Pasakojimo centre atsidūrė „drambliažmogiu“ pramintas Džonas Merikas, kurio figūrą ir ypač veidą subjaurojo baisi liga. Pikti žmonės tuo pasinaudojo ir išsigimėlį už pinigus rodė cirke. Iš šios sukrečiančios istorijos režisierius sugebėjo iškristalizuoti galingai skambančią paralelę – fiziškai išsigimusio „drambliažmogio“ išvaizda nublanksta prieš vidines ilgai puoselėtos senos geros Anglijos anomalijas.

George'as Foremanas yra legendinis profesionalus sunkaus svorio boksininkas. Skurde vaikystę praleidęs Foremanas visą savo prigimtinę agresiją nukreipė į olimpinio aukso medalio ir pasaulio sunkiasvorio čempiono titulus. Po sėkmingos karjeros metų, patyręs beveik mirties patirtį, Foremanas iškeitė bokso ringą į pamokslavimą ir tarnavimą bažnyčiai. Tačiau matydamas, kad bokso bendruomenei reikia dvasinio ir finansinio vadovavimo, George'as Foremanas grįžo į ringą ir vėl įėjo į istoriją – tapo seniausiu pasaulyje sunkiasvorių čempionu ir įrodė, kad bokse viskas įmanoma, nepaisant amžiaus.

Pagal tragiškus, tačiau herojiškus tikrus įvykius sukurtoje juostoje pasakojama ypatinga istorija apie drąsą, pareigą, draugystę ir pasiaukojimą. Kuomet paprasti žmonės bėga kuo toliau nuo įsisiautėjusios stichijos, šie kasdieniai didvyriai skuba užkirsti jai kelią. Nepaisydami pavojų, gaisrininkai saugo savo šeimas, namus, bendruomenes – kartais ir savo gyvybės kaina. Įtampos kupinoje dramoje apie įsisiautėjusią stichiją puikiai atskleidžiamas pagrindinis „Granito kalno karštagalvių“ moto: „Nesvarbu, su kuo susiduri. Svarbu, kas tuo metu stovi šalia tavęs“.

Jauna, graži ir talentinga, Olimpinės klasės slidininkė Molly dešimtmetį žavėjo pokerio gerbėjus neįtikėtinai sėkmingu žaidimu ir savo užburiančia charizma. Moteris pokerio turnyruose įveikdavo net sunkiausius varžovus ir kaskart namo grįždavo kišenę papildžiusi dar keliais milijonais dolerių. Sėkmė prie pokerio stalo jai pelnė Holivudo žvaigždžių ir verslo titanų palankumą, tačiau vieną dieną prabangius vakarėlius ir triumfą pokerio turnyruose nutraukė septyniolika FTB agentų su automatiniais ginklais rankose.

Džefas Baumanas tikrai nebuvo iš tų, kuriuos galima pavadinti idealiais vaikinais. Ne, jis nebuvo girtuoklis ar mušeika. Tik visiškai neteikė reikšmės tam, kas buvo svarbu jo merginai Erinai. Būtent – Džefas nuolat pražiopsodavo visus svarbius Erinos gyvenimo įvykius ir praleisdavo momentus, kuomet jai reikėdavo jo paramos ir palaikymo. Po eilinio barnio Džefas ryžtingai nusprendžia pabandyti pasikeisti. Žinodamas, koks Erinai svarbus artėjantis Bostono maratonas, vaikinas pasižada nė už ką nepraleisti šio įvykio ir pasitikti mylimąją prie finišo linijos. Atsipeikėjęs ligoninėje, Džefas išgirsta kraupią žinią: sprogimų sudarkytų jo kojų išgelbėti nepavyko. Apimtas įniršio, o vėliau puolęs į depresiją, vaikinas pamažu ima pratintis prie naujo gyvenimo. Jam reikės ne tik išmokti naudotis kojų protezais, bet ir išsigydyti sužeistą sielą.

Filmas, paremtas tikrais įvykiais, pasakoja apie Niujorko dailininkę Ketrin Veldon, kuri atvažiuoja į Šiaurės Dakotą su tikslu nutapyti garsaus indėnų vado Sėdinčio Jaučio portretą. Tuo pačiu metu JAV vyriausybė vis labiau spaudžia amerikos indėnus dėl žemių, o Sėdintis Jautis vadovauja pasipriešinimui prieš JAV pajėgas.