„Kartą Amerikoje“ veiksmas prasideda Niujorke, 3-iojo dešimtmečio pradžioje. Du žydų geto paaugliai Davidas ir Maksas – smulkūs nusikaltėliai, įsimylėję tą pačią gražuolę Deborą. Davidas užmuša juos persekiojusį gangsterį Bagsį ir patenka į kalėjimą. Po dešimties metų jis atgauna laisvę, Davido laukia Maksas. Laikai pasikeitė – JAV galioja prohibicijos įstatymas, o alkoholio kontrabandininkai tapo organizuoto nusikaltimų pasaulio lyderiais. Davidas ir Maksas taip pat pelnosi iš alkoholio. Veiksmas apima didžiulę laiko atkarpą. Filmas tai parabolė apie draugystę, ištikimybę sau ir principams, ir apie neišsipildžiusią meilę.

Jauna FTB agentė Clarice Starling paskiriama į pagalbą surasti dingusią moterį ir išgelbėti ją nuo psichopato žudiko, kuris savo aukoms nulupa odą. Clarice bando suprasti nusikaltėlio mąstymą, bendraudama su kitu psichopatu...

Filmas pastatytas pagal Peter Shaffer to paties pavadinimo miuziklą. Istorija pasakojama jauno kompozitoriaus Antonio Salieri (akt. F. Murray Abraham) akimis. Jis tarsi Formano įrankis, vaizduojant paskutiniasias muziko V. Amadėjaus Mocarto gyvenimo dienas. Šis filmas pelnė net 8 kino akademijos Oskarus.

Padėvėtų automobilių pardavėjui Džeriui mirtinai reikia pinigų. Pinigu turi jo uošvis, bet jis yra toks šykštuolis, kad į jį kreiptis net neverta. Bet Džeris sugalvoja originalų planą, kaip tuos pinigus iš uošvio "išmušti": kadangi senis tikriausiai myli savo dukterį, tai tikrai sumokes už ją išpirką. Žmonos pagrobimui Džeris pasamdo du tipus: Karlą, pasižyminti visada perkreipta fizionomija ir ilgšį Girą, kuris per parą sugeba išspausti porą žodžių, bet veido mimika nenusileidžia Basteriui Kitonui. Mažoje užeigoje sudaromas konkretus veiksmų planas, kuris Džerio nuomone, yra tiesiog idealus. Bet kadangi planą vykdyti imasi du idiotai, tai jis virsta katastrofa. Duetas pradeda veikti savarankiškai, atsiranda lavonų, lagaminėlis pinigų ir absoliutus absurdas, kuriam galą padaro devintą mėnesį nėščia policininkė Marge Gunderson.

Jauna imigrantė Selma gyvena ir dirba Amerikoje. Moterį slegia liūdna neišvengiamybė – dėl retos akių ligos ji po truputį praranda regėjimą. Jeigu vieniša mama nespės sutaupyti pakankamai pinigų operacijai, jos sūnelį ištiks toks pats likimas. Selma nepasiduoda. Kai reikalai tampa nepakeliamai sunkūs, moteris prisimena didžiausią savo aistrą – muziką. Ji matė visus klasikinius Holivudo miuziklus, ji gali pakartoti kiekvieną gražiausią eilutę, ji gali sušokti kiekvieną nuostabiausią šokį… Populiaraus miuziklo fragmentas, daina bei šokis pakyla iš savo išgrynintos erdvės ir nusileidžia moters išmonėje. Melodija, tonas, garsas ar instrumentas dabar įgauna tikro gyvenimo atspalvį. Muzikos garsai – gyvenimo triukšme. Auksas – kasdienybės purve. Selma aistringai džiaugiasi kiekviena savo kasdienybės smulkmena. Mažais ir simpatingais dalykais, kurių kiti net nepastebi. Ji tiesiog įsimylėjusi gyvenimą!

Nerūpestingas anarchistas ir smulkus vagišius Mišelis Puakaras pavagia mašiną ir nužudo besivejantį policininką. Ieškomas teisėsaugos, jis užmezga santykius su amerikiete Patricija Frankini, Sorbonos universitete studijuojančia žurnalistiką. Jie planuoja išvykti iš Paryžiaus, bet Mišelis prieš tai nori susigrąžinti skolą iš kito nusikalstamo pasaulio veikėjo ir tikisi, kad mergina keliaus su juo į Italiją. Nors jo nuotrauka išspausdinta vietiniuose laikraščiuose, vagišiui tai nė motais. Policininkai Mišeliui vis labiau lipa ant kulnų, kai šis bando gyventi pagal amerikietiškus filmus ir sekioja paskui gražuolę amerikietę. Patricija įskundžia partnerį policijai.

Jaunas naivus vaikinas susipažįsta su prostitute Alabama ir ją pamilsta iš pirmo žvilgsnio. Tačiau Alabama turi labai žiaurų sutenerį, kuris nieku gyvu nenori paleisti jos. Tad vaikinukas nužudo sutenerį, paima 5 milijonų dolerių vertės narkotikus ir su mergina bėga per Ameriką. O juos jau vejasi mafija...

Johnas Robie‘is (vaidina Cary Grant) gyvena ramų gyvenimą, tačiau jo neapleidžia praeitis. Netoliese įvykus keletui vagysčių ant jo slenksčio iš karto prisistato policija ir jis tampa pagrindiniu įtariamuoju, nes praeityje panašiu stiliumi vykdė apiplėšimus. Jis privalo vėl pažeisti įstatymą ir, išvengęs sulaikymo, siekti savavališko teisingumo: surasti tikrąjį vagį. Praeities situacija reaktualizuojasi be jokios filmo protagonisto valios ir priverčia jį reaguoti, kadangi kyla grėsmė jo laisvei bei reputacijai.

Filmo "Anglas ligonis" žvaigždė Ralphas Fiennesas vaidina buvusį policininką, besiverčiantį prekyba neteisėtais filmais. Lenis Nero savo klientams žada išpildyti visas svajones ir slapčiausius troškimus. Mat filmai, kuriuos jis parduoda, įrašyti tikrų žmonių, todėl juos žiūrintis gali pajusti ir patirti tą patį, ką ir jie. Netikėtai prekybininkui į rankas patenka plokštelė, kurioje įrašytas merginos nužudymas. Kartu su drauge Lornete, kurią vaidina "Oskaro" savininkė Angela Bassett, jis ima tirti šią bylą. Mat nužudytoji - buvusios Lenio merginos draugė. Netrukus paaiškėja, kad buvusi mylimoji taip pat įsipainiojusi į šį nešvarų reikaliuką.

Aliaskoje prasideda baltosios naktys, kai į nedidelį tykų miestelį atvyksta du Los Andželo detektyvai – patyręs Vilas Dormeris ir jo partneris Helas Ekhartas. Kartu su vietine teismo pareigūne, entuziastingąja Eli Bar, jie turi išnarplioti sudėtingą septyniolikmetės nužudymo bylą, kuri sukrėtė visą apylinkę. Žinodama Dormerio praeities nuopelnus, jaunoji pareigūnė juo sužavėta ir nė neįtaria, kad detektyvų praeities klaidomis susidomėjęs vidaus tyrimų skyrius. Visą parą už lango šviesu ir Dormeris, kankinamas sąžinės priekaištų, jau šešias paras negali užmigti. O dar per nepavykusią pasalą, kai viską dengė tirštas rūkas, Dormeris netyčia nušauna savo partnerį. Jei prisipažintų kaltas, sulauktų nešlovės ir baigtų karjerą. Todėl Dormeris suklastoja įkalčius ir žmogžudyste apkaltina pabėgusį nusikaltėlį. Netrukus Dormeris aptinka pėdsaką ir randa netoli gyvenantį detektyvų rašytoją Vuolesą Finčą. Detektyvas supranta, kad rado nusikaltėlį. Tačiau jį suėmus, išaiškės ir Dormerio kaltė.