Kolejny dokument Michaela Moore'a opowie tym razem o kontrowersyjnym systemie opieki zdrowotnej w USA i wpływie medycznego establishmentu na sytuację panującą w amerykańskiej służbie zdrowia. Zdaniem Moore'a pacjenci nie mogą czuć się bezpiecznie, ponieważ firmy ubezpieczeniowe często decydują się nie ponosić kosztów leczenia. Chce przekonać się ile żyć ludzkich może uratować dzięki temu filmowi.
Cztery zdeterminowane kobiety — w tym Alexandria Ocasio-Cortez — rzuciły wyzwanie bogatym politykom i stanęły w 2018 r. do wyścigu o miejsca w Kongresie USA.
Michael Moore z przenikliwością, pasją i odwagą patrzy w oczy nieszczęściu dotykającemu jego rodaków. Pyta, jaką cenę Ameryka płaci za miłość do kapitalizmu, który kiedyś wydawał się niewinny. Dziś "amerykański sen" staje się koszmarem. Ten osobisty film Moore'a, jego opus magnum, dedykowany jest zwykłym ludziom, globalnemu kryzysowi i wpływowi korporacji na życie obywateli. Moore twierdzi, że kapitalizm to zło, które musimy wyeliminować i zastąpić systemem dobrym dla wszystkich. Reżyser pokazuje niebezpieczeństwa relacji świata finansów i polityki, zachęty do kupowania domów na kredyt, manipulacje korporacji, które doprowadziły do kryzysu i bezrobocia.
Dane stały się cenniejszym atutem na świecie, wyprzedzając ropę naftową. Sięga się po nie, by prowadzić wojnę kulturalną i polityczną. Ludzie na całym świecie walczą o kontrolę naszych najbardziej intymnych danych osobowych. Produkcja od wielokrotnie nagradzanych twórców filmowych, takich jak Karim Amer i Jehane Noujaim, pod tytułem "Hakowanie świata" odkrywa mroczny świat wykorzystywania danych ze zdumiewającym dostępem do osobistych podróży kluczowych graczy po różnych stronach ogromnego skandalu Cambridge Analytica i Facebooka.