Połowa lat 80, miasteczko Hill Valley... Młody, sympatyczny Marty (Michael J. Fox) przyjaźni się z pewnym osobliwym, starszym człowiekiem, doktorem Emmetem Brownem (Christopher Lloyd). Kiedy Marty przenosi się w czasie za pomocą wehikułu czasu skonstruowanego przez doktora, z przerażeniem odkrywa, że cofnął się o 30 lat wstecz... Na dodatek, zaraz po przybyciu zostaje przypadkowo potrącony przez swojego dziadka, a jego matka (oczywiście 30 lat młodsza) zakochuje się w nim... Marty musi w ciągu kilku dni znaleźć sposób na to, aby jego rodzice się w sobie zakochali, poradzić sobie z bandą opryszków, którzy prześladują jego ojca i przede wszystkim wrócić do swojego domu, do roku 1985...

Przyszłość. Ludzie są podzieleni na dwie grupy: myślicieli, którzy stwarzają plany (ale nie wiedzą jak wszystko działa), oraz robotników, którzy wytwarzają (ale nie mają żadnej wizji). Są od siebie kompletnie odseparowani, ale razem tworzą jednak całość. Jeden człowiek z grupy myślicieli ośmiela się odwiedzić podziemia, gdzie robotnicy wykonują trudną pracę. Jest bardzo zdziwiony tym, co zobaczył...

Michael J. Fox i Christopher Lloyd ponownie wcielają się w postacie Marty'ego McFlya i dr. Browna w nowych przygodach zaprezentowanych widzowi przez reżysera Roberta Zemeckisa i producenta Stevena Spielberga. Brawurowa podróż Marty'ego i dr. Browna do 2015 roku tylko z pozoru rozwiązuje kilka przyszłych problemów rodziny McFly'ów. Kiedy amatorzy przygód wracają do domu, wkrótce odkrywają, że ktoś majstrował przy zegarze, aby stworzyć koszmarne Hill Valley w 1985 roku. Ich jedyną nadzieją, by zmienić przyszłość, staje się ponowny powrót do roku 1955.

Dawno, dawno temu, w zamku wysoko na wzgórzu, mieszkał niedoceniony wynalazca. Swe największe dzieło nazwał imieniem Edward. Mimo, że Edward posiadał nieodparty urok, nie był w pełni doskonały. Nagła śmierć twórcy, przerwała prace, a Edward pozostał z ostrymi jak brzytwa nożycami zamiast dłoni. Młodzieniec, żył samotnie w swoim odciętym od świata zamku, aż do czasu, gdy natrętna akwizytorka firmy Avon nie zabrała go do swojego domu.I tak zaczyna się fantastyczna przygoda Edwarda, jako członka społeczności małego, nieco sennego miasteczka.

W tej porywającej widza produkcji, wieńczącej popularną serię filmów reżysera Roberta Zemeckisa i producenta Stevena Spielberga, możemy oglądać takich aktorów jak Michael J. Fox, Christopher Lloyd i Mary Steenburgen. Uwięziony w 1985, po potężnym wybuchu, Marty musi przenieść się do roku 1885, aby uchronić dr. Browna przed przedwczesną śmiercią. Po ataku Indian i wrogo nastawionych mieszkańców miasta, Marty odnajduje dr. Browna jako... kowala. Marty musi podołać nie lada wyzwaniu, aby i powrócić do przyszłości i zabrać z Dzikiego Zachodu doktora, który jest pod urokiem czarującej Clary Clayton (Steenburgen). Ten wielki finał, zamykający serię brawurowych przygód w czasie, charakteryzuje się wartką akcją, humorystycznymi akcentami i niesamowitą fantazją.

Ekranizacja powieści H.G. Wellsa, pod tym samym tytułem. George (Rod Taylor) jest fizykiem i wynalazcą. Od wielu lat próbuje złamać czwarty wymiar, czyli podróżować w czasie. Gdy udaje mu się skonstruować wehikuł, kierowany ciekawością, w jaki sposób będzie zmieniała się ludzkość, przenosi się w przyszłość. Dowiaduje się o obu wojnach światowych i ucieka przed kataklizmem wojny atomowej. Zmuszony jest odbyć podróż o kilka tysięcy lat w przyszłość, do świata zamieszkałego przez infantylnych Elojów, którzy żyją na powierzchni i są pożywieniem zamieszkujących podziemia Morloków.[filmweb.pl]

Naukowiec Andre Delambre ma obsesję na punkcie swojego najnowszego wynalazku - teleportera. Po kilku udanych testach decyduje się w końcu zrobić eksperyment na człowieku - sobie samym. Kończy się to tragicznie. Podczas teleportu jego atomy łączą się z atomami muchy, która przypadkowo wleciała do maszyny. W efekcie, Andre ma głowę muchy i jedno z jej ramion, a mucha ma głowę i ramię Andre. Żona Andre, Helena, odkrywa co się stało i musi podjąć decyzję, czy pozwolić mu żyć w takim stanie, czy dokonać eutanazji i zakończyć jego cierpienie.

Po śmierci matki trzynastoletnia Amy zamieszkuje u dawno niewidzianego ojca na kanadyjskiej prowincji. Opieka nad stadkiem osieroconych gęsi zbliża ich do siebie.

Steamboy to film science-fiction w stylu retro rozgrywający się w wiktoriańskiej Anglii. Jest to historia młodego wynalazcy Raya Steama, który otrzymuje tajemniczą metalowa kulę, zawierająca nowa formę energii mogącą wystarczyć dla potrzeb całego świata. Chłopiec musi jej użyć, by zwalczyć zło, uratować swoją rodzinę i ocalić Londyn przed całkowitym zniszczeniem.

Film oparty na prawdziwych wydarzeniach jakie miały miejsce w Detroit w latach 60'tych. Opowiada o Robercie Kearnsie, wykładowcy uniwersyteckim i jednocześnie wynalazcy, który w pojedynkę sądził się z wielkimi koncernami samochodowymi o odszkodowanie, gdyż te wykorzystały jego dzieło – nowoczesne ówcześnie wyposażenie samochodów - wycieraczki o regulowanym czasie pracy.

Profesor Ned Brainard (Fred MacMurray) doprowadza do powstania niezwykłej substancji. Jestona czymś na kształt latającej gumy - przy zetknięciu z twardą powierzchnią zyskuje mnóstwo energii, która wyrzuca ją w górę. Buty zrobione z użyciem tej substancji pozwoliłyby na pokonywanie odległości wielkimi susami. Jednak nikt nie jest zainteresowany odkryciem profesora Brainarda. Jedyną osobą, która zwróciła uwagę na niezwykłą latającą substancję jest nieuczciwy biznesmen Alonzo P. Hawk (Keenan Wynn). Zamierza on wykraść tworzywo i użyć do swoich celów. Film otrzymał trzy nominacje do Oscara, w tym za efekty specjalne.Odtwórcę głównej roli, Freda MacMurraya, nominowano do Złotego Globu.

Claire i Donald Crowhurst to szczęśliwe i zakochane w sobie małżeństwo z trójką dzieci. Gdy rodzinny biznes plajtuje Donald decyduje się na ryzykowny krok, by zapewnić byt rodzinie. Pomysłowy wynalazca, weekendowy żeglarz postanawia wziąć udział w żeglarskim wyścigu dookoła świata - Sunday Times Golden Globe. Bez doświadczenia, bez przygotowania, nie zbaczając z trasy musi przetrwać samotną podróż i wygrać wyścig. Donald za wszelką cenę chce osiągnąć sukces, którym zasłuży na podziw najbliższych. Wspierany przez ukochaną żonę i kibicujące mu dzieci wyrusza w niebezpieczną podróż. Na co zdobędzie, by wygrać z żywiołem i nie zawieść tych, na którym najbardziej mu zależy?

Genialny, aczkolwiek bardzo roztargniony naukowiec wynajduje galaretowatą substancję o niezwykłych właściwościach.

Szalony wynalazca Wayne Szalinski i jego niezwykła maszyna do zmniejszania po raz kolejny są sprawcami nieprawdopodobnego zamieszania w nowym filmie „Kochanie, zmniejszyliśmy siebie", który trafia bezpośrednio na kasety video, z pominięciem premiery kinowej. W pierwszej części zatytułowanej „Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki" nie było jeszcze aż tak źle. Ofiarami wynalazku były dzieci, ale Wayne umiał szybko zaradzić nieszczęściu. Tym razem pechowy naukowiec przypadkowo zmniejsza siebie, żonę, swego brata i bratową! Nieszczęśnicy wpadają w prawdziwą panikę, gdy okazuje się, że samo zejście po schodach, jest najniebezpieczniejszą wyprawą jaką można sobie wyobrazić.

Od wypadków opowiedzianych w filmie "Kochanie, Zmniejszyłem Dzieciaki" minęły trzy lata. Szalinskim urodził się kolejny syn, Adam (Daniel Shalikar). Ojciec rodziny, zwariowany wynalazca Wayne (Rick Moranis), skonstruował nową maszynę, która służy do powiększania przedmiotów. Podczas jednego z eksperymentów mały Adaś zostaje przypadkowo naświetlony. Brzdąc rośnie w zastraszającym tempie. Pakuje do kieszonki brata oraz opiekunkę i wyrusza do Las Vegas. Wayne musi zawrócić go z drogi.