Joe Gideon jest wziętym choreografem i uznanym reżyserem filmowym. Na Brodwayu przygotowuje kolejny spektakl muzyczny, a jednocześnie kończy pracę nad najnowszym filmem o kontrowersyjnym komiku. Joe od lat jest rozwiedziony i nie utrzymuje bliższych kontaktów z żoną, Audrey. Łączy ich jedynie kilkunastoletnia córka Michelle. Intensywny tryb życia i liczne romanse Joe przypłaca pogarszającym się gwałtownie stanem zdrowia. Aby zachować pozory dobrej formy, każdy ranek rozpoczyna od zażycia środków pobudzających, co doprowadza do pogorszenia się jego stanu psychicznego i w końcu ataku serca...
Znany producent filmowy broni swojej pozycji przed czyhającym na zajęcie jego miejsca konkurentem. W dodatku ktoś zaczyna mu grozić.
Esther Blodgett jest kolejną dziewczyną z prowincji marzącą o karierze filmowej. Pracując na hollywoodzkim przyjęciu wpada w oko Normanowi Maine - gwiazdorowi ze skłonnością do alkoholu. Dziewczyna zostaje pochwycona w tryby showbiznesu, wychodzi też za mąż za swojego idola, ale jego kariera załamuje się.
"Fakty i akty" to opowieść o pewnym niezwykłym przedsięwzięciu. Dochodzi bowiem w Białym Domu do ogromnego skandalu, w który wmieszany jest sam prezydent. Conrad Brean (Robert De Niro), doradca i wysoki urzędnik Białego Domu, którego zadaniem będzie zatuszowanie seksualnych wyczynów prezydenta w przededniu wyborów. Kiedy konieczne staje się odwrócenie uwagi mediów i opinii publicznej od tego wydarzenia, Brean wynajmuje hollywoodzkiego producenta Stanleya Motssa (Dustin Hoffman). Wspólne przedsięwzięcie tych manipulatorów to wywołanie wojny z... Albanią (dlaczego Albania?, a dlaczego nie - odpowiada Brean). W skład ekipy Motssa wchodzą najlepsi z najlepszych w branży hollywoodzkiej. Łączą oni siły z zespołem z otoczenia prezydenta i tworzą niesamowitą fikcyjną "wojnę". Niestety nie wszyscy będą chcieli uwierzyć w konflikt z odległą Albanią.
Rok 1940. Studio filmowe RKO bierze pod swoje skrzydła 24-letniego Orsona Wellesa. Producenci obdarzają wschodzącą gwiazdę kinematografii wyjątkowym zaufaniem, oddając mu pełną kontrolę nad przyszłymi dziełami. Młody reżyser decyduje, że scenariusz do jego pierwszego filmu "Obywatela Kane'a" napisze alkoholik Herman Mankiewicz.
Historia życia wybitnego brytyjskiego komika Petera Sellersa. Akcja rozpoczyna się pod koniec lat 50., gdy Sellers stał dopiero u progu wielkiej kariery. Wątki zawodowe przeplatają się z osobistymi, a całość jest próbą stworzenia psychologicznego portretu artysty i człowieka. Nie jest to łatwe, bo Sellers zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym nosił rozmaite maski, nieustannie mieszając życie z fikcją.
Marząca o karierze gwiazdy filmowej zepsuta blondynka, Faye, poniża oraz wykorzystuje zakochanego w niej Homera. Zaślepiony mężczyzna nie widzi jej wad i spełnia wszystkie zachcianki dziewczyny.
Celeste była nastolatką, kiedy wielka tragedia wywindowała ją na szczyty sławy i zrobiła z niej gwiazdę muzyki pop. Od tej pory media śledziły każdy jej ruch, a jej kariera rozwijała się w cieniu zjawisk, które naznaczyły XXI wiek: ataków terrorystycznych, szkolnych strzelanin, medialnej rewolucji. Dzisiaj Celeste nie jest już tą samą osobą. Po skandalicznym incydencie, który o mały włos nie zrujnował jej kariery, chce wrócić na scenę. Musi ponownie zmierzyć się ze wspomnieniami sprzed lat, a w dodatku – przygotować się do wielkiej trasy koncertowej.