Minden idők egyik leghatásosabb háborúellenes filmjében Henry Fonda, Walter Matthau, Dan O'Herlihy, Larry Hagman és Fritz Weaver olyan férfiakat alakítanak, akiken nem kevesebb múlik, mint a világ sorsa. Egy katonai számítógép meghibásodása miatt nukleáris bombázók indulnak el Moszkva felé. Az Egyesült Államok elnöke (Fonda) megpróbálja visszahívni őket, de a légierő bombabiztos védelmi rendszere megakadályozza ebben. Nem marad más választása, mint meggyőzni az oroszokat arról, hogy ne viszonozzák a támadást. Végül kétségbeesett lépésre szánja el magát: felajánlja, hogy feláldoz egy amerikai nagyvárost, amennyiben a bombázóknak sikerül végrehajtaniuk a halálos küldetést.

Danny Rose, a habókos impresszárió az 50-es évek showbizniszében halmoz kudarcot kudarcra reménytelen produkciók felkarolásával. Ám egy nap rámosolyog a szerencse: lecsúszott olasz énekes védence ismét befut. Dannynek már csak a maffiával és temperamentumosan közönséges barátnőjével, Tinával kell szembeszállnia. Ez utóbbi túl jól is sikerül... Keserédes történet az erkölcsileg győztes örök vesztesről. Humora ezúttal szelídebb, megbocsátóbb, nem harsány nevetésre, hanem félszeg mosolyra, tűnődésre és együttérzésre késztet.

Fresh, a tizenkét éves színes bőrű kisfiú, Brooklyn egyik nyomornegyedében lakik. A srácnak hamar fel kellett nőnie: édesanyja meghalt, nővére kábítószerfüggő, szülői jogaitól megfosztott édesapja pedig alkoholba fojtja bánatát. Fresh néhanapján találkozik vele egy közeli parkban és sakkoznak. A fiú iskolába jár, ám emellett egy drogdíler kifutófiújaként dolgozik. Lassan rádöbben, hogy eddigi élete és "munkája" céltalan, alvilági kapcsolatai pedig egyre mélyebbre rántják. Elhatározza, hogy leszoktatja nővérét a kábítószerről és ő maga is kiszáll a drogüzletből. Ahhoz, hogy tervét véghezvigye a két rivális bandát egymásnak kell ugrasztania. Az események azonban nem egészen az ő elképzelése szerint alakulnak.

A matematikus zseni Max Cohen egy új felfedezés küszöbén és az őrület határán áll. Körülöttünk minden rendszerekből áll össze, és Max az egyik legnagyobbat akarja megfejteni: a tőzsde rendszerezett káoszát. Egy hatalmas számítógép, az Euclid segítségével megpróbál rendszert találni a másodpercenként gazdát cserélő részvények forgalmában. Miután Max a számítógépbe táplálja a héber ábécét, az Euclid kiad egy kétszáztizenhat számjegyű összeget. Ez a számsor a Tóra szerint Isten neve lehet. Maxot eközben folyamatosan üldözi egy cég, amely bármit megtenne, hogy megszerezze a kapott eredményt. Ez az elviselhetetlen helyzet és állandó migrénjei, élet és halál közé sodorják a matematikust. Darren Aronofsky a végtelen lehetőségek terrénumába kalauzol bennünket. A Rekviem egy álomért rendezőjének egyedi stílusa mindenki számára igazi csemege.

Paul Kersey átlagos, nyugodt és boldog életet él feleségével és lányával. Építészként dolgozik és soha nem szerette az erőszakot. Az élete azonban gyökeresen megváltozik, amikor szeretett feleségét rablók gyilkolják meg, lánya pedig katatóniába zuhan az események hatására. Nem sokkal később Paul egy kézifegyverhez jut, amely akkor is a zsebében lapul, amikor egy éjszaka őt is ki akarják rabolni. Egy lövés, és a rabló máris holtan terül el, Paul pedig rájön, hogy mit kell tennie. Attól kezdve az utcákat járja, veszélyes környékeken bóklászik és alig várja, hogy áldozattá váljon - és megvédhesse magát... Útját hullák szegélyezik, nem kíméli sem a piti zsebtolvajt, sem a kőkemény bűnbandák tagjait, miközben a rendőrség az önjelölt tisztogatót keresi...

Egy drogdíler felemelkedésének és a betyárbecsület bukásának története... Ace (Wood Harris) fiatal srác, akinek a tisztességes életre való minden próbálkozása kudarcot vall. Ahogy Harlemben oly sok fekete fiúnak. Látja maga előtt barátai példáját, akik drogüzletelésből élnek és felveti őket a pénz. Gyerekkori barátja, Mitch (Mekhi Phifer) és a húgának udvarló Calvin (Kevin Carroll) is így élnek. Amikor Ace megismerkedik Lulu-val (Esai Morales), egy véletlen folytán eljön az ő nagy pillanata is. Ace munkahelyén, a mosodában nagy adag kokaint talál, amit Lulu unszolására jó áron továbbad. Ezzel már be is lépett a piacra. Megérzéseinek köszönhetően hamar felkerül a csúcsra, de ehhez az is kell, hogy barátai lekerüljenek onnan. A börtönből szabaduló Mitch és Calvin bosszúra esküszik ellene és eltökélten vissza akarják szerezni pozíciójukat. Többé nem lehet barátságra és családra hivatkozni...

Az ősi szokás szerint a szülők választották ki egymásnak Ashimát és Ashokét. A házasságkötés után a fiatal indiai pár az Egyesült Államokba, a hetvenes évek New Yorkjába költözik. Nem elég, hogy nem ismerik egymást, az új környezet, a nyugati civilizáció is idegen számukra. Két gyermekük születik. A fiút nem túl szerencsésen Gogolnak nevezik el az asszony kedvenc írója után. Felnőve a tinédzser Gogol megannyi problémával szembesül. Lázadó természete szembefordítja őt a hagyományokhoz ragaszkodó szüleivel.

Bertram Pincust különös képességgel áldotta vagy inkább verte meg a sors. Miután a magának való manhattani fogorvost visszahozzák a klinikai halálból, sajátos felfedezést tesz: rájön, hogy látja a holtak szellemét. Sőt, nemcsak látja, hallja is őket. Hamarosan kiderül, hogy a holtakat ugyanolyan érzések foglalkoztatják, mint az élőket. Ott van mindjárt Frank, aki cseppet sem elégedett azzal, hogy a menyasszonya mellől szólította el a sors. Rá akarja venni Bertramot, hogy bármi áron, de akadályozza meg a volt kedvese, Gwen küszöbön álló házasságát.

John Gotti New Yorkban nőtt fel az 1940-es, 50-es években, a maffia vastörvényei szellemében. 1967-re Gotti a szervezet forró fejű kisfőnökévé vált. Hatalomra emelkedése azonban nem buktatómentes. Három évet tölt börtönben, hogy fedezze a maffia piszkos ügyleteit. Amikor kiszabadul, kegyetlenül elsöpri az új főnököt és ő áll a helyére. Gotti és barátja, Sammy irányítja New Yorkot úgy, mintha a vadnyugaton lennének. 1992-ben újra gyilkossággal vádolják és rábírják Sammyt, hogy valljon barátja ellen.

Brooklyn, az 1950-es években. A háttér: egy hosszú, véres sztrájk. Ez az erőszak, a prostitúció és a korrupció világa. Egy örömlány beleszeret az egyik kuncsaftjába. Egy szakszervezeti középvezető ráébred, hogy homoszexuális. A helyi fiatalok tobzódnak az erőszakban: hol odatévedő katonákat vernek félholtra, hol lányokat erőszakolnak meg csoportosan.

Sidney Young (Simon Pegg) kiábrándult értelmiségi, aki egyszerre csodálja és fitymálja a hírességek világát, a hírnevet és csillogást. Radikális hangú alternatív magazinja, a Post Modern Review kicikizi a média által körülrajongott sztárokat és trendeket, így amikor a konzervatív new yorki Sharps magazin kiadója felhívja és állást ajánl neki, sokkot kap. Úgy tűnik, Clayton Hardingot (Jeff Bridges) lenyűgözi Young stílusa, és vitriolos írásai. Így válik Sidney kritikus kívülállóból egy feltörekvő sztár, Sophie Maes (Megan Fox) bizalmasává; kollégája, Alison Olsen (Kirsten Dunst) irányában pedig feltámad benne a vonzalom.

A film három különböző történetre oszlik, melyben ugyanazokkal az emberekkel találkozhatunk. A rab egy bajba jutott tévésztár történetét meséli el, aki házi őrizet alá kerül, és sajtóreferense valamint szomszédnője jelenti az egyetlen kapcsolatot számára a külvilággal. A Valóságshow egy félórás színfalak mögötti videóra emlékeztet, amelyben egy internetes reality show kulisszatitkaira kapunk rálátást. Végül a Tudás, melynek középpontjában egy elismert videójáték-designer és családja van, akiknek az autója lerobban egy erdő középen. Azonban a misztikus, csavaros és megdöbbentő események, azaz a film igazi lényegére a három rész összekapcsolása adja meg a választ.

Te mit tennél, mikor a szemedbe mondanák minden kertelés nélkül, hogy az életedből bizony egy, vagy legfeljebb két hónapod van hátra? Pedig fiatal vagy, és előtted, áll még az egész élet, de hiába, mert nincs kiút, nincs menekvés, az ajtó rövidesen bezárul. Azonban ez még mindig semmi, hisz kirúgnak a munkahelyedről és az egyetlen egy támaszod is szakít veled azelőtt, mielőtt még elmondanád neki, a szomorú igazságot. A kérdés továbbra is fennáll. Te mit tennél? Ebből indul ki tehát, s erre épít a soron következő alkotásunk, a The Guitar, aminek címére is kitérek, csak bírd kivárni.

A magány csak keserűséget szül és erőszakot. Max Payne nem hitte volna, hogy a saját bőrén kell megtapasztalnia ezt. Jó zsaru volt, aki boldogan él a felesége és kislánya mellett. A családját azonban meggyilkolták. A tettesek egy új kábítószer hatása alatt álltak és mostantól Maxnek csak egy célja van. Megtalálni a drog forrását. Az elosztók közé áll, és a drogmaffia tagja lesz. A félhomályban él, a sötétet keresi és egyetlen célja marad: a bosszú. Egyre mélyebbre jut, egyre borzasztóbb bűnök nyomára talál. Egykori társai és új szövetségesei is ellene fordulnak. Ő azonban mindenre hajlandó és nagyon sok mindenre képes az igazságért: pedig már alig emlékszik rá, hogy mi is az.

Big Al és Kat profi bűnözõ páros, akárcsak nagy elõdjük, Bonnie és Clyde. A fegyverekkel és droggal kereskedõ férfi azonban nemcsak az üzleteiben erõszakos, hanem a szerelmével is. Kat egyre kevésbé tudja elviselni társa brutalitását, és lassan megfogalmazódik benne egy terv, hogyan szabadulhatna meg tõle.A film bűnözõ párosát a világhírű modell/színésznõ, Milla Jovovich és Angus Macfadyen játssza. Big Al barátjának és egyben riválisának szerepében Stephen Dorff látható.