A nagyravágyó falusi fazekas és mihaszna sógora a meggazdagodás, illetve a szamuráj dicsőség reményében indul el családostul a messzi városba, hogy aztán kiábrándultan és bűnbánóan meneküljenek vissza onnan. Hiszen álmaikat csak csalással, illetve egy pusztító kísértetnek bizonyuló hercegnő (Kyo Machiko) segítségével tudják megvalósítani, és az árat feleségeik fizetik meg: a fazekasét (Tanaka Kinuyo) megölik, a sógorét bordélyba hurcolják a fosztogató katonák. Ebben a minden erkölcsi értékrendet elvesztett, kegyetlen és kaotikus világban - döbben rá a szereplőkkel együtt a néző - az egyetlen kapaszkodó az egyén számára a szeretet, amelynek ereje a halált is képes legyőzni.

Dr. William Marston, a Harvard Pszichológia Karának professzora találta fel a modern hazugságvizsgálót, amelyet rendőrség is alkalmaz. Dr. Marston ezen felül arról is ismert, hogy ő találta ki a Wonder Woman-t. Marston többszerelműségben élt feleségével, Elizabeth-tel, aki szintén pszichológus és feltaláló volt, valamint Olive Byrne-nel, egykori diákjával. Ez a nem hétköznapi kapcsolat vezetett a hazugságvizsgáló feltalálásához. Feltételezhetően Elizabeth és Olive karakterei szolgáltak Wonder Woman alapjául. Marston végül 1947-ben bőrrákban halt meg, de a két nő a férfi halála után is együtt maradt, és együtt is nevelték fel Marston gyermekeit.

Nena és Drew egy fiatal, boldog házaspár, akiknek kapcsolata kibillen az egyensúlyi helyzetéből, amikor találkoznak Oliviával. Hármójuk között különös vonzalom alakul ki, de amikor romantikus kapcsolatra lépnek egymással, nehezen tudnak eligazodni a poliamor kapcsolat érzelmi útvesztőjében. Ők hárman nemcsak a saját, de egymás határait is feszegetik, és közben fájdalmas igazságokra ébrednek rá azzal kapcsolatban, hogy kik ők, mit akarnak, és hogyan kell szeretni a viharos időkben. A film egyszerre mulatságos és szívszorító, és finom érzékkel tárja fel a fiatal generációt formáló szorongásokat, egyúttal ünnepli azt a bátorságot, amely az igazi kapcsolatok megteremtéséhez szükséges.

A két amerikai barátnő - Vicky és Cristina - Barcelonába érkeznek egy hosszú vakációra. A józan és jegyben járó Vicky a katalán kultúrát tanulmányozná és nem akar kalandokba bonyolódni. A szertelen Cristina viszont a boldogságot és az élet értelmét szeretné megtalálni a maga keresetlen módján, miután első rövidfilmje a szerelemről nem hozta el neki a sikert. Mindkettőjük életét felkavarja, mikor megismerkednek Juan Antonio-val, a sármos festővel és annak lökött, szuicid és közveszélyes exnejével, Maria Elena-val.

A szép Nola Brooklynban él, és nem tud választani három szeretője közül. A három különböző karakterű fiú együtt tesz ki számára egy egészet, külön-külön mindegyikük távol áll az ő ideáljától. De mindhárom követeli, hogy döntsön végre. S akkor Nola mindhármukkal szakít.

A film három reménytelenül elveszett, szép és vad fiatal intenzív kapcsolatáról és ámokfutásáról szól. Jordan White és Amy Blue, a két problémás tinédzser, felszednek egy kamasz vándort, Xavier Red-et. Együtt a hármasban nekikezdenek egy szex-szel és erőszakkal teli utazásnak a pszichopaták és gyorséttermek Amerikáján keresztül..

Egy számítógépes tévedés következtében két fiú, Stuart és Eddie a gyönyörű, de bolondos diáklányt, Alex-et kapja szobatársnak a kollégiumban. A bizarr tévedés komikus és zavarba ejtő helyzeteket produkál, mert a három fiatal mindegyike között vonzalom alakul ki. Stuart Alex-et akarja, Alex Eddy-re hajt, Eddy pedig - nos, Eddy még azt sem tudja pontosan, hogy a fiúkat vagy a lányokat szereti-e...

Bob és Carol, a kaliforniai pár részt vesz egy kurzuson, amely szabadelvűségre tanítja őket. El is határozzák, hogy túllépnek a házasság nyújtotta kereteken, méghozzá külső partnerek bevonásával. Tedre és Alice-re, a kissé konzervatív párosra esik a választásuk, akik mindig örömmel hallgatták legjobb barátaik szexuális kalandjait, amíg meg nem hívták őket... egyenesen az ágyba.

1931 bohém Párizsában járunk. Henry Miller, a híres író és felesége, a titokzatos és kísértetiesen érzéki June éli a művészek excentrikus, öntörvényű napjait. Amikor a fiatal Anais Nin egy szép tavaszi napon találkozik az extravagáns kettőssel, hamarosan a bűvkörükbe kerül. A kezdő írónő, elindulva az önmegismerés hosszú útján, őszintén lejegyzi naplójába minden élményét és tapasztalatát. Az új igazságok keresése mélyen erotikus, szenvedélyes és felszabadító utazást eredményez énjük legmélyére, olykor tantaloszi kínokon keresztül, veszélybe sodorva hármójuk és a körülöttük bolygóként keringő emberek kapcsolatát... A film gyönyörű képsorai felejthetetlen kalandra hívnak a korlátok nélküli emberi kapcsolatok és szenvedélyek még fel nem térképezett terepén.

Alain Corneau filmje Louis Gardel nagy sikerű regénye alapján készült, amely az író nagyapjának történetét meséli el. A férfi 1911-14 között Omar szultán törzsei elleni harcokban szerzett hírnevet. Ez a szuperprodukció, keletkezése pillanatában a legdrágább francia filmalkotás volt. A történet Charles Saganne-ról szól, aki paraszti származása ellenére gyorsan menetel előre a katonai ranglétrán. Fiatal tisztként Afrikába megy, hogy megvédjen egy erődöt a Szaharában. Ott beleszeret a gyönyörű Madeleine De Sainte-Ilette-be (Sophie Marceau), ám szenvedélyes kapcsolatukat hamarosan megzavarja a bennszülöttek elleni harcok kirobbanása. Saganne kivételes hősiességről és önfeláldozásról tesz tanúbizonyságot. Jutalomképpen Párizsba küldik különleges megbízatással, ahol találkozik Louise Tissottal, a híres írónővel. Saganne szerelmi kalandba keveredik vele, majd visszatér a Szaharába.

Az 1930-as években Ausztráliában, Anthony Campion anglikán lelkész és felesége, Estella felkérést kap Norman Lindsay neves festőművész meglátogatására, akinek tervezett hozzájárulása egy nemzetközi művészeti kiállításhoz istenkáromlónak számít. Amíg Campion és Lindsay vitázik, Estella érdeklődését a festőt aktuális munkájában segítő három gyönyörű modell, a szabadgondolkodó Sheela, az érzéki Pru és a szűzies Giddy kelti fel.

Ez a kendőzetlen dokumentumfilm egy hírhedt manhattani szexklub, a 70-es évek végétől a 80-as évek közepéig üzemelő Plato's Retreat tündökléséről és bukásáról szól, valamint annak egykori vezetőjéről, Larry Levensonról. A film korabeli fotók és filmbejátszások, továbbá a Levenson családtagjai és a klub egykori vendégei által adott interjúk segítségével idézi meg New York egy, azóta kiveszett miliőjét. A 70-es években a Plato?s Retreat olyan nagy népszerűségnek örvendett, hogy tulajdonosa egy több városra kiterjedő franchise-ban gondolkodott, de mielőtt foganatosíthatta volna tervét, bajba keveredett az adóhatóságokkal; a klub sorsát végül a 80-as években kitörő AIDS-járvány pecsételte meg.

A "Ketten a bokorban" egy szokványos romantikus komédia a dungeonokról, egy Archimedes nevű halról és a szeretet sokféle formájáról.