się na leczenie. Spotkanie z osobami, którym alkoholizm zniszczył życie, staje się dla niej poważnym ostrzeżeniem.

Abby Janello jest młodą wdową i mamą. Jej mąż zginął w wypadku samolotowym. Pewnego dnia spotyka przypadkiem, przynajmniej tak się jej wydaje, Buddy'ego Amarala, który jest młodym rekinem reklamy. Dla niego życie to dobry wygląd i korzystna umowa. A jednak pomiędzy nimi rodzi się uczucie. Buddy zmuszony jest do tego, aby ocenić samego siebie i po prostu dorosnąć. Abby zaś, kiedy już uwierzyła, że otrzymała od losu kolejną wyjątkową szansę, uświadamia sobie, że ich spotkanie nie było tylko kwestią przypadku. Buddy też to wie, dlatego musi podjąć decyzję: czy wyjawić tajemnicę, która może zniszczyć kruchy związek, czy na zawsze zachować milczenie?