Paremta tikrais faktais istorija apie airių-italų kilmės amerikietį Henrrį Hillą, buvusį mafijos nariu. Įvykiai sukasi ne tik apie jį, bet ir apie du nestabilios būsenos jo draugus Jimmy Conway ir Tommy De Vito, kurie iš paprastų nusikaltėlių palaipsniui tampa žudikais.

JAV Pilietinis karas, Džordžija. Jaunoji Skarlet O'Hara viena priversta pakelti ant kojų karo sugriautą ūkį. Tai labai sunku, bet ji stipri. O vėliau ji sutinka žavesiu trykštantį Retą Batlerį. Jiedu patirs daug laimingų ir skausmingų akimirkų kartu. Filmas apie meilės ir nuotykių istoriją tarp Scarlett ir Rhett’o, JAV pilietinio karo (XIX amžiaus 7-asis dešimtmetis) dramatiškų įvykių fone, filmuota pagal įžymų, 1936 m. išleistą romaną „Vėjo nublokšti“. Tai vienas geriausių pasaulio bestselerių, kurio autorė Margaret Mitchell. Geriausias romantinių filmų pavyzdys.

Filmas sukurtas pagal romaną, kurio autorius Robertas Waleris teigia, kad tokia meilės istorija gali nutikti tik vieną kartą gyvenime, - ir tik jeigu esi išties labai laimingas. Filmo herojės Frančeskos kieme pasirodo fotografas Robertas Kinkeidas, atvykęs į Medisoną dėl ypatingų šios apylinkės tiltų. Frančeska, dar nenujausdama, kad jos laukia didžiausia gyvenimo meilė, sutinka palydėti fotografą po apylinkes. Po daugelio metų jos jau suaugę vaikai romantiškos meilės ir skausmingo išsiskyrimo istoriją sužino iš Frančeskos dienoraščio. Pagrindinių aktorių Meryl Streep ir Clinto Eastvoodo dėka filmas nominuotas Oskarui, Auksiniam gaubliui bei Cezariui.

Keturiasdešimtmetis niujorkietis išsiskiria su žmona. Jis nestokoja moterų dėmesio – susitikinėja su jauna studente, vėliau įsimyli savo draugo buvusią žmoną. Jo buvusi žmona tuo metu rašo romaną, kuriame aprašo daug realių ankstesnio vedybinio gyvenimo smulkmenų.

Vienas žymiausių W. Alleno filmų, atnešęs jam „Oskarą“ už geriausią režisūrą, scenarijų ir pasakojantis dviejų neurotiškų žmonių meilės istoriją: pirmą susitikimą, draugystę, problemas ir išsiskyrimą.

Žvejai aptinka leisgyvį vyriškio kūną, išmestą ant jūros kranto. Jis labai sunkiai sužeistas ir nieko neprisimena: nei kas jis yra, nei kas jam atsitiko. Viskas, kas liko iš paslaptingai ištrintos jo praeities - šlaunyje implantuotas milžiniškos sąskaitos Šveicarijos banke numeris, neeiliniai lingvistiniai bei savigynos sugebėjimai. Kamuojamas visiškos nežinios, Bornas nusprendžia išsiaiškinti savo praeitį.

Mokslininkė Eleanor Arroway (Jodie Foster), nuo pat vaikystės susidomėjusi keistais astronominiais reiškiniais ir iš kosmoso sklindančiais garsais, užsibrėžia tikslą įrodyti, kad gyvybė egzistuoja ne tik Žemėje. Specialiios ekspedicijos New Mexico vietovėje metu ji gauna mistinį signalą iš planetos Vega, kurį iššifravę mokslininkai prieš savo akis pamato didžiulės tarpgalaktinės sistemos statybos brėžinius.Visa žemė sukelta ant kojų ir laukia kas vyks toliau. Ar ateviai iš ties egzistuoja? Ko jie nori? O gal tai tik Eleanor’os vaizduotės vaisius?

Viskas, ko Džeisonas Bornas trokšta, tai išnykti, tačiau jį persekioja žmonės, kurie Džeisoną ir pavertė tokiu, koks jis yra: kovine mašina, nežinančia, nei kas yra pralaimėjimas, nei kas yra jis pats... Praradęs žmogų, kurį mylėjo, Bornas trečioje epopėjos dalyje priverstas bėgti nuo dar geriau treniruotų žudikų, tobulesnių technologijų ir kulkų lietaus. Jis suvokia, kad išsigelbėti gali tik išsiaiškinęs, kas jis yra iš tikrųjų. O atsakymai slypi pačioje pradžioje. Bornas iškeliauja ieškoti pradžios ir atsakymų į savo klausimus, žūtbūt besistengdamas išvengti viso pasaulio, kuris rimtai pasiryžęs ištrinti Borną nuo žemės paviršiaus!

CŽV vadovybė yra sunerimusi dėl pasaulį apskriejusių žinių, kad Džeisonas Bornas nužudė buvusį Kinijos premjerą. Visiems yra žinomas, kad "Džeisonas Bornas" realybėje neegzistojantis žmogus. Tai yra tik CŽV specialaus agento Deivydo Vebo slapyvardis. Tai reiškia, kad kažkoks nežinomas nusikaltėlis pasinaudojo Borno tapatybė ir sukėlė diplomatinį skandalą tarp JAV bei Kinijos. Visą šį galvosūkį teks išspręsti tikrajam Džeisonui Bornui, t.y. Deivydui Vebui...

Vaikinuko Džamalo didžiausia svajonė – tapti rašytoju, todėl jis kuo entuziastingiausiai priėmė prestižinės mokyklos kvietimą studijuoti literatūrą. Bet veikiai suprato buvęs priimtas ne dėl literatūros išmanymo, o dėl mokėjimo žaisti krepšinį, kad sustiprintų mokyklos rinktinę.

Džonas Kleinas (Richardas Gere'as) – „Washington Post“ žurnalistas kažkaip keistai atsiduria mažame Vakarų Virdžinijos miestelyje. Jo automobilis nebevažiuoja, išsijungia telefonas, sustoja laikrodis. Vyras beldžiasi į artimiausią namą prašydamas pagalbos, bet duris atidaręs žmogus jį užpuola piktai šaukdamas, kad jis jau trečią dieną iš eilės laužiasi į jo duris. Bet Džonas neprisimena čia buvęs. Prieš dvejus metus Džono žmona Merė (Debra Messing) mirė ligoninėje nuo sužalojimų, patirtų per avariją. Prieš mirtį ji piešė kažkokį keistą padarą su sparnais - gigantišką drugį. Ar jos piešiniai turi ką nors bendra su šiuo miesteliu? Holivudo režisieriaus Marko Pellingtono 2002 metų mistinis trileris „Žmogaus-drugio pranašystės“ atstovauja tai kino srovei, kuri siekia atskleisti vadinamąją paralelinę tikrovę. Tačiau įdomiausias dalykas yra tas, kad filme vaizduojami mistiški bei nepaaiškinami įvykiai yra atsitikę iš tikrųjų.