Tytułowy Davis to przenoszący się z jednej kanapy na drugą, z podrzędnego nowojorskiego baru do kolejnego, intrygujący muzyk. Davis szuka nie tylko swojego miejsca w świecie, ale także wciąż uciekającego mu kota. Po drodze marzy o zrobieniu wielkiej kariery muzycznej. Gra co prawda z Justinem Timberlakiem, ale nie da się ukryć, że muzycy mijają się w doborze repertuaru. Davis na pewno nie jest mistrzem w podejmowaniu właściwych decyzji. Nieustająco zostawia i zabiera rzeczy od dziewczyny przyjaciela, z którą sam miał romans. Ich dialogi skrzące od ciętych ripost zapewne przejdą do zbioru najlepszych tekstów Coenów.

Neil Simon, mistrz komedii z Brodwayu, przekształca sztukę teatralną o młodym, konserwatywnym prawniku i jego nietuzinkowej narzeczonej w klasyczną komedię romantyczną. Robert Redford gra Pana Poważnego, a Jane Fonda jego młoda żonę, która ponad wszystko przedkłada dobra zabawą. Kiedy uniesienia miodowego miesiąca ustępują codziennej rutynie, a ona przeobraża się w kurę domową pilnującą małego mieszkania na piątym piętrze (bez windy), małżeńska harmonia zmienia się w tragikomiczną huśtawkę niespełnionych marzeń. Do tego dochodzi narzekająca teściowa i filtrujący z nią starszy sąsiad. Czy młodzi mają szansę na happy end?

Jest to epicka opowieść o losach Johna "Jacka" Reeda, amerykańskiego dziennikarza i literata, pragnącego przenieść komunistyczne idee na grunt amerykański. John Reed, zapalony komunista, mieszka w artystycznej dzielnicy Nowego Jorku. Pisze lewicowe artykuły i z czasem staje się wzorem do naśladowania dla młodych amerykańskich komunistów. W 1912 roku poznaje miłość życia, Louise Bryant, obiecującą pisarkę, która dla niego odchodzi od męża, aby móc bez przeszkód realizować się jako autorka i feministka. Ich związek jest skomplikowany, przerywany zdradami z obydwu stron, mimo to zawsze do siebie wracają. W 1916 roku, Reed wbrew woli Bryant jedzie do St. Louis na konwencję Partii Demokratycznej. Podczas jego nieobecności, Bryant nawiązuje romans z nie stroniącym od alkoholu dramaturgiem, Eugenem O'Neillem. W 1917 roku, Reed wraz z Bryant wyjeżdża do Rosji, gdzie są świadkami wybuchu Rewolucji Październikowej.

Jeden z najlepszych filmów grozy RKO wyprodukowanych przez Vala Lewtona. Naiwna sierota Mary Gibson (Kim Hunter) przybywa na Manhattan w poszukiwaniu swej starszej siostry-dziwaczki Jacqueline (Jean Brooks w pamiętnej peruce Kleopatry) i dowiaduje się o związkach siostry z sektą szykownych satanistów, którzy próbują doprowadzić ją do samobójstwa za to, że zdradziła ich kult.

Charlie (Mickey Rourke) zostaje zwolniony z pracy w restauracji, do czego w głównej mierze przyczynia się jego młodszy kuzyn nie stroniący od drobnych kradzieży. Dziewczyna Charliego, Diana (Daryl Hannah), oznajmia mu, że jest w ciąży. Mężczyzna, nie będący jeszcze gotowy na dziecko, chcąc nie chcąc zaczyna szukać nowego zajęcia. Znajomy proponuje mu pracę w swoim lokalu, ten jednak nie chce zniżać się do zwykłego kelnerowania. Tymczasem jego kuzyn, Paulie (Eric Roberts), obmyśla plan zdobycia wielkich pieniędzy i postanawia wtajemniczyć Charliego....