Rok 1969. Malcolm Sayer rozpoczyna pracę w szpitalu Mount Carmel. Zaintrygowany grupą pacjentów cierpiących na katatonię, odkrywa, że objawy choroby są zbliżone do symptomów schorzenia Parkinsona. Postanawia wypróbować na nich eksperymentalny lek. Pierwszym, który przechodzi kontrowersyjną terapię jest Leonard Lowe, chory od 25 lat. Odzyskuje z czasem świadomość, może poruszać się i mówić. Między obu mężczyznami nawiązuje się nić porozumienia, stają się przyjaciółmi. Sayer podaje lek pozostałym pacjentom. W czasie wycieczki po Nowym Jorku Leonard zakochuje się w Pauli. Umawiają się na spacer, ale personel szpitala odmawia mu prawa wyjścia. Leonard wpada w złość i zostaje umieszczony na oddziale zamkniętym. Objawy choroby powracają...

Od 2008 r. przez kilkanaście lat na Ziemi nie rodzi się ani jedno dziecko. Większość ludzi żyje z dnia na dzień, bez nadziei na ocalenie gatunku. Są jednak tacy, którzy walczą o godność i prawa ginącej populacji. Pogrążony w alkoholizmie brytyjski urzędnik państwowy Theodore Faron zostaje poproszony przez dowódcę ruchu oporu - swoją dawną miłość, o pomoc czarnoskórej Kee w ucieczce z wyspy. Theo, początkowo niechętny, w końcu się zgadza. Wkrótce okazuje się, że kobieta jest w ósmym miesiącu ciąży.

Ekranizacja autobiografii malarza Christy'ego Browna, który urodził się w 1932 roku w Dublinie w rodzinie bardzo licznej i niezamożnej. Od urodzenia całkowicie sparaliżowany, mógł poruszać jedynie lewą stopą. Rodzice nie chcieli pogodzić się z ułomnością syna. Dokładali wszelkich starań, aby mógł uczestniczyć w życiu rodzinnym. Jako nastolatek Christy zaczyna malować, okazuje się, że ma talent.

Trwa II Wojna Światowa. Lata 40-te ówczesnych Chin podczas napadu Japończyków na jedno z miast - Szanghaj. Jim Graham (Bale), syn arystokratycznej rodziny, wychowywany w domu pełnym luksusów, nieoczekiwanie zostaje rozdzielony z rodzicami. Rozpieszczony, przyzwyczajony do dobrobytu chłopak, musi zrobić wszystko, by przetrwać bez środków do życia. Zdany zupełnie na siebie, trafia do obozu dla internowanych. Wówczas spotyka na swojej drodze Basiego (Malkovich), który uczy go samodzielności. Dwunastolatek stara się przyzwyczaić do nowych, panujących tam warunków. Chociaż wojna zniszczyła dotychczasowe życie Jima, sprawiła również, że zaczął dorastać naprawdę.

Australia, 14 lutego roku 1900, dzień świętego Walentego, sobota. Grupa uczennic ze szkoły dla panien w Appleyard brała udział w pikniku przy Wiszącej Skale - lokalnej atrakcji turystycznej w pobliżu góry Macedon w stanie Victoria. W godzinach popołudniowych cztery z nich odłączają się od grupy, by z bliska obejrzeć kamienny masyw. Powraca tylko jedna. Pozostałe, tak jak i idącą za nimi nauczycielką matematyki (Vivean Gray), znikają na zawsze bez śladu.

Tragikomedia o kryzysie wieku średniego. Miles i Jack są przyjaciółmi, którzy wybierają się w tygodniową podróż po kalifornijskich winnicach. Miles jest niespełnionym pisarzem, który chce zapomnieć o nieudanym małżeństwie i zawodowych kłopotach. Jack z kolei chce ostatni raz cieszyć się kawalerskim życiem przed zbliżającym się ślubem. Sprawy zmieniają bieg, gdy Jack zakochuje się z Stephanie, a jego kolega poznaje Mayę, która urzeka go swoją fachową wiedzą enologiczną.

Ekranizacja autobiograficznej powieści Marguerite Duras, opowiadająca o niezwykłej miłości łączącej piętnastoletnią Francuzkę i trzydziestoletniego Chińczyka. Wietnam, 1929 rok. Dziewczyna pochodzi ze zrujnowanej i zdemoralizowanej rodziny białych kolonistów. Na promie płynącym przez rzekę Mekong, w drodze do szkoły z internatem, swoim wyzywającym sposobem bycia i zaskakującym ubiorem zwraca uwagę dwa razy starszego od siebie, zamożnego, eleganckiego i przystojnego Chińczyka.

Film reżysera "Tajemnic Los Angeles". Bohaterem utworu jest Grady Tripp, starzejący się profesor uniwersytetu i pisarz. Borykając się z przeciwnościami losu stara się dać własnej sławie, choć nie wydał nic od czasu wielkiej powieści sprzed siedmiu lat. Wplątuje się też w liczne, nieudane związki z kobietami a co więcej pani rektor uczelni, w której wykłada, jest z nim w ciąży.

Historia Coltona Burpo (Connor Corum) - chłopca, który podczas operacji znalazł się na granicy życia i śmierci. Rodzice (Kelly Reilly i Greg Kinnear) nie spodziewali się, że w ciągu następnych kilku miesięcy usłyszą piękną i wyjątkową opowieść o podróży chłopca do nieba i z powrotem. Czteroletni Colton oznajmił rodzicom, że opuścił swoje ciało podczas zabiegu, opisując, co jego rodzice robili, gdy on leżał na stole operacyjnym. Mówił o wizycie w niebie i przekazywał historie ludzi, z którymi spotkał się w zaświatach, a których nigdy wcześniej nie widział. Wspominał nawet o zdarzeniach mających miejsce jeszcze przed jego narodzinami. Zaskoczył opisami i mało znanymi szczegółami o niebie, dokładnie pasującymi do tego, co podaje Biblia, a o których, jako dziecko nie mógł wiedzieć. [opis dystrybutora Blu-ray]

Zac Hobson budzi się pewnego dnia i spostrzega, że jest jedynym człowiekiem na Ziemi. Po pewnym czasie spotyka jednak innych ludzi - Joanne i Api, którzy przeżyli "apokalipsę". Zac próbując dowiedzieć co się stało podejrzewa, że rządowy eksperyment, z którym był związany ma coś wspólnego ze zniknięciem wszystkich ludzi. Kłopoty zaczynają dopiero wtedy, gdy Zac i Api walczą o Joanne.

Akcja rozgrywa się w Baltimore. Widzowie śledzą przeplatające się losy kilku bohaterów. Ich tematem przewodnim są trudności w porozumieniu i interpretowaniu zachowania innych. Wszyscy bezskutecznie próbują znaleźć miłość. Znudzona żona (Jennifer Connelly) rozważa, czy nie odejść od męża (Bradley Cooper), który ją zaniedbuje. Dlaczego zaniedbuje? Bo ma romans z inną kobietą, na dodatek w której zakochał się inny samotny mężczyzna. Facet ten mógłby z kolei znaleźć szczęście u boku dziewczyny (Ginnifer Goodwin), która ma na jego punkcie obsesję – gdyby tylko zwrócił na nią uwagę. Aranżuje ona niby-przypadkowe spotkania z obiektem swoich uczuć. Podczas jednego z nich poznaje przyjaciela swojego ukochanego, granego przez Justina Longa, który postanawia wychować ją tak, jak profesor Higgins w "My Fair Lady" wychowuje Elizę Doolittle. Drew Barrymore natomiast gra zagubioną w świecie nieustannych randek kobietę, która staje się ofiarą współczesnej kultury

Frank Chambers (Jack Nicholson) jest bezrobotnym włóczęgą z więzienną przeszłością. Korzystając z okazji przyjmuje propozycję pracy od Nicka Papadakisa (John Colicos), właściciela przydrożnej gospody. Papadakis jest greckim imigrantem, pełnym werwy i energii. Z młodą żoną Corą (Jessica Lange) dzieli go nie tylko znaczna różnica wieku, ale też temperament i sposób rozumienia świata. Cora początkowo ignoruje nowego lokatora, ale wkrótce oboje nawiązują namiętny romans. Postanawiają zamordować Papadakisa, aby po jego śmierci związać się na stałe. Pierwszy zamach kończy się niepowodzeniem, zaś Chambers nieoczekiwanie wzięty zostaje za wybawiciela poranionego męża. Zdesperowani kochankowie postanawiają podjąć kolejną próbę...

Brytyjski wydawca Barley Blair (Sean Connery), wolnomyśliciel i birbant, miłośnik jazzu i wysokoprocentowego alkoholu, jest sympatykiem rosyjskiej literatury. Często odwiedza Rosję, jeździ regularnie na targi książek do Moskwy. Lubi poczucie humoru Rosjan i ich egzystencjalną zadumę nad beznadziejnością. Podczas pobytu w Rosji Blair, poznaje naukowca Sawieliewa, wybitnego fizyka pracującego dla przemysłu zbrojeniowego, który zebrał dane dotyczące potencjału militarnego swego kraju. Chcąc przyspieszyć rozbrojenie i pierestrojkę, Sawiliew proponuje Blairowi opublikowanie zebranych danych na Zachodzie. Manuskrypt zawierający informacje o uzbrojeniu Armii Czerwonej ma przeszmuglować do Londynu Katja (Michelle Pfeiffer).

Student szkoły teatralnej jest rozdarty między sztuką a etyką, gdy dowiaduje się o seksskandalu w rodzinie swojej przyjaciółki.