V rodině se čtyřmi malými dětmi onemocní matka tuberkulózou. Její manžel poté, co je hospitalizována, začne svou umírající ženu podvádět s jinou ženou. Když ovdoví, zůstane s dotyčnou ženou žít i on a čtyři děti z prvního manželství dostanou macechu. Nevlastní matka si vypěstuje obzvlášť silnou antipatii k devítileté a desetileté Auroře. Holčička ji svou pravdomluvností přivádí k zuřivosti. Během necelého roku macecha přešla od výčitek k pohlavkům a od pohlavků k sadistickému mučení. K často „výchovnému boji“ proti vlastní dceři přispíval i otec, mimochodem kovář, který tvrdě pracoval, aby rodinu uživil. Až na zásah místních lidí - lékaře, který zpočátku nedokázal přesvědčit místního kněze, že to, co se v dotyčné rodině děje, je nemocné. Nakonec lékaře upozornily úřady v Quebecu. Holčička umírá na následky mučení a podvýživy a otec s nevlastní matkou jsou po jejím pohřbu zatčeni.

Maurice Richard vždycky bude pro celý Kanadský národ hrdinou. Události okolo roku 1955 měly dopad na vnímání frankofonních Kanaďanů v celé zemi. Kanada je bezesporu kolébkou hokeje a proto není divu, že místní obyvatelé řeší některé problémy i přes tento sport.

Je rok 1634, děj začíná v Quebecu v Severní Americe. Toto území je postupně zaplavováno francouzskými kolonialisty a misionáři. Jedni touží po moci a bohatství, druzí by rádi převrátili původní indiánské obyvatele na křesťanskou víru ve snaze o své vlastní spasení. Tento film vypráví, zřejmě podle dochovalých zápisů, o střetu dvou zcela odlišných civilizací a tedy i odlišném pohledu na podstatu života a jeho chápání. Zpočátku pouze lehce dobrodružný příběh postupně graduje do drsných a krutých praktik zacházení indiánských kmenů s misionáři, tedy s nežádoucími vetřelci.