A három cimbora Skip szörfös boltja környékén lógatja a lábát. Tony, Stacy és Jay azon filózik, hogy lehetne a vízi móka élményét átmenteni a betondzsungelbe. A három srác csatlakozik a Z-fiúk csapatához, akik délutánonként gördeszkázással ütik el az időt. Vakmerő lelkesedéssel vetik bele magukat a deszkázás felturbósításába. Szédítő szörfös mozdulataiknak hála a fiúk teljesen új dimenziókat fedeznek fel az aszfalton. A világ ráharap az új deszkás őrületre, a Z-fiúkból pillanatok alatt élő legenda lesz, ám a hirtelen jött hírnévnek megvan az ára.
Diana Nyad sportoló 60 évesen elhatározza, valóra váltja élete nagy, közel lehetetlen álmát: átússza a Kuba és Florida közötti több mint 150 km-es távot a nyílt óceánon.
Sean Porter fegyőrként dolgozik az egyik Los Angeles-i javítóintézetben. Elkeseredéssel tölti el, hogy a szabadlábra került fiatalok többsége rövid időn belül újra a börtönben köt ki, vagy erőszakos halált hal az utcán. Munkatársával, Malcolm Moore-ral a maguk módján próbálják önuralomra és felelősségtudatra nevelni a srácokat. Szeretnének összehozni egy amerikaifutball csapatot, ám a szezon kezdetéig alig négy hetük van. A feladat hatalmas kihívás elé állítja a fiatalokat. Porter vezérletével megtanulják az akaraterő, a kitartás és a kölcsönös tisztelet fontosságát.
A K-141 kódjelű orosz atom-tengeralattjáró, 2000 augusztusában a Barents-tenger fenekére süllyedt. Miközben huszonhárom tengerész az életéért küzdött a mélyben, a szárazföldön vesztegelő családjaik bürokratikus akadályokkal szembesültek, és tehetetlenül várták, hogy valaki megmentse a fiaikat.
A gyilkos unokatestvérek, vagyis Angelo Buono (Dennis Farina) és Kenneth Bianchi (Billy Zane), azaz a Hillside Stranglers igaz története. A film elsősorban a gyilkosok sztorijára koncentrál, de bemutatja Bob Grogan felügyelő (Richard Crenna) életét is, aki nyomozott az ügyben.
Milyen ember volt Kennedy? És legfőképpen: milyen események tették olyanná, amilyen volt? Meggyilkolása 50. évfordulója alkalmából a National Geographic összegyűjtötte a híres államférfi életének hét talán legfontosabb napját az általa parancsnokolt PT 109-es hadihajó elsüllyesztésétől a kubai rakétaválságig és Marilyn Monroe megismerésétől a dallasi merényletig.
Hollywood, 1942. Az amerikai kormány nyomást gyakorol a magyar származású Michael Curtiz rendezőre, aki éppen befejezi a „Casablanca” forgatását, hogy a film propagandaüzenetét hangsúlyozva befolyásolja a közvéleményt az ország európai háborúba való beavatkozása mellett.
Az amerikai Green házaspár Olaszországban nyaral. Maggie-nek és Regnek két örökmozgó, élénk gyermeke van: Elenor és Nicholas. A család nagyon élvezi az álomnyaralást: megnézik Róma nevezetességeit és a Földközi-tenger partján strandolnak. Amikor elindulnak dél-Olaszországba, a vakáció tragikus fordulatot vesz. Ismeretlen tettesek rálőnek Greenék autójára, amely során Nicholas súlyos fejsérülést szenved. A fiú a klinikai halál állapotába kerül, és kiderül, hogy nincs esély a felépülésére. Hosszas vívódás után a szülők úgy döntenek, felajánlják gyermekük szívét egy átültetésre váró olasz fiúnak. Az eset megosztja a közvéleményt, és médiabotrány tör ki. Egyesek lelkes támogatói a döntésnek, míg mások ellenzik azt. Nicholas ügye nemzetközi szintre emelkedik. Olaszországban és az Egyesült Államokban új törvények születnek a szervátültetésekről.