Joel odkrywa, że jego wieloletnia dziewczyna Clementine, po rozpadnięciu się ich związku poddała się eksperymentalnej operacji doktora Howarda Mierzwiaka, polegającej na wymazaniu z pamięci wszelkich wspomnień o swoim byłym ukochanym. Sfrustrowany tym faktem, postanawia skontaktować się z tajemniczym psychiatrą, aby również poddać się kuracji i wymazać ze swojej pamięci Clementine. Jednak w trakcie zabiegu, gdy wspomnienia Joela zaczynają stopniowo zanikać, przekonuje się, że wciąż kocha Clementine i tak naprawdę nie chce wyrzucać jej ze swojego umysłu. Ponieważ doktor Mierzwiak i jego współpracownicy ani myślą przerywać operacji, Joel stara się schować wspomnienia wspólnej przeszłości z Clementine w innych zakamarkach pamięci.

"Zabiłem moją matkę" to historia oparta na biografii autora. Opowiada o paradoksie dojrzewania. Młody człowiek marzy o dorosłości i autonomii. Podważa świat wartości rodziców i buntuje się przeciw ich władzy, a jednocześnie nadal pragnie ich bezwarunkowej miłości oraz tęskni za dawną bliskością. Z tych paradoksów rodzi się frustracja, która prowadzi do nieustannych kłótni, zawodów, niespełnionych oczekiwań i wzajemnych niesnasek. zgłoś poprawkę [opis dystrybutora kino]

Karol jest Polakiem, który prowadził w Paryżu salon fryzjerski. Ożenił się z Francuzką, piękną Dominique, ale ich związek skończył się rozwodem. Z całego majątku została mu jedna walizka. Grą na grzebieniu usiłuje zarobić na powrót do ojczyzny. Poznaje innego Polaka, który przemyca go do Polski. Tutaj mężczyzna postanawia zbić majątek, by udowodnić Dominique, że jest jej wart. Z dnia na dzień staje się bogaty, ale była żona nie chce do niego wrócić. Karol decyduje się upozorować własną śmierć, aby ściągnąć Dominique do kraju.

Bianca Piper (Mae Whitman) to wyluzowana nastolatka, która chodzi do liceum. Pewnego dnia zostaje zaproszona na imprezę przez Madison (Bella Thorne), podczas której zostaje wyśmiana i ogłoszona duffem, czyli dziewczyną brzydką oraz grubą. Od tego dnia Bianca zmaga się z kompromitującymi ją filmikami na znanym serwisie. Do jej szkoły uczęszcza także chłopak imieniem Toby Tucker (Nick Eversman), w którym się podkochuje. Piper jest przez większość osób nielubiana, prócz swojego klasowego kolegi Wesa (Robbie Amell), który obiecuje jej pomoc w zdobyciu Toby'ego w zamian za korepetycję z chemii.

Martin, bogaty hipster, fan Gustava Flauberta, przeprowadza się z Paryża na normandzką wieś, gdzie pracuje jako piekarz. Na małą farmę obok niego wprowadza się angielska para, Gemma i Charles Bovery, których zachowanie wydaje się być zainspirowane książką Flauberta.

Młoda, zapracowana prawniczka z dużego miasta Diana dziedziczy po swoim wuju połowę winnicy. Druga część przypada wiernemu pracownikowi zmarłego, Sethowi, z którym Diana przed laty się spotykała. By przejąć spadek, oboje mają spełnić opisany w testamencie warunek - muszą przez sześć tygodni współpracować i zebrać zbiory, w przeciwnym razie nieruchomość zostanie wystawiona na aukcję. Mimo napiętych relacji starają się sprostać zadaniu. Tymczasem lokalny biznesmen Grant, który od dawna interesuje się winnicą, postanawia wykorzystać trudny moment i odkupić posiadłość.

Ona ma na imie Lisa. On Matt. Ona jest Amerykanką, on Londyńczykiem. Moment ich spotkania na koncercie rockowym to jednocześnie początek wielkiej, zmysłowej miłosci. Odtąd żyją wyłącznie dla siebie, w świecie miłości i muzyki. Ich związek, nasycony czułością i namiętnością przetrwa rok. W sposób odważny i szczery reżyser stworzył portret miłości, która pochłania bez reszty. Miłości skazanej na śmierć już w chwili, w której się rodzi. Śmiałe sceny erotyczne przeplatają się z fragmentami koncertów Black Rebel Motorcycle Club, The Von Bondies, Elbow, Primal Scream, The Dandy Warhols, Super Furry Animals, Franz Ferdinand oraz Michaela Nymana.