Egy esős reggelen a nyolc éves Szovon egyedül indul iskolába, de nem ér oda, mert egy részeg férfi megveri és megerőszakolja. A kislány súlyos sérülésekkel, szinte félholt állapotban kerül be a kórházba.A történteket nem csak neki, hanem családjának és közvetlen környezetének is nehéz feldolgozni. Mindent megtesznek, hogy a Szovon visszanyerje életkedvét és megnyíljon a világ felé. Mivel nem hajlandó szóba állni édesapjával, Tonghun úgy dönt, magára ölti lánya kedvenc rajzfilmfigurájának kosztümét és az őrangyalává szegődik.

A '80-as évek végén, Oh Dae-soo-t, a teljesen átlagos családapát elrabolják saját háza elől és évekig fogva tartják egy privát cellában, ahol az egyetlen kapcsolatot a külvilággal egy televízió jelenti számára. Így szerez tudomást róla, hogy feleségét megölték és a rendőrség őt gyanúsítja. Értelmetlen és érthetetlen fogvatartása a kezdeti kétségbeesés után eltökélt belső bosszúvá érik. 15 évvel később szabadul, mindenféle magyarázat nélkül. Oh Dae-soo-t megkeresi az a személy, aki valószínűleg minden balszerencséjének okozója és azt javasolja, hogy találja meg, ki és miért tartotta fogva annyi éven át. A rémálom folytatódik Oh Dae-soo számára.

Kim Man-seop özvegy taxisofőr 11 éves lányával él, és nem érdekli a politika. Amikor azonban Gwang-ju városában a nép fellázad a katonai diktatúra ellen, Man-seop ha közvetetten is, de belekeveredik az eseményekbe, ugyanis a helyszínre fuvarozza azt a német újságírót, aki nem retten vissza az eset tudósításától. Az 1980-as Gwang-ju-i felkelés, melyben mintegy hatszázan haltak meg, a koreai demokrácia egyik legvérengzőbb és meghatározóbb pillanata volt.

1987. júniusában Dél-Koreában, a katonai rezsim idején az antikommunista szervek emberei megölnek egy 22 éves fiatal egyetemista aktivistát vallatás közben. Holttestét haladéktalanul el akarják égetni, hogy eltüntessenek minden kegyetlenséget. Choi Hwan , a Szöul Körzeti Ügyészség egyik prokurátora rendkívül furcsának tartja az ügyet és úgy dönt, jobban beleássa magát a haláleset mögött húzódó okok felderítésébe. Ezt követően elképesztő rendszerszintű összefogás kezdődik az érintettek elhallgattatására, de mégis kitudódik a világ előtt, ami óriási haragot és lázadást vált ki. A film igaz történeten alapszik.

Park Doo-Man és Cho Yong-koo detektív egy brutális, kitervelt gyilkosság-sorozat ügyében nyomoznak. Négy év alatt, 1986-tól 1991-ig tíz nő esett áldozatul a kegyetlen sorozatgyilkosnak, akinek a kézre kerítéséért több mint 3000 gyanúsítottat hallgattak ki. A hatalmas nyomozásban több mint 300.000 rendőr vett részt. Senki sem maradt gyanún kívül. A különféle nyomozási módszerek alkalmazása ellenére a kegyetlen gyilkost a mai napig nem kapták el.

Dzsehjok (Kim Nam-Gil) az anyjával, a sógornőjével és unokaöccsével él egy kis Dél-koreai városban. Jondzsuval randizgat, miközben a helyi atomerőműben dolgozik. Ugyanitt dolgozik Pjongszab is, akit aggasztanak az ottani állapotok, de a kormányból senki sem hallgat rá. Földrengés rázza meg a kisvárost, robbanásokat okozva az erőműben. A helyzet gyorsan kicsúszik az illetékesek irányítása alól, az egész országban pánik tör ki. Dzsehjok és a munkatársai visszamennek az erőműbe, hogy megelőzzenek egy nukleáris katasztrófát...

Az amerikai Abby teljesen magára marad Tokióban, amikor a barátja váratlanul szakít vele. Kétségbeesésében munkát vállal a szomszédja, Maezumi, az idősödő mesterszakács és a felesége, Reiko éttermében. A férfi levese hatására Abby elhatározza, hogy beáll mellé tanulónak. Kitartóan dolgozik, annak ellenére, hogy az öreg állandóan kiabál és zsarnokoskodik vele. Idővel azonban a mester és a tanítványa megtalálják a közös hangot.

Franco Zeffirelli önéletrajzi ihletésű filmjében gyermekkorának csodálatos színhelyére kalauzolja el nézőit, Luca (Baird Wallace) sorsán keresztül. Gazdag édesapja a Firenzében élő angol kolónia egyik hölgytagjára bízza vadházasságból született fiát, miután édesanyja elhunyt. Mary (Joan Plowright) szeretettel neveli Lucát, aki részt vesz a zárt, sznob társaság mindennapjaiban, a második világháború előestéjén. Hamis illúziókba ringatják magukat az angolok. Mussolini szavát készpénznek veszik, védettnek érzik magukat. Néha megjelenik közöttük Elsa (Cher), az amerikai műgyűjtő és kalandor nő. A háború elején internálják az angolokat, Amerika hadba lépésekor pedig az amerikaiakat is. Elsa rájön, hogy jelenlegi férje besúgó, aki ráadásul ki akarja forgatni teljes vagyonából, és az életére tör. A kis közösségnek össze kell fognia a nehéz helyzetben: a tét mindannyiuk életben maradása.

Ted Boynton az egyik amerikai cég spanyol leányvállalatánál dolgozik, annak barcelonai irodájában. Egyik nap váratlan látogatója érkezik: az unokatestvére, aki az amerikai haditengerészetnél teljesít szolgálatot. Úgy gondolják, hogy találkozásukat kis kikapcsolódással ünneplik meg. A spanyol lányok megdobogtatják a két férfi szívét. A kellemesnek ígérkező kaland azonban nem egészen az elképzelésük szerint alakul. A bőrükön kénytelenek megtapasztalni a két kultúra közötti különbséget és azt, hogy nem minden hispán lelkesedik az amerikaiakért.