„Kartą Amerikoje“ veiksmas prasideda Niujorke, 3-iojo dešimtmečio pradžioje. Du žydų geto paaugliai Davidas ir Maksas – smulkūs nusikaltėliai, įsimylėję tą pačią gražuolę Deborą. Davidas užmuša juos persekiojusį gangsterį Bagsį ir patenka į kalėjimą. Po dešimties metų jis atgauna laisvę, Davido laukia Maksas. Laikai pasikeitė – JAV galioja prohibicijos įstatymas, o alkoholio kontrabandininkai tapo organizuoto nusikaltimų pasaulio lyderiais. Davidas ir Maksas taip pat pelnosi iš alkoholio. Veiksmas apima didžiulę laiko atkarpą. Filmas tai parabolė apie draugystę, ištikimybę sau ir principams, ir apie neišsipildžiusią meilę.

Vieno įspūdingiausių šių dienų kino kūrinio "Titanikas" kūrėjas Džeimsas Kameronas pirmiausia į vandenyną išplaukė su filmu "Gelmė". Jau ir ši fantastiška kelionė į vandenyno gelmę susilaukė dviejų Oskaro nominacijų. Sudužusio atominio povandeninio laivo gelbėtojai susiduria su nežemiškomis būtybėmis...

Dvi kino superžvaigždės – Bredas Pitas ir Entonis Hopkinsas vaidina režisieriaus Martino Bresto, sukūrusio juostą “Moters kvapas”, filme apie žmogų, kurį aplanko mirtis. Ji atkeliauja į Žemę žmogaus pavidalu ir pasiūlo sandėrį turtingam verslininkui Bilui Perišui. Džo Bleku pasivadinusi mirtis pažada atidėti jo paskutiniąją valandą, jei tik šis surengs jai ekskursiją po gyvenimą. Bilas sutinka, ir viskas einasi gerai, kol Džo staiga pamilsta jo gražuolę dukterį...

Dvi merginos pateko į iš kalėjimo pasprukusių žiauruolių gaujos spąstus. Išprievartavę, nukankinę ir nužudę vieną auką chuliganai suranda prieglobstį artimiausiuose namuose, nežinodami, kad jie priklauso nukentėjusios merginos tėvams. Kai pastarieji išsiaiškina žudikų asmenybes, negaišdami nei minutės laiko pareiškimams policijai, nusprendžia surengti asmeninį teismą ir negailestingai atkeršyti išgamoms.

1994 m. Spalio mėn. Trys Montgomery koledžo kino studentai Heather Donahue, Joshua Leonard ir Michaelas Williamsas pateikė pasiūlymą sukurti projektą, kurį būtų galima pristatyti kino klasėje. apie Burkittsville, Merilandas, apie vietinę raganą.

Džonas Kleinas (Richardas Gere'as) – „Washington Post“ žurnalistas kažkaip keistai atsiduria mažame Vakarų Virdžinijos miestelyje. Jo automobilis nebevažiuoja, išsijungia telefonas, sustoja laikrodis. Vyras beldžiasi į artimiausią namą prašydamas pagalbos, bet duris atidaręs žmogus jį užpuola piktai šaukdamas, kad jis jau trečią dieną iš eilės laužiasi į jo duris. Bet Džonas neprisimena čia buvęs. Prieš dvejus metus Džono žmona Merė (Debra Messing) mirė ligoninėje nuo sužalojimų, patirtų per avariją. Prieš mirtį ji piešė kažkokį keistą padarą su sparnais - gigantišką drugį. Ar jos piešiniai turi ką nors bendra su šiuo miesteliu? Holivudo režisieriaus Marko Pellingtono 2002 metų mistinis trileris „Žmogaus-drugio pranašystės“ atstovauja tai kino srovei, kuri siekia atskleisti vadinamąją paralelinę tikrovę. Tačiau įdomiausias dalykas yra tas, kad filme vaizduojami mistiški bei nepaaiškinami įvykiai yra atsitikę iš tikrųjų.