Kontynuacja serialu telewizyjnego w którym Riko, Reg i Nanachi schodzą do piątej warstwy Otchłani, Morza Trupów, i spotykają tam tajemniczego Bondrewda, legendarnego Białego Gwizdka, który ma związek z tragiczną przeszłością Nanachi.
Yash Raichand i jego żona Nandini wychowali swoich synów Rahula i Rohana w atmosferze ciepła i miłości. Ojciec próbuje przekazać swym synom wartości, dziedzictwo i bogatą tradycję swej rodziny, tymczasem jego żona ma inne plany wobec chłopców. Chce, by doświadczyli miłości, a zwłaszcza Rahul, z którym łączy ją wyjątkowa więź. Opowiadana w "Czasem słońce, czasem deszcz" historia jest lustrzanym odbiciem współczesnych Indii, gdzie w łonie rodziny coraz częściej utarte tradycje ścierają się z przełamującymi konwenanse uczuciami.[filmweb.pl]
Royal i Etheline Tenenbaumowie, wychowawszy trójkę genialnych dzieci, rozstali się. Chas już jako nastolatek zajął się handlem nieruchomościami. Margot za jedną ze sztuk teatralnych zdobyła prestiżową nagrodę. Richie w siedemnastym roku życia został mistrzem tenisa. Sukcesy nie przyniosły im jednak szczęścia, żadne z nich nie potrafi stawić czoła zwyczajnym życiowym problemom. Po 20 latach Royal nieoczekiwanie zjawia się u byłej żony, oświadczając, że jest chory na raka i przed śmiercią pragnie pogodzić się z bliskimi.
Trzydziestoletnia kobieta, która wciąż mieszka z rodzicami, nawiązuje romans ze swoim uczniem.
Historia młodej Kolumbijki, Maríi Álvarez. Ciężko pracująca dziewczyna z niezamożnej rodziny marzy o lepszym życiu. Pewnego dnia pojawia się nieoczekiwana szansa na odmianę losu.
Dwaj rycerze motocyklowi w podróży po USA poszukują dawnej wolnej Ameryki. Przyłącza się do nich niesforny adwokat (Jack Nicholson), zostaje jednak zabity podczas snu na biwaku. Bohaterowie nie znajdują szczęścia - nie zadowalają ich przeżycia w komunach hippisów czy narkotyczne upojenia. W końcu obaj zostają bezsensownie zastrzeleni przez kierowcę ciężarówki. Z budzącą podziw rockową ścieżką dźwiękową i autentycznymi obrazami film trafia w zapotrzebowanie młodzieży. Hymn pochwały życia w postaci nowoczesnych rycerzy szos wyraża jednak również rezygnację. Na końcu pozostaje tylko ulotne, odbijające się w rockowych songach i mijanych krajobrazach, żywe marzenie o wolności.
Pracownik portu rybackiego marzy o otwarciu restauracji. Pomimo nikłych możliwości jego rodzina przyłącza się do snucia planów biznesowych.
Claudia Larson ma naprawdę zły dzień. Została wyrzucona z pracy, a jej nastoletnia córka oznajmia, że zamierza stracić dziewictwo z nowo poznanym chłopakiem. Najgorsze Claudia ma jednak przed sobą. W wigilię Święta Dziękczynienia bohaterka leci do Chicago, by spędzić ten dzień z bliskimi. Claudia przewiduje, że będzie to koszmarne spotkanie. Nie myli się. Jej nieznośni rodzice, brat homoseksualista z nowym przyjacielem, nienawidzący gejów mąż infantylnej młodszej siostry oraz ekscentryczna ciotka tworzą mieszkankę wybuchową.
Nastoletni Tano (Juan José Ballesta) z okazji ślubu brata dostaje dwudniową przepustkę z poprawczaka. Postanawia spędzić ten czas najlepiej jak potrafi: kradnie by móc kupić alkohol i papierosy, spotyka sie z dziewczyną, pakuje się w problemy, uczestniczy w bójkach, by czuć adrenalinę. Jednak w miarę upływu czasu zdaje sobie sprawę, że dawne rozrywki nie sprawiają mu przyjemności. Pobyt w poprawczaku zmienił jego sposób widzenia świata, a te dwa dni wolności stają się przełomowe w jego życiu.
Dwie siostry wpadają na genialny pomysł. Gdy okazuje się, że ich kapryśna krewna jest śmiertelnie chora, kobiety planują wkupić się w jej łaski. Wszystko po to, by odziedziczyć jej wielką posiadłość. Jednak ich plan zaczyna się komplikować gdy odkrywają, że pozostała część rodziny ma równie chciwy i podstępny plan.