Helen Keller krótko po urodzeniu poważnie zachorowała. Od tej pory nie widzi, ani nie słyszy. Żyje w całkowitej izolacji od otoczenia, w świecie ciszy i ciemności. Z powodu ułomności nigdy nie nauczyła się mówić, ani w jakikolwiek sposób komunikować z otoczeniem. Rodzice Helen stracili już wszelką nadzieję na jakikolwiek kontakt z córką, do czasu, gdy zatrudnili niedowidzącą Annie Sullivan, pielęgniarkę do opieki nad Helen. Dzięki jej uporowi i poświęceniu dziewczynka nauczyła się mówić, ukończyła szkołę, a potem studia.
Film ukazuje portret jednego z największych geniuszy militarnych XX wieku - generała Pattona. Cieszący się ogromną charyzmą wśród żołnierzy, wzbudzał w równym stopniu zachwyty nad swoją błyskotliwością i instynktem dowódczym, co kontrowersje swym niekonwencjonalnym zachowaniem. Nagrodzony Oscarem za swoją rolę George C. Scott odmówił przyjęcia statuetki.
Po śmierci Kim Dzong Ila w 2011 roku jego syn uznał, że najlepszym sposobem zmiany władzy i podporządkowania dawnych elit będzie terror. Propaganda przedstawia go jako autora naprawy i odnowy rolnictwa oraz gospodarki północnokoreańskiej. Chociaż nowy dyktator pozwala wielu ludziom wyjeżdżać z kraju i uczyć się podstaw biznesu, indoktrynacja w Korei Północnej osiągnęła wyższy poziom niż w czasie rządów jego ojca. Rządy Kim Dzong Una są agresywniejsze, szczególnie w sferze polityki militarnej.
Pierwsza część trylogii o życiu cesarzowej Elżbiety (Romy Schneider), nazywanej pieszczotliwie Sissi. Elżbieta ma 16 lat i jest bawarską księżniczką. Jej życie jest bardzo beztroskie. Spędza czas na jeździe konnej, zabawach z licznym rodzeństwem, oraz na ulubionych przez nią polowaniach z ukochanym ojcem, księciem Maksymilianem (Gustav Knuth), z którym łączy ją szczególnie silna więź. Wkrótce poznaje cesarza Austrii, młodego i przystojnego Franciszka Józefa (Karlheinz Böhm). Oboje zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Jednak uczucie to sprawia, ze życie Sissi ma się wkrótce całkowicie odmienić.
Druga część opowieści o losach Elżbiety Bawarskiej, znanej jako Sissi (Romy Schneider). Po ślubie Sissi i Franciszek Józef (Karlheinz Böhm) opuszczają Wiedeń i udają się do Hofburga już jako para cesarska. Liczne konwenanse krępujące życie przyzwyczajonej do wolności młodej cesarzowej, a także konflikt z arcyksiężną Zofią powodują, że Sissi coraz bardziej oddala się od nowego otoczenia. Stosunki z Zofią ulegają dalszemu pogorszeniu po narodzinach córeczki Sissi, której wychowaniem chce zająć się arcyksiężna. Franciszek Józef popiera matkę, co zmusza Sissi do ucieczki do rodzinnej Bawarii...
Małżeństwo Sissi i Franciszka Józefa układa się harmonijnie. Młoda cesarzowa udowodniła, że potrafi rozwiązywać drażliwe sprawy wagi państwowej. Wyjeżdża na Węgry z hrabią Andrassym, by uspokoić węgierską arystokrację. Pod jej nieobecność arcyksiężna Zofia rozsiewa fałszywe plotki o romansie synowej z Andrassym. Franciszek nie daje wiary opowieściom matki, ufa żonie i wkrótce przekonuje się o jej miłości. Po powrocie z Węgier okazuje się, że Sissi cierpi na gruźlicę. Musi poddać się długotrwałej kuracji w Grecji.
Film historyczny nawiązujący do wydarzeń autentycznych. Latem 1839 roku grupa czarnych niewolników transportowanych z Afryki do Ameryki urządza bunt pod pokładem statku. Próbują wrócić do swego macierzystego kraju, jednakże zostają przejęci przez Amerykańską straż przybrzeżną. Władze stawiają ich przed sądem.
Zawodnicy drużyny bejsbolowej sprzedają mecz, co prowadzi do skandalu.
Dzieje rywalizacji Mickeya Mantle'a (Thomas Jane) i Rogera Marisa (Barry Pepper) - przyjaciół z drużyny New York Yankees. Obaj baseballiści próbują pobić ustanowiony przez Babe'a Rutha w 1927 roku rekord. Legendarny sportowiec wybił piłkę poza boisko 60 razy w sezonie. Latem 1961 cały kraj z zapartym tchem śledzi zmagania pary zawodników starających się poprawić najlepszy dotychczas wynik. Sympatię mediów i kibiców zyskuje raz jeden, raz drugi sportowiec.
Największe przeboje Glenna Millera i jego orkiestry usłyszysz teraz w tej niezwykłej, muzycznej biografii. Dzieło ukazuje historię Glenna Milera, który cierpiąc biedę i niepowodzenia doszedł wreszcie do sławy i bogactwa w latach czterdziestych. Główne role w filmie, który jest hołdem złożonym amerykańskiej legendzie swingu grają Jimmy Stewart i June Allyson.
Po zakończeniu wojny domowej, Nicholas Earp (Gene Hackman) osiedla się z rodziną w Kalifornii. Najstarszy syn Wyatt (Kevin Costner), zgodnie z wolą ojca studiuje prawo. Wkrótce poznaje dziewczynę, z którą się żeni. Niestety, umiera ona na tyfus, a Wyatt stacza się na dno. Kiedy trafia do więzienia, ojciec pomaga mu wyjść. Przenoszą się na zachód. Pewnego dnia, Wyatt za schwytanie przestępcy zostaje szeryfem w Dodge City. Tam poznaje Doca Hollidaya (Dennis Quaid)... [opis dystrybutora dvd]
"Pomysłowy" (Variety) i "wspaniały" (Gene Shalit) "Wielki napad na pociąg" opowiada historię Edwarda Pierce'a (Connery), genialnego złodzieja, który dowiedziawszy się o transporcie złota tworzy misterny plan obrabowania pociągu. Pomagają mu w tym zręczny kasiarz (Sutherland) i ukochana dziewczyna (Down). Razem muszą pokonać przeciwności losu i przygotować plan największego skoku w historii brytyjskiej kolei.
Akcja filmu toczy się w 1937 roku. Pewien nastolatek (Zac Efron) dostaje rolę w spektaklu pt. "Juliusz Cezar" reżyserowanego przez Orsona Wellesa (Christian McKay) w The Mercury Theatre. Chłopiec u boku Wellesa uczy się nie tylko grać, ale przede wszystkim jak żyć.
Energiczna businesswoman zostaje nagle wyrwana z kręgu swoich spraw zawodowych. Jej najbliższa przyjaciółka jest chora na raka, zostało jej parę miesięcy życia. Pozostawia po sobie paroletnią córeczkę i chce, by właśnie Kate zaopiekowała się dziewczynką po jej śmierci.