A Lumière! című film utazás a filmművészet megteremtőinek univerzumába: a Lumière-fivérek által forgatott felvételek fennmaradt képkockáit a cannes-i filmfesztivál igazgatója, Thierry Frémaux állította össze egyetlen filmalkotássá. Az archív felvételek hátterében Frémaux páratlan szenvedéllyel és humorral mesél a modern kor hajnalának világáról és Franciaországáról, valamint a mozgókép megszületéséről.

Allan Felix filmkritikus szinte betegesen rajong Humphrey Bogartért, a legendás hollywoodi sztárért. Minden gondolatát és cselekedetét a nagy eszménykép irányítja, állandóan az foglalkoztatja, vajon hogyan reagálna Bogart az ő problémáira. Probléma pedig bőven akad: úgy érzi, semmire sem vitte az életben, ráadásul a neje is válni akar. Ha Allen krízisbe kerül, megjelenik Bogart, és tanácsokkal látja el. Ám kiderül, a legjobb módszer, ha a saját eszére és szívére hallgat. Nem mellékesen a legendás példaképe is ezt tanácsolja.

A rendező ezúttal nosztalgikus családi mozit forgatott, Solino címmel, melyről a feledhetetlen Tornatore film jut az eszünkbe, a Cinema Paradiso. A hatvanas években Gigi és bátyja, Giancarlo szüleivel elhagyják olasz szülőfalujukat Solinot és Németországba, Duisburgba költöznek abban a reményben, hogy ott majd megteremtik a szerencséjüket és jól fognak élni. A család megnyitja Duisburg első Pizzériáját, olaszos ízekkel és mentalitással. A két testvér sorsa különbözőképpen alakul, Giancarlo beleveti magát az új életbe, Gigi a háttérben marad, s egy super 8-as kamerával filmezni kezd

Három világhírű rendező egy-egy hamisítatlan New York-i történetet mesél el. Scorsese Élettapasztalatok epizódja Dosztojevszkij A játékos című elbeszélésén alapul, a rögeszméjével vívódó, önmegaláztatásra hajlamos festő és modelljének szenvedélyes, tragédiába torkolló kapcsolatát mondja el. Coppola napfényes szerenádjában, Az élet Zoe nélkül című epizódban fölcserélődik a gyerekek és a felnőttek világa. A befejező részben (Ödipusz, mi fáj?) Woody Allen hősét rémálom kínozza, az életét megkeserítő anya figurája ölt gigászian nyomasztó méretet.

Hatalmas a harc Hitler és Sztálin között a keleti Fronton. Ez a film bemutatja a háború nyitó fázisát, ahogy Németország erői koncentrálódtak Moszkvánál, és bemutatja Oroszország lerombolását. Ez a DVD John Erickson professzor által kommentált ritka archív filmfelvételeket /orosz és német forrásokból/ tartalmaz. A film grafikák ,térképek és elemzések segítségével mutatja be az Orosz front egyik döntő eseményét. A Barbarossa hadművelet (Unternehmen Barbarossa) a Náci Németország által, a Szovjetunióellen indított invázió kódneve volt a második világháborúban. A hadművelet I. Barbarossa Frigyes-ről, a Német-római Birodalom egykori uralkodójáról kapta a nevét. Ez a hadművelet nem összekeverendő az egész keleti fronton vívott háborúval, mert amíg a Barbarossa hadművelet 1941 júniusától 1941 decemberéig tartott, addig a keleti front 1941 júniusától 1945 májusáig létezett, amíg a szovjetek el nem foglalták Berlint.