Film vychází ze života současného amerického zpěváka a skladatele křesťanské hudby Jeremy Campa a jeho první manželky Melissy, které diagnostikovali rakovinu krátce předtím než uzavřeli manželství... V září 1999 odjíždí Jeremy Camp z Indiany na Calvary Chapel College v Murrietě v Kalifornii. V noci po příjezdu jde na koncert kanadské křesťanské skupiny Kry a seznámí se se zpěvákem Jean-Lucem LaJoie. Oba se rychle spřátelí. Po koncertě se Jeremy setkává s Melissou Henningovou, spolužačkou z jeho školy a přítelkyní Jean-Luca. Jeremy s Melissou si padnou do oka a svým citům nedokážou zabránit. To způsobí mezi mladými muži roztržku. Melissa ale nechce zklamat Jeana-Luca. Jeremy se vrací na vánoční prázdniny za rodinou do Indiany. Několik dní po Vánocích mu zatelefonuje Jean-Luc, že Melissa je nemocná, a žádá Jeremyho, aby se vrátil do Kalifornie. Bude to pro všechny těžká zkouška…
Film vypráví neuvěřitelný příběh světově proslulého kouzelníka, únikového umělce a světově proslulého nepřítele podvodu, Jamese 'The Amazing' Randiho. Film ukazuje Randiho složitá vyšetřování, která veřejně odhalují jasnovidce, léčitele víry a podvodníky s kvazi-náboženskou horlivostí. Mistr podvodník, který se ve věku 81 let odhaluje, vytvořil fiktivní postavy, falešné jasnovidce a ze svého 25letého partnera Joseho Alvareze dokonce udělal falešného guru jménem Carlos.
Charlie „Bird“ Parker měl dar od boha. To, co on dokázal se saxofonem, svedl jen málokdo. I proto se ve čtyřicátých letech minulého století stal jedním z nejlepších jazzmanů v New Yorku. Pak ale přišel alkohol, drogy a strmý pád, který dokázala zastavit až láska milované Chan. Hlavní úloha ve vynikajícím hudebním životopisném dramatu od režiséra Clinta Eastwooda připadla čerstvému držiteli Oscara, charismatickému Forestu Whitakerovi...
Útok na SS-Obergruppenführera Reinharda Heydricha, třetí nejvýše postavenou osobu v nacistické hierarchii, patří k nejvýznamnějším odbojovým akcím na území protektorátu Čechy a Morava. Přesto se na hraný film o této události u nás čekalo více než 20 let a ucelený dokument vznikl ještě o dalších 20 let později. V rámci cyklu filmů Potomci a předkové ho pod názvem Opus pro smrtihlava natočil v roce 1984 dokumentarista Karel Maršálek. Důvodem této dlouhé a nucené pauzy byl fakt, že v komunistickém Československu byla po roce 1948 nežádoucí jakákoliv zmínka o západním odboji.