Rok 1960, Washington, D.C. Těžká éra pro Ameriku, těžší pro její lid. Ulicemi hýbe soul, drogy, a černošská afra větší něž si vůbec dokážete představit. Je to doba, v níž začínají rašit nezávislé hudební stanice jako houby po dešti a kde má slovo v éteru sílu stmelovat lid přes pár hlášek a jedno lusknutí prstu. Talk to Me je příběhem Peteyho Greenea, toho času nebezpečného delikventa a vězně v jedné osobě, ale také geniálního řečníka, který dnes a denně baví své vězeňské spolusouputníky, ale i vězeňské zřízence. Prosadí se mezi mřížemi takovou měrou, že se o něm doslechne vlivný hudební producent a rozhodne se ho dostat ven a pustit „on air“. Cílovou stanicí jejich společné práce budiž veřejnoprávní rádio. Podle hesla „pusťte si bývalého vězně s prořízlou hubou do domu a můžete se začít stěhovat“ začíná strastiplná cesta lemovaná veřejnými zájmy na straně jedné a obecným veselím na straně druhé. Jakkoliv je totiž Petey nenáviděn svým vedením, svými posluchači je milován až za hrob…
Texas, 50. léta minulého století. Jack O’Brien si prošel dětstvím plným her a krásné nevinnosti. Dospívání mu však přináší rozčarování a vztah s jeho otcem, který by mu pomohl tímto nelehkým obdobím projít, je dosti komplikovaný. Jack je ztracenou duší v moderním světě, která si klade řadu otázek a snaží se v životě zorientovat. Kde je pravda? Co je věčnost? Jak vznikl život... Hvězdně obsazený snímek je poctou životu, přírodě a světu kolem nás, jenž se nám odhaluje jako symfonie. Postupně, obraz po obrazu nám přináší epický a dokonalý příběh, který je aktuální dnes stejně jako před více než půl stoletím.
Kdyby Dewey Cox skutečně žil, prošlo by jeho ložem přes čtyři stovky dívek a paní, zplodil by přes třicet dětí a třikrát by ochutnal vlastní svatební koláče. A nejen to. Kdyby Dewey Cox žil, zcela jistě by se stal jednou z největších rock'n'rollových a vůbec hudebních hvězd, co kdy chodily po planetě, a klaněl by se mu celý svět. Dokonce by měl i vlastní hudební show, do níž by za ním klidně zašel třeba Elvis Presley nebo The Beatles. A protože by Dewey Cox byl opravdový drsňák, nepochybně by ochutnal veškerý alkohol a všechny drogy, které se dají sehnat. Kdyby tedy skutečně žil. Jenže on nežil.
Albert Markovski (Jason Schwartzmann), je přesvědčen, že sled podezřelých náhod rozhodně není jen tak. Najme si proto dva "existenciální detektivy" (Dustin Hoffman, Lily Tomlin), aby vyšetřili jeho současný život. Svérázná metoda dvojice detektivů se vyznačuje zejména pozorným, takřka psychoaalytickým zkoumáním samotného Alberta. Přijdou na to, že ho brzdí táhlý konflikt s Bradem Standem (Jude Law), úspěšným mužem z vedení obchodního řetězce Huckabees.
Sledujeme další osud tanečnice Sáry, která byla v prvním díle přijata na Juliard. Vždycky toužila stát se baletkou. Jejím velkým vzorem byla celý život Monique Delacroix, která se nyní stala její učitelkou a oceňuje její píli a dřinu. Už při zahájení se Sára setká se sympatickým Milesem, který také supluje jednu hodinu o hudbě a pozve jí do klubu aby předvedl muziku, kterou se zabývá. Sára je nadšená a Miles jí poprosí o spolupráci na jednom projektu, Sára po rozvaze souhlasí a vymýšlí pro něj choreografii. Tím se také rozjíždí jejich intimní vztah. Sáru to velmi baví a díky tomu už si není tolik jistá svým snem stát se za každou cenu baletkou.