Lyrický příběh o přátelství mezi malým pařížským chlapcem Pascalem a jeho červeným nafukovacím balónkem. Od chvíle, kdy se ti dva sejdou, sleduje divák s nesmírným zaujetím jejich příhody. Usmívá se jako chodci, pod jejichž deštníky schovává malý Pascal balónek před deštěm, má radost, když balónek pronásleduje a zesměšní přísného ředitele školy, chápe sympatie červeného balónku k modrému, napjatě prožívá s Pascalem pronásledování tlupou uličníků a společně s ním se mu chce zaplakat ve chvíli, kdy hladký povrch červeného balónku prorazí ostrý kámen a ten před jeho očima stárne, vráskovatí, splaskává a konečně pomalu a tiše umírá.
Dospělý Kryštůfek Robin dře v zaměstnání, kde je přepracovaný, mizerně zaplacený a kde nemá jistou budoucnost. Má sice rodinu, ale práce ho vytěžuje natolik, že mu na ženu a dcerku zbývá jen málo času. Kryštůfek docela zapomněl na své idylické dětství strávené s prostomyslným a mlsným plyšovým medvídkem a jeho kamarády. Když se však s nyní potrhaným a ošuntělým Medvídkem Púem opět setká, jejich přátelství opět vzplane a připomene Kryštůfkovi nekonečné dny dětských radovánek a hrátek, které jako malý chlapec zažíval. Po nešťastné příhodě s Kryštůfkovým kufříkem se Pú se zbytkem party včetně Prasátka, Ijáčka a Tygra vydají ze Stokorcového lesa do Londýna, aby pomohli Kryštůfkovi jeho věci najít… protože nejlepší přátelé si vždycky pomáhají.
Dobrodružné fantasy, které jde napříč více žánry (sci-fi, pohádka, drama, komedie nebo dokonce horor), si zakládá hlavně na vizuálním stylu, který je specialitou tohoto režisérského dua. Hlavním rysem filmu je ponuré středověké město navozující depresivní atmosféru a bizarní scény a postavy. Vše se točí kolem šíleného Kranka, který trpí neschopností snít, a proto využívá malých dětí, aby z nich nasával jejich fantazii. Jeho uměle vytvořený „rodinný“ kruh dále tvoří trpasličí žena, migrénou trpící mozek v akváriu a šest naklonovaných stvořitelů-narkoleptiků (Dominique Pinon). Bizarnost nechybí ani dalším postavám, např. Chobotnici (siamské dvojče) nebo sektě kyklopů s extrémně citlivým sluchem.
Po dramatické automobilové honičce zůstane v lese opuštěný desetiletý chlapec. Houbaři, kteří jej tu najdou, jej odvezou do blízkého dětského domova, protože si nevzpomíná ani na svou minulost, ani na své rodiče. Brzy se jej ujmou Richardsonovi, kteří už dlouho žádají o adopci. Daryl se seznamuje s novými přáteli, ale sám zůstává záhadný. Kamaráda Šneka překvapí bravurním zvládnutím počítačové hry, učitele výsledky matematického testu a adoptivního otce výkony v baseballu. Do rodinné pohody však zasáhne zpráva, že se přihlásili Darylovi rodiče. Vzápětí se ukáže, že chlapec skrývá daleko větší tajemství, než by se mohlo zdát, protože vůbec není člověkem... ale organickým robotem s elektronickou pamětí (DARYL je zkratka Data Analising Robot Young Lifeform - Data analyzující robot mladé životní formy). Armáda která celý projekt financuje, se jej rozhodne ukončit a chlapce zničit. Přátelé se jej však rozhodnou zachránit.
Ani ne desetiletá bezejmenná protagonistka, pihovaté opuštěné ptáče s chmurným pohledem, najde způsob, jak se zbavit nespolehlivé tety a postarat se sama o sebe poté, co rodiče odcestují do Afriky. Dívenka je samotářka a odpuzuje ji povrchní pozlátko, tělesné touhy a neřesti, které pozoruje u dospělých. Nejlépe se cítí ve společnosti vyděděnce Oly, jemuž se při společných výpravách k seníku nebo do lesů svěřuje se svými tajemstvími.
Hrdinou norského rodinného dramatu je dvanáctiletý Petter, který na léto odjíždí s rodinou na vzdálenou farmu. Zdejší kraj však není tak klidný a mírumilovný, jak si chlapec myslí. V lese najde ztýraného psa, o něhož se začne starat. Majitel chce své zvíře zpět, ale s pomocí místní dívky Nily a jejího kamaráda, býka Samsona, Petter psa nejen zachrání, ale také odhalí zloděje aut, kteří tu řádí už hodně dlouho. Léto plné vzrušujících dobrodružství přinese chlapci nové trvalé přátelství...