Pats Antrojo pasaulinio karo įkarštis – 1942 metai. Iš pašauto lėktuvo trys anglai lakūnai su parašiutais iššoka virš Paryžiaus, tačiau nukrenta į skirtingas miesto vietas ir eina susitikti į pirtį, kurioje kaip blusų knibžda vokiečių karininkų. Į visą šią painiavą įsivelia dar du to visai nenorintys prancūzai: teatro dirigentas ir šiaip kuklus miestelėnas, namų dažytojas. Visas narsusis penketukas sprunka iš Paryžiaus ir skuodžia į šiaurę, iš kur tikisi pasiekti gerąją senąją Angliją.
Drama „Atpirkimas“ pastatyta pagal to paties pavadinimo Iano McEwano 2002-ųjų metų romaną. Filmo veiksmas apima kelis dešimtmečius. 13-metė mergaitė Brionė negrįžtamai pakeičia keleto žmonių, tarp jų ir savo pačios, likimus. Karštą 1935-ųjų metų vasaros dieną mergaitė pamato nekaltą tarno sūnaus Robio (aktorius Jamesas McAvoy‘us) flirtą su savo vyresniąja seserimi Sesilija (akt. Keira Knightley). Neteisingas mergaitės supratimas to, ką matė, įvykius pakreipia lemtinga jų visų gyvenimams vaga, fone siaučiant Antrajam pasauliniam karui. Nors Sesilija ir Robis myli vienas kitą, remiantis Brionės kaltinimais, tarno sūnus suimamas už nusikaltimą, kurio jis nepadarė. Einant metams, mergaitė turi susitaikyti su ją slegiančia kalte, privalo susigyventi su kančia dėl savo klaidos. Diena po dienos ji atranda ir suvokia amžinos meilės jėgą; diena po dienos ji eina sunkiu keliu į savo asmeninių nuodėmių atpirkimą.
II pasaulinis karas Ramiojo vandenyno salose. Grupei kareivių duota užduotis – užimti vienoje salelėje aukštumą. Jauni kareiviai įnirtingai kaunasi su japonais. Jauni vyrai kaunasi ne už kokią nors idėją ar šalį. Jie kovoja už save, šalia esančius draugus, jų laukiančias mylimąsias ir motinas. Jie kare galvoja ne apie Ameriką, o apie tai, kaip išlikti per pragarišką susišaudymą.
Vaikystėje žydų berniuką Denį Balintą išvijo iš religinės mokyklos už laisvamaniškumą. Sulaukęs dvidešimt dvejų Denis tampa skustagalviu. Dabar jis neonacistų gaujos, paskelbusios karą žydams, lyderis. Nors Denio autoritetas gaujoje auga, širdyje jis – žydas, taip ir netapęs rabinu, dieną mušantis žydus, o naktį uoliai nagrinėjantis šventus žydų rankraščius.
1944 metų gegužė. Prancūzijos rezistenciniam judėjimui priklausanti Luiz po vyro nužudymo pabėga į Londoną. Čia ji užverbuojama Vinstono Čerčilio vadovaujamos Specialiųjų operacijų valdybos ir paskiriama vadovauti britų agento, Normandijoje patekusio į nacių rankas, išlaisvinimo operacijai. Šiam tikslui Luiz privalo surinkti moterišką komandą. Penkios slaptosios agentės, turinčios ypatingų gebėjimų, atvyksta į Prancūziją. Pati Luiz – puikiai treniruota taikli snaiperė. Žana – nebijanti žudyti gatvės prostitutė, Gael – sprogmenų ekspertė, Siuzi – buvusi reviu šokėja, kurios žavesiui negali atsispirti net nacių karininkai, ir pagaliau Marija – italų grafienė, turinti daug informacijos, padėsiančios įvykdyti užduotį. Joms reikia nugabenti į Angliją sužeistą mokslininką, kuris žino sąjungininkams labai svarbios informacijos. Jis jokiu būdu negali patekti į nacių rankas. Nuo šių moterų gebėjimų, ryžto ir valios priklauso karo baigtis.
Atleistas "New York Times" žurnalistas Maiklas netikėtai susipažįsta su šeimos išžudymu kaltinamu vyru, pasisavinusiu jo tapatybę. Kol šis sėdi kalėjime laukdamas teismo sprendimo, tarp vyrų užsimezga stiprus ryšis. Maiklas pasiryžta padaryti bet ką, kad išsiaiškintų tikrus įvykius, o ne tariamus nuteistojo poelgius, dėl kurių jis yra kaltinamas.