Mis oleks... kui kuningas Arthuri ümarlauarüütlid huvituksid rohkem seksist kui Püha Graali otsingust? ... kui vaesed talunikud ja vasallid ametiühingu organiseeriksid? ... hobused enam ratsutada ei viitsiks ja rüütlid muud liikumisvahendeid vajaks? Neile ja muudele küsimustele saab vastuse huumori ja muid tabusid murdvas Monty Pythoni filmis.

Monty Pythoni 1979. aasta film on nii religiooni kui ka Hollywoodi piibellikke lugusid salvav anarhiline satiir. Tegevus toimub Juudamaal Issanda aastal 33, kus meeleheiteni viidud roomlased püüavad veidigi korda luua. See on kaose ja muutuste aeg ning puudust ei tule ka messiatest ja järgijatest, kes on valmis neisse uskuma. Sündmuste keskmes on Brian Cohen, mees, kes saab rea absurdete asjaolude tõttu messiaks seda ise soovimata. See annab tervele Monty Pythoni meeskonnale (Graham Chapman, John Cleese, Terry Gilliam, Eric Idle, Terry Jones ja Michael Palin) rohkelt võimalusi erinevates rollides särada. Küsimuse alla seatakse kõik alates endistest pidalitõbistest, Pontius Pilatusest ja kauplemise kunstist ja lõpetades revolutsionääride, hullumeelsete prohvetite, religioosse fanatismi, Rooma tsentuuriote ja ristilöömisega.

Shaun on keskea-eelsetes aastates mees, kel puudub elus kindel siht. Enda ükskõiksuse tõttu kaotab ta ka enda tüdruksõbra Liz-i. Kuid peale lahkuminekut saab ta aru kui tähtis Liz talle on ning üritab teda tagasi võita. Kuid maailmas, mis on täis zombisi, pole see üldsegi mitte lihtne. Nüüd peab ta päästa nii enda armastatu kui ka ema surnust ärganute käest...

Peter, Michael ja Samir töötavad tarkvarafirmas ja kannatavad tavalise kõrvalmõjude all: halvad töötingimused, idiootidest ülemused, nigel palk ja pidevad ületunnid. Kui ülemuste poolt kutsutakse kohale ratsionaliseerija, kes peaks töökohti vähendama, otsustavad need kolm, et midagi peab muutuma. Peter käib psühholoogi juures ja muutub pärast edukat hüpnoosi nii enesekindlaks, et jääb oma käitumisega ülemustele silma ja saab palgakõrgendust. Kuid teiste olukord ei ole sama roosiline ja lõpuks mõeldakse välja petuskeem, mille abiga firma raha oma kontole kantida.

Kasahstani televisioonis üles astuv Borat (Sacha Baron Cohen) saadetakse koos võttegrupiga Ameerika Ühendriikidesse, et anda ülevaade "maailma parimast riigist". Aja möödudes hakkab hullumeelne Kasahstani mees kaotama oma huvi tööülesande vastu, kui ta näeb ühel õhtul hotellitoa telerist Pamela Andersoni. Borat otsustab leida üles Pamela ja temaga abielluda isegi siis, kui naine sellele vastu on. Filmi teeb veelgi naljakamaks asjaolu, et peale Borati ja tema võttegrupi osalevad filmis tavalised inimesed, kes ei teagi, et Borat on menukas koomik Sacha Baron Cohen.