Niezwykle widowiskowy film science fiction, zrealizowany przez mistrza gatunku Paula Verhoevena. Nowe tysiąclecie. Istnienie całego rodzaju ludzkiego zostaje zagrożone, gdy Ziemia zostaje zaatakowana przez przedstawicieli obcej cywilizacji - monstrualne, inteligentne i... zabójcze owady. Bohaterami filmu jest grupa młodych ludzi, którzy wstępują do elitarnej jednostki wojskowej. Morderczy trening ma ich przygotować do ostatecznej rozgrywki z najeźdźcami. Niesamowite efekty specjalne i wspaniałe futurystyczne krajobrazy zapierają dech w piersiach.

Dobra zmiana to przeżytek – czas na zmianę totalną! Umiera Józef Stalin – dyktator ZSRR, tyran i bestia odpowiedzialna za śmierć milionów ludzi. Pośród elit władzy rozpoczyna się walka o dominację i wpływy po zmarłym przywódcy. Niektórzy chcą naprawy i pozytywnych zmian, a plany innych mogą pogrążyć kraj jeszcze bardziej. Wszystkim jednak przyświeca ten sam motyw – nie dać się zabić i jakimś cudem przeżyć chaos, w jakim pogrąża się Kreml. Szaleństwo totalitaryzmu zostaje obnażone w pełnej krasie. opis dystrybutora

Ted Striker, były pilot wojskowy, przed laty uchronił samolot pasażerski przed tragicznym wypadkiem. Teraz pracuje jako pilot testujący nowe statki powietrzne dla pewnej tajemniczej firmy. Okazuje się, że dopuszcza ona do lotów źle skonstruowane maszyny. Na pokładzie jednej z nich Ted spotyka byłą dziewczynę, Elaine Dickinson, która nadal pracuje jako stewardesa. Towarzyszy jej nowy narzeczony, Simon. Tymczasem w czasie lotu komputer pokładowy zabija załogę i przejmuje nad wszystkim kontrolę. Los pasażerów i Elaine jest ponownie w rękach Teda.

"Wizje Europy" to gigantyczny projekt stworzony przez Zentropę - firmę produkcyjną założoną m.in. przez duńskiego reżysera Larsa von Triera. Pomysł był prosty: 25 uznanych reżyserów z 25 różnych krajów - członków nowej Unii Europejskiej przedstawia swoją wizję Nowej Europy. Obowiązywała całkowita dowolność artystyczna, filmy mogły dotyczyć zarówno teraźniejszości, jak i przyszłości. Jedynym ograniczeniem był czas etiud - każdy twórca miał do wykorzystania maksymalnie 5 minut. Polskę reprezentuje Małgorzata Szumowska i jej "Skrzyżowanie" ze zdjęciami Michała Englerta.