Mozart és Salieri: a tehetség és a középszerűség ellentéte, örök harca sokakat megihletett már. Milos Forman szakított e művészi hagyományokkal. Filmje nem a középszerűség szívósságát és a zseni törékenységét ábrázolja. Az Amadeusban két súlyos egyéniség mérkőzik, ütközik meg. Forman Salierije cseppet sem kisszerű, csupán a tehetség félreismerhetetlen nagyvonalúsága hiányzik belőle. Az a fajta művészi és emberi természetesség, ami Mozartot igazán naggyá tette... Mozart halálos ágyánál Salierinek lassacskán megvilágosodik: hiába a düh és a görcsös akarás, a tehetség egészen más anyagból van. Mozarttal olyan ember távozott, aki valóban a teremtő kegyeltje volt.

Jamie Dodd, a fiatal tudós az emberi faj titokzatos eredetét és a legendás pigmeusok életét vizsgálja az 1870-es évek Afrikájában. A vadonban kalandozva összetalálkozik egy titokzatos segítőtárssal, a gyönyörű Elenával, aki európai állatkertek számára ejt foglyul oroszlánokat. Egy veszélyes vadászat során oroszlánok helyett végül két fiatal pigmeust ejtenek csapdába. Jamie egyedülálló felfedezésre jut e két rabul ejtett lény magas szintű intelligenciájával és érzelmi gazdagságával kapcsolatban. Ez a felfedezés oda vezeti, hogy megvívja saját harcát az igazságáért és a pigmeus törzs szabadságáért.

Paul Marsh és barátnője hajótörést szenvednek Spanyolország partjainál. A partmenti halászfalu, Imboca lakosságához fordulnak segítségért. Ám segítség helyett egy valóra vált rémálom kellős közepébe csöppennek. Amikor leszáll az éj, a helyiek egyenként tűnnek el, s különös, nem emberi teremtmények tűnnek fel a semmiből. Paul rájön, hogy a falubeliek Dagonhoz, a tenger szörnyű istenéhez imádkoznak. A rémisztő istenség teremtményei azok, akik megszállják a várost...

Kevés dolog hátborzongatóbb, mint egy hatalmas múzeum, zárás után. A különös tárgyakkal, rég halott lényekkel zsúfolt termek csendjében minden mozdulat és hang felerősödik, s amikor neszeket hallunk, nehéz eldönteni, hogy valóban van-e ott valaki, vagy csak félelmeink játszanak velünk. A chicagói múzeum őrei sem biztosak a dolgukban egészen addig, míg egy nap kollégájuk brutálisan megcsonkított testére bukkannak. S ami a legkülönösebb: a nyomozás szerint a tettes nem ember volt. A múzeum személyzetét és a város közvéleményét is megrázza a hír, de a múzeum épp egy fontos kiállítás megnyitója előtt áll, így a termek lezárása szóba sem jöhet. A nyomozás nem halad, így érkezik el a megnyitó napja, csakhogy az érkező vendégekre olyan meglepetés vár, amire még legszörnyűbb rémálmaikban sem számítottak.

A film három különböző történetre oszlik, melyben ugyanazokkal az emberekkel találkozhatunk. A rab egy bajba jutott tévésztár történetét meséli el, aki házi őrizet alá kerül, és sajtóreferense valamint szomszédnője jelenti az egyetlen kapcsolatot számára a külvilággal. A Valóságshow egy félórás színfalak mögötti videóra emlékeztet, amelyben egy internetes reality show kulisszatitkaira kapunk rálátást. Végül a Tudás, melynek középpontjában egy elismert videójáték-designer és családja van, akiknek az autója lerobban egy erdő középen. Azonban a misztikus, csavaros és megdöbbentő események, azaz a film igazi lényegére a három rész összekapcsolása adja meg a választ.