W historii kina tylko nieliczne produkcje mogą się równać rozmachem z "Dziesięciorgiem przykazań" (1956) - wyreżyserowanym przez Cecila B. DeMillea remakiem jego własnego filmu. To monumentalne widowisko kręcono w Egipcie oraz na Gorze Synaj, a na jego potrzeby powstał jeden z największych planów filmowych jakie kiedykolwiek zbudowano. Jest to biblijna opowieść o życiu Mojżesza, który wychowany na dworze faraona odrzuca bogactwo i zaszczyty, by poprowadzić swój lud ku wolności.

Ten zrealizowany z ogromnym rozmachem film ukazuje pradzieje ludzkości poczynając od kosmicznego chaosu poprzez dzieło stworzenia, od stanu szczęścia poprzez upadek pierwszych rodziców, zbrodnię Kaina, historię Noego, Potop i budowę Wieży Babel, aż po historię patriarchy Abrahama. "Biblia... Początki Świata..." stanowi bezsprzecznie jedną z najznakomitszych i najbardziej udanych prób zekranizowania najwspanialszej z Ksiąg.

Nieuczciwy sprzedawca samochodów odnajduje Boga i się nawraca.

Francesco Bernardone po powrocie z wojny ciężko choruje i doznaje objawienia, zaczynając życie zbudowane na ubóstwie, czystości oraz posłuszeństwie. Otoczony przez młodych naśladowców zakłada wspólnotę w ruinach kościoła San Damiano.

„Maria Magdalena” to głęboko ludzkie spojrzenie na jedną z najbardziej tajemniczych i zarazem najbardziej niezrozumianych kobiet wszech czasów. Biblijna biografia opowiada historię Marii (dwukrotnie nominowana do Oscara® Rooney Mara), młodej kobiety, szukającej nowej drogi życia. Skrępowana hierarchią i obyczajowością swych czasów, Maria przeciwstawia się swej tradycjonalnej rodzinie i dołącza do nowego społecznego ruchu kierowanego przez Jezusa z Nazaretu (trzykrotnie nominowany do Oscara® Joaquin Phoenix). Wkrótce odnajdzie tam dla siebie miejsce, znajdując się w sercu podróży wiodącej do Jeruzalem.

"Genezis" zaplanowano jako prolog monumentalnego cyklu biblijnego pt. "Stary Testament". Fabuła utworu nawiązuje bezpośrednio do początkowych fragmentów Księgi Rodzaju, od stworzenia świata do potopu. Sędziwy starzec opowiada dzieje świata, a ilustracją jego wywodów są sceny z życia koczowniczego plemienia. Wędruje ono przez pustkowia i zmaga się z surowymi prawami natury. Niestety, dopuszcza się też coraz poważniejszych wykroczeń przeciwko Stwórcy, który postanawia wyniszczyć swój lud. Wybiera wszakże jedynego sprawiedliwego. Jest nim Noe.