Podle stejnojmenného románu Lászla Krasznahorkaie natočil Béla Tarr sedm a půl hodiny trvající veledílo Satanské tango, jímž na sebe upozornil také za hranicemi Maďarska. Film se odehrává stejně jako Zatracení (1988) v posttotalitní pusté krajině, již rozbahňuje neustálý déšť a drásá drsný vítr. Příběh hříšné vesnice je rozvržen do dvanácti kapitol, jež můžeme rozdělit na dvě poloviny, což odpovídá pravidlům tanga (šest kroků dopředu, šest kroků dozadu). Především v první části Tarr paralelně vypráví osudy jednotlivých postav, které směřují k jasně danému bodu - příchodu lžiproroka Irimiáše a jeho kumpána Petriny. Z několika úhlů pohledu sledujeme toto dlouhé čekání na člověka, jehož se obyvatelé chátrající vesnice obávají.

Celý děj filmu se odehrává ve svérázném městečku uprostřed obří skládky, kde má mentálně retardovaný chlapec Roku-chan vybudovánu svou virtuální železnici, o níž se stará s naprostou oddaností a profesionalitou.

Ve snímku Zmrzni, umři, vstaň z mrtvých! se jeho tvůrce, režisér a scénárista V. Kaněvskij vrací do těžké doby svého dětství a mládí, prožité v zapadlém hornickém městečku kdesi na Dálném východě. Jakoby pohřbena zaživa tu v provizorních dřevěných barácích, uprostřed uhelných hald a nekonečného bláta vyrůstá nová "sovětská" generace - potomci bývalých vězňů. Jedním z nich je i Valerka, tichý a plachý kluk, odmala otloukaný osudem i lidmi. Doslova "vzkříšením" je pro něj láska k vrstevnici Galje, díky níž zažívá několik krásných okamžiků a dokonce začíná snít o nové, veselejší budoucnosti...

Když úspěšný newyorský veřejný obránce ztratí svůj první případ, je klientem zatažen do drogové loupeže ve snaze porazit rozbitý systém.