Dokumentuje životy neslavně známých podvodníků Elmyr de Hory a Clifford Irving. De Hory, který později spáchal sebevraždu, aby se vyhnul dalšímu vězení, se proslavil prodejem padělaných uměleckých děl malířům jako Picasso a Matisse. Irving byl známý jako autor falešné autobiografie Howarda Hughese. Welles se pohybuje mezi dokumentárním a hraným filmem, když zkoumá základní prvky podvodu a lidi, kteří se dopouštějí podvodu na úkor druhých.
Mezi filmaři je mnoho vášnivých filmových fanoušků, jen málokterý z nich však dokáže svou posedlost filmem a úžasné znalosti dějin kinematografie vyjádřit tak poutavým a analytickým způsobem jako Alexandre O. Philippe. Ve svém snímku hledá odpověď na otázku, do jaké míry navazuje ve svém mysterií opředeném díle nejoriginálnější autor současnosti David Lynch na fundamentální klenot americké filmové produkce Čaroděje ze země Oz. Na pomoc si přizval filmaře Davida Loweryho, Johna Waterse a Rodneyho Aschera či renomovanou kritičku Amy Nicholson, ale i fascinující výsledky cinefilských bádání, které mimo jiné prokazují, že nejpopulárnější americká filmová pohádka z roku 1939 je vůbec nejvlivnějším a nejcitovanějším titulem, který kdy byl natočen.
Částečně stylizovaná autorská výpověď tvůrce, jenž v duchu rozmlouvá se svojí zemřelou maminkou v místech, kde prožil dětství a mládí, od Václavského náměstí směrem na Vinohrady, „od koně až ke krematoriu". V dialozích se zesnulou matkou se znovu odehrávají nejdůležitější momenty jeho života, jak osobní, tak i společenské – nálet na Vinohrady 1945, sovětská okupace v roce 1968, nucený odchod do emigrace, Praha po listopadu 1989.