Termin "hipernormalizacja" został wymyślony przez rosyjskiego profesora antropologii w odniesieniu do paradoksalnej sytuacji - wszyscy w ZSRR wiedzieli, że ustrój upada, ale nikt nie mógł wyobrazić sobie alternatywy dla ówczesnego porządku. Dlatego politycy i obywatele byli zmuszeni do utrzymywania pozorów funkcjonującego społeczeństwa. W swoim filmie Adam Curtis stara się pokazać, w jaki sposób nastały obecne czasy zagubienia i niepewności, gdy ludzie u władzy są sparaliżowani i nie mają pojęcia, co robić dalej. Gdy na świecie dochodzi do zdarzeń, zdawałoby się, kompletnie poza kontrolą, od Donalda Trumpa i Brexitu, przez wojnę w Syrii i niekończący się kryzys migracyjny, po losowe ataki bombowe. Twórca tłumaczy nie tylko dlaczego dochodzi do tych zdarzeń, ale również to, dlaczego nie jesteśmy w stanie ich zrozumieć. Film ukazuje, jak całe społeczeństwa Zachodu uciekają w uproszczoną i często fałszywą wizję świata.

Cztery zdeterminowane kobiety — w tym Alexandria Ocasio-Cortez — rzuciły wyzwanie bogatym politykom i stanęły w 2018 r. do wyścigu o miejsca w Kongresie USA.

Kandydaci do fotela prezydenta USA robili, co mogli, by przekonać do siebie wyborców. Teraz każdy głos jest na wagę złota. George W. Bush i Al Gore z niecierpliwością oczekują na wyniki wyborów. Tymczasem Ameryką wstrząsa skandal związany z liczeniem głosów na Florydzie, gdzie Bush i Gore idą łeb w łeb. Sprawa trafia do sądu, który orzeka ważność wyborów na Florydzie, tym samym ogłaszając zwycięstwo George’a Busha'a. Trzymający w napięciu dramat Jaya Roacha opowiada o przebiegu wyborów prezydenckich w USA w 2000 roku. Występują w nim takie sławy jak Kevin Spacey, Laura Dern, John Hurt i Tom Wilkinson. Film jest produkcją stacji HBO i zdobył 3 statuetki Emmy (z 6 nominacji) w kategoriach: najlepszy film TV, najlepsza reżyseria i najlepsze zdjęcia.

Rasizm, nietolerancja i ksenofobia zawsze były częścią realiów amerykańskiego imigracyjnego kraju. Jednakpod rządami Trumpa nienawiść w społeczeństwie niepokojąco wzrosła.