Stát Karnátaka v jižní Indii je jedním z mála míst bohatého divokého života na Zemi, která zbyla. Ačkoliv zabírá jen 5 % celé země, je domovem jedné čtvrtiny všech jejích zvířecích druhů. Budeme sledovat život některých těchto neuvěřitelných stvoření v horách, pouštích, džunglích a oceánech této rozmanité země. Nadšené týmy filmařů natáčely přes tři roky, aby zachytily divoký život Karnátaka tak, jak předtím nebyl nikdy viděn.

V lesích na jihu Francie, ve vnitrozemském Gévaundanu, bylo zpozorováno zvíře, jehož popis odpovídá pumě, která žije na americkém kontinentu. Již před 250 lety žil kraj strachem z gévaundanské krvavé bestie, která měla na svědomí několik lidských životů... V srdci Francie leží krajina zalitá mlhou, ze které se před 250 lety za krvavých okolností vynořila vraždící bestie. Přesně na tomto místě, které zůstává opředeno tajemstvími, se už pět let mluví o nové záhadě. Svědci popisují zvíře s velkými tlapami a dlouhým ocasem, které jediným skokem překoná silnici. O predátorovi tak silném, že uloví koně a jeho napůl sežranou zdechlinu nechá ležet na konci pole. O divokém zvířeti s tak ostrými drápy, že zanechají hluboké rýhy i na silných kmenech stromů… Chybí jen málo, poslední krok, aby se začalo mluvit o návratu strašlivého netvora z Gévaudanu. Jenže tento krok není Bruno Loisel ani při nejmenším ochotný udělat...

David Attenborough přibližuje poslední dny dinosaurů v nevídaných detailech. Paleontolog Robert DePalma učinil na pravěkém hřbitově neuvěřitelný objev: zkamenělé tvory, kteří jsou úžasně zachovalí a kteří by mohli pomoci změnit naše chápání posledních dnů dinosaurů. Důkazy z jeho naleziště zaznamenávají den, kdy asteroid větší než Mount Everest zdevastoval naši planetu a způsobil vyhynutí dinosaurů. Na základě zcela nových důkazů se stanete svědky katastrofických událostí toho dne, které se odehrávají minutu po minutě.

Zásobárna masa, cisterna na mléko, dodavatel kůží a zemědělský stroj v jednom. A přitom se za jejich velkýma očima skrývá citlivé a inteligentní zvíře, které neprávem podceňujeme.

Rok co rok celá naše země zní zpěvem, reptáním a výkřiky – milostným voláním zvířat. Okázalé tance a dary jsou často nejlepšími prostředky k přivábení samičky/samečka a pro diváky se tak naskýtá mnohdy směšná či jímavá, ale vždy úžasných podívaná. Delfíni, lvi, ryby, ptáci, klokani, opice, krabi nebo hmyz, všichni tito jedinci se snaží okouzlit toho druhého za účelem páření a zplození života. Jejich obřady lásky jsou jako zrcadlo, ve kterém se člověk dost často poznává… Skrz nádherné a dojemné obrazy nás Les Animaux amoureux zve na cestu do různých koutů světa, abychom shlédli ty nejneobyčejnější milostné eposy.

Cestujeme s tvůrci filmu "Lední medvěd" z produkce Disneynature, kteří čelí velkým výzvám 300 mil od severního pólu. Tým, který na místě vytvořil revoluční arktický tábor, se pohyboval v prakticky neprostupných sněhových závějích a na tenkém mořském ledu a získal nevídané záběry odhalující adaptivní chování, které překvapilo i tento zkušený tým filmařů.

Každý den stovky makaků jávských schází z chrámové hory do města Hua Hin, aby zde hledali potravu, zábavu nebo příjemný odpočinek. A ať už tito primáti žijí uprostřed rušného města nebo na nedotčených ostrovech, mají s námi lidmi společného mnohem víc, než si myslíme... Během vědeckého výzkumu, který měl za úkol zjistit dopad ničivé vlny tsunami v roce 2004 na místní biodiverzitu, přišli vědci na něco nevídaného. Odhalili, že makakové z ostrova Piak Nam Yai v Andamanském moři používají nástroje k otevírání skořápek měkkýšů. Zatímco tato technika užití primitivního „kladiva“ je známa z různých komunit lidoopů, jako jsou šimpanzi, mezi opicemi Starého světa nebyla dosud pozorována. Primatoložka Amanda Tanová se proto rozhodla blíže zaměřit na šikovné makaky. Zjistila, že jejich způsob dobývání měkkýšů je tak efektivní, že dokonce ohrožuje obsah ulit...