W wieku 23 lat była międzynarodową gwiazdą, a jej piosenki plasowały się na szczytach list przebojów. Za to kiedy kończyła 26 lat, regularnie ją oczerniano i wyśmiewano. Sinéad O’Connor to ikona irlandzkiej muzyki, która wyprzedzała swoje czasy. Film opowiada o jej fenomenalnym dojściu do światowej sławy oraz o tym, jak obrazoburcza osobowość doprowadziła do usunięcia jej z panteonu gwiazd muzyki pop. Obserwujemy Sinéad zarówno podczas koncertu w Medison Square Garden w 1992 roku, jak i w czasie słynnego występu w Saturday Night Live, gdzie a capella zaśpiewała kultowy utwór Boba Marleya w proteście przeciwko seksualnemu wykorzystywaniu dzieci w kościele katolickim i publicznie podarła fotografię Jana Pawła II. Szczery wywiad stanowi podstawę narracji filmu.
Kompilacja wywiadów, prób i backstage Michaela Jacksona, w trakcie przygotowywania się do koncertu w Londynie a tym samym do wielkiego powrotu na scenę.
Opowieść o niezwykłym ostatnim rozdziale życia Freddiego Mercury'ego io tym, jak po jego śmierci na AIDS, Queen zorganizował jeden z największych koncertów w historii, Freddie Mercury Tribute Concert na stadionie Wembley, aby uczcić jego życie i rzucić wyzwanie uprzedzeniom związanym z HIV/ AIDS. Po raz pierwszy historia Freddiego jest opowiedziana obok doświadczeń osób, które w tym samym okresie uzyskały pozytywny wynik testu na obecność wirusa HIV i straciły bliskich. Lekarze, osoby, które przeżyły i działacze na rzecz praw człowieka, opowiadają o intensywności życia podczas pandemii AIDS i panice moralnej, jaką wywołała.
Australijski dysk-dżokej zostaje wynajęty na koncert zespołu ABBA w trakcie tournee po Australii. Jego występy są jednak bardzo kiepskie - jest złym aktorem, a humor przez niego reprezentowany pozostawia wiele do życzenia... Ten mało oryginalny film ma jedną niepodważalną wartość - muzykę szwedzkiego kwartetu i sceny nakręcone za kulisami. Fani Abby na pewno nie będą zawiedzeni.