V roce 1961 americký prezident John F. Kennedy oznámil, že NASA ještě v témže desetiletí vyšle astronauta na Měsíc. Soutěž o dobytí kosmického prostoru povzbuzovala celé generace k nastoupení vědecké, technologické nebo inženýrské dráhy a vedla mimo jiné i k obrovské technologické explozi, k níž došlo ve světě v 90. letech minulého století. Díky tomuto filmovému dokumentu, v němž promlouvají přední světoví odborníci na kosmické lety, například astronauti Jim Lovell a Story Musgrave, astrofyzik Neil deGrasse Tyson, jakož i několik inženýrů a podnikatelů zaměřených na „kosmický průmysl”, se můžeme seznámit s minulostí, přítomností i budoucností amerického kosmického programu.

V roce 1991 absolvoval Luc Jacquet svou první misi v Antarktidě. O třicet let později se vrací na místa, kde svou kariéru začínal. Pozvání do lůna divoké, nádherné přírody, která nepřestává člověka fascinovat a která vždy přitahovala ty největší výzkumníky.

Představte si budoucnost, kde se nemoci či zranění léčí jedinou injekcí a získávání náhradních částí těla, jako např. srdce a jater, je tak snadné, jako je pro mechanika výměna alternátoru či brzdových destiček. Takovou budoucnost nám slibuje výzkum kmenových buněk. Ve skutečnosti je tato revoluce v medicíně už v plném proudu. Doprovodíte průkopnické doktory, vědce a inovátory, kteří zkoumají smělé nové techniky, představí vám pacienty, jimž terapie kmenovými buňkami mění život, a prozkoumáte etické a filozofické otázky související s takto obrovskými objevy.