Hannah Fry matematikus számára az adatok szépsége a bennük fellelhető mintákban rejlik. A fiatal hi-tech guru segít megértenünk, hogy mi is az az adat, hogyan lehet a birtokába jutni, tárolni, megosztani és értelmezni. Ebben az epizódban megismerkedünk az adat korának mérnökeivel, akikről a legtöbben egyáltalán nem hallottunk korábban, annak ellenére, hogy egy technológiai és filozófiai forradalmat köszönhetünk nekik. Szakértőnk utánajár, hogy milyen szerepe van az adatnak a modern világban, és hogyan befolyásolja a kapcsolatunkat elektronikai eszközeinkkel.
Deloris, a vérmes bárénekesnő az első film végén visszatért a világi életbe. Most azonban üzenetet kap hajdani főnökasszonyától, hogy ha nem segít, bezárásra ítélnek egy patinás egyházi iskolát. Egyetlen reményük a fennmaradásra, ha megnyerik a rangos egyházi kórusversenyt. Így hát az énekesnő ismét apácaruhába bújik, s Mary Clarence nővérként megjelenik az iskolában.
David Spiegelhalter professzor megkísérli meghatározni, hogy mi is az a szerencse, és hogyan működik a való életben, miközben feltárja a valószínűségszámítás rejtélyeit. A valószínűségszámítás a matematikának az a területe, amely lehetővé teszi számunkra, hogy jövőbeli eseményeket jósoljunk meg az időjárás prognosztizálásától kezdve egészen a várható élettartamunk kiszámításáig. A film betekintést nyújt a valószínűség megismerésének történetébe: megtudhatjuk, hogyan próbáltuk _ gyakran sikertelenül _ a magunk javára fordítani a szerencsét, és hogyan lehet segítségünkre a legösszetettebb tudományos kérdések megválaszolásában.