Po zakończeniu badań w 1958 roku pierwsza japońska ekspedycja antarktyczna przygotowywała się do opuszczenia bazy i powrotu. Warunki atmosferyczne nie pozwoliły zabrać całego ekwipunku. Pozostały też psy, uwiązane do miejsc noclegowych. Film przedstawia desperacką walkę zwierząt o przetrwanie w warunkach niemal wykluczających utrzymanie się przy życiu. Mimo udziału aktorów większa część akcji rozgrywa się wyłącznie wśród stada psów. Film był przebojem kasowym w Japonii w roku 1983. Doskonałe zdjęcia lodowej pustyni, znakomita oprawa muzyczna autorstwa Vangelisa.
Jest to epicka opowieść o losach Johna "Jacka" Reeda, amerykańskiego dziennikarza i literata, pragnącego przenieść komunistyczne idee na grunt amerykański. John Reed, zapalony komunista, mieszka w artystycznej dzielnicy Nowego Jorku. Pisze lewicowe artykuły i z czasem staje się wzorem do naśladowania dla młodych amerykańskich komunistów. W 1912 roku poznaje miłość życia, Louise Bryant, obiecującą pisarkę, która dla niego odchodzi od męża, aby móc bez przeszkód realizować się jako autorka i feministka. Ich związek jest skomplikowany, przerywany zdradami z obydwu stron, mimo to zawsze do siebie wracają. W 1916 roku, Reed wbrew woli Bryant jedzie do St. Louis na konwencję Partii Demokratycznej. Podczas jego nieobecności, Bryant nawiązuje romans z nie stroniącym od alkoholu dramaturgiem, Eugenem O'Neillem. W 1917 roku, Reed wraz z Bryant wyjeżdża do Rosji, gdzie są świadkami wybuchu Rewolucji Październikowej.
Prowadzone przez Donnę i wielebnego W.C. Martina, 22 rodziny z wiejskiego czarnego kościoła w małym miasteczku Possum Trot we wschodnim Teksasie adoptują 77 najtrudniejszych do umieszczenia w systemie zastępczym dzieci i zapoczątkowują ruch w tym procesie.
Po śmierci ojca Charlie nosi się z zamiarem zamknięcia fabryki butów. Gdy poznaje drag queen Lolę, wpada na pomysł produkcji obuwia dla niszowych odbiorców.
Filadelfia, rok 1974. Jim Ellis właśnie skończył studia. Szuka pracy jako nauczyciel matematyki. Niestety, pomimo zdolności nie udaje mu się znaleźć satysfakcjonującego zajęcia. Żadna szkoła nie chce zatrudnić czarnoskórego nauczyciela. W końcu Jim decyduje się przyjąć pracę przy rozbiórce centrum sportowego. Na basenie spotyka grupkę zbuntowanych nastolatków. Postanawia im pomóc i, ponieważ jest utalentowanym pływakiem, utworzyć pierwszą w mieście afroamerykańską drużynę pływacką, która mogłaby stanąć do mistrzostw stanowych.
Historia życia Martina Cahilla (Brendan Gleeson), zwanego "Generałem", bohatera protestanckich mieszkańców Ulsteru. Życie w slumsach popchnęło go na drogę przestępstwa. Po dwu zuchwałych napadach na banki stał się legendą zbuntowanych protestantów. Jego prywatną armię usiłowały zniszczyć angielska policja, katolicka IRA i protestancki UVF. Głównym przeciwnikiem Cahilla był inspektor policji Ned Kenny. Kilkakrotnie udało mu się osadzić Martina w więzieniu, choć nigdy na długo.
Film zrealizowany w konwencji dokumentu fabularyzowanego, przedstawiający autentyczne losy Jerzego Jachowicza, dziennikarza "Gazety Wyborczej". W latach osiemdziesiątych Jachowicz dążył m.in. do wyjaśnienia niejasnych okoliczności morderstw dokonanych na księdzu Zychu i Grzegorzu Przemyku. W zbrodnie te zamieszani byli funkcjonariusze komunistycznych służb specjalnych i Milicji Obywatelskiej. Upór reportera doprowadził wreszcie do tragedii, której śmiertelną ofiarą stała się jego żona. Nieznani sprawcy spalili też mieszkanie rodziny Jachowicza w Pruszkowie. Pomimo to dziennikarz nie zrezygnował ze swojej walki o prawdę. "Tu stoję" to swoisty hołd złożony Jachowiczowi przez reżysera. W filmie Dudziewicza dziennikarz wspomina swoje kolejne "reportaże śledcze" i związane z nimi perypetie. Z jego opowieści wyłania się portret człowieka, dla którego praca przerodziła się z czasem w prywatną wojnę z mafią milicyjno-esbecką. [PAT]
Grupa niewinnych amerykańskich turystów zostaje uwięziona w Bejrucie przez gotowych na wszystko ekstremistów. Prezydent Stanów Zjednoczonych wysyła im na ratunek elitarny oddział komandosów dowodzonych przez majora Scotta McCoya (Chuck Norris) i pułkownika Nicka Alexandra (Lee Marvin). Będąc już na Środkowym Wschodzie dowiadują się, że terroryści uwolnili kobiety i dzieci natomiast mężczyzn przetrzymują w nadmorskim miasteczku. Oddział Delta wkracza do akcji. Udaje się uratować zakładników jednak nie wszystkich. Kilku z nich fanatycy przewieźli do Teheranu. McCoy i Alexander w szaleńczej walce z czasem starają się ich uwolnić i pomścić Honor Ameryki zanim nie będzie za późno. [opis dystrybutora DVD]
Film opowiada historię Alberta Fisha (Patrick Bauchau), który na pozór jest przykładnym ojcem i dziadkiem. Na pozór, gdyż okazuje się jednym z najbardziej brutalnych morderców w historii Ameryki. Tajemnica wychodzi na jaw sześć lat po zniknięciu dziesięcioletniej Grace Bud (Lexi Ainsworth). Policja stopniowo odrywa jego przerażające sekrety. Gwałcił, mordował nastoletnie dziewczynki, a nawet dopuszczał się na nich aktów kanibalizmu.
Grace od dawna żyje w przekonaniu, że nic nie zakłóci jej rodzinnego szczęścia. Jest zabezpieczona finansowo, ma dobrego męża i udaną córkę. Tymczasem harmonię małżeńską mąci nieprzyjemny incydent. Któregoś dnia Grace widzi męża całującego na ulicy jakąś kobietę. Okazuje się, że Eddie jest flirciarzem i nigdy nie był jej wierny. Grace zaczyna zastanawiać się nad rolą żony i matki, do której się przyzwyczaiła. Również nad tym, co wypełniało do tej pory jej życie - troską o męża i córkę. Postanawia to zmienić, zacząć wszystko od nowa.
Na pogrzebie matki kobieta dowiaduje się, że ma przyrodnią siostrę. Gdy w jej idealne życie wkrada się chaos, zaczyna podejrzewać, że za wszystko odpowiedzialna jest właśnie ona.