2001. szeptember 11-én az egyik eltérített repülő sohasem érte el célját: a United 93-as járata lezuhant egy pennsylvaniai mezőn. A korábban titkosított bizonyítékok segítségével megpróbáljuk összerakni, mi is történt a fedélzeten.

Kiindulásul véve a sokat vitatott 2000-es választásokat, Moore bemutatja George W. Bush valószerűtlen felemelkedését, melynek eredményeként az olaj-bizniszben tevékenykedő bukott üzletemberből a világ vezető nagyhatalmának első embere lett. Ezt követően Moore felnyitja Bush privát Pandora szelencéjét: bemutatja milyen szoros baráti szálak fűzik a családot és üzlettársaik körét, a Szaúd-Arábiai királyi családhoz és a bin Laden-rokonsághoz. Az Iraki háború kitörésekor Moore mély együttérzéssel és visszafojtott haraggal vizsgálja az emberi szenvedéseket. Miközben az amerikai hátországot elárasztják a háború következményeivel birkózó családok hatásos portréi, az amerikai katonáknak a kiábrándultsággal és az iraki frontvonal valós borzalmaival kell szembenézniük. A helyzet abszurditását és botrányosságát csak fokozza Moore beszámolója arról, hogy az üzleti élet vezetői hogyan igyekeztek hasznot húzni az emberi szenvedésből, az iraki olajból és az amerikai adófizetők véréből és dollárjaiból?

Dylan Avery, Korey Rowe és Jason Bermas filmesek produkciója, a Loose Change megkérdőjelezi a 2001. szeptemper 11.-i "terrortámadás" hivatalos történetét. A film kiterjed minden apró részletre és égbekiáltó hazugságokat leplez le. A film - bár sokak szerint csak egy újabb összeesküvés elmélet, amely inkább tartozik az X-akták vagy a Davinci-kód közé - számtalan bizonyítékkal támasztja alá a Bush-kormányzat hazug, hivatalosnak tekinthető magyarázatának valótlanságát. A film készítői azonban hajlanak az egészséges kritika elfogadására, így az első megjelenés (Second Edition) után pár évvel megjelentették a Loose Change javított változatát, a Final Cut verziót. Ez a változat már kijavítja a kritikák által sokszor említett hibákat.

Az Emergency Service Unit (ESU) a New York-i rendőrség különleges egysége, melyre legyen szó fegyveres összetűzésről vagy katasztrófahelyzetről, mindig a legnehezebb feladat hárul. Tréfásan azt is szokták mondani, hogy ha a New York-iak bajban vannak, akkor a rendőrséget hívják; ha pedig a rendőrök vannak bajban, akkor ők a ESU-t hívják. A ESU kommandósai természetesen a szeptember 11-i áldozatok mentéséből is kivették a részüket, ám hősiességükre és megrázó történeteikre eddig nem figyelt fel a média.

A dokumentumfilm a 9/11 eseményeit vizsgálja az elmúlt 15 évben nyilvánosságra került részletek ismeretében. Interjút láthatnak többek között George W Bushsal, a volt polgármester, Rudy Giulianival és a Fehér Ház fotósával, Eric Draperrel.