Ситуиран в колониална Индия през 1938 г., точно в периода в който Махатма Ганди се издига до властта, филмът започва с изпращането на 8-годишната Чуя в ашрам, където хинду вдовиците трябва да живеят в разкаяние. На възраст от 8 до 80 години, с обръснати глави и облечени само с груби бели сарита, тези жени преживяват с едно ядене на ден и молитви, докато търпеливо чакат смъртта. Пристигането на неуморната Чуя, която не се предава на съдбата си с готовност, мигом повлиява на живота на останалите обитателки, включително и на пълния матриарх на ашрама - Мадхумати, и на духовно обърканата Шакунтала. Чуя бързо се сприятелява с Каляни - красива млада вдовица, лишила се от дългата си коса, за да бъде "в служба" на Мадхумати. Когато момичетата срещат Нараян - идеалист и последовател на движението на Ганди "Напуснете Индия", животът им се променя завинаги. Отложени заради изпълнените с насилие фундаменталистки протести във Варанаси през 2000 г., снимките на "Вода" са направени тайно в Шри Ланка.
Клиентките на престижен козметичен салон в Бейрут доказват, че вълненията на повечето жени по света са напълно сходни.
Град Анаконда, Монтана. Тийнейджърката Мики Пек (Камила Морон) прави всичко, за да развесели самотния си баща ветеран (Джеймс Бадж Дейл). Той е загубил съпругата си и се е отдал на отчаяние и наркотици. Мики мечтае да отиде в колеж на западния бряг и да започне живот по собствените си правила. Когато ревността и контролиращата природа на Ханк надделяват, момичето трябва да избере между задължението към семейството си и собственото си щастие.
В малко градче край Литъл Рок, Луси Фаулър работи за строителна фирма през седмицата. През уикендите се напива по барове, забърсва някой случаен мъж, а на сутринта изчезва колкото може по-бързо от мотелите, където са преспали.