Profesorius Isakas Borgas važiuoja į universitetą, kuriame jam bus iškilmingai suteiktas Garbės daktaro laipsnis. Automobiliu jį veža Borgo marti Mariana, kuri gaili uošvio, bet kartu ir neapkenčia. Nors jų kelionė trunka tik vieną dieną, atrodo, kad jie važiuoja visą amžinybę.

Mūsų eros 33 metai. Romos Judėjos provincijoje paslaptingas dailidė, vardu Jėzus iš Nazareto, pradeda pranešti apie „Dievo karalystės“ atvykimą ir apsupo save nuolankių žvejų grupe: apaštalais. Žydų tauta šimtmečius laukė Mesijo atėjimo - tai apvaizdinga figūra, kuri išlaisvins savo šventąją tėvynę ir įves naują teisingumu pagrįstą tvarką. Jėzaus mokymai pritraukia gausų būrį pasekėjų, kurie atpažįsta Jį kaip Mesiją. Susijaudinęs dėl situacijos, sanhedrinas, padedamas Judo Iskarijoto, vieno iš dvylikos apaštalų, areštuoja Jėzų. Kaltinamas dėl išdavystės prieš Romą, Kristus perduodamas Poncijui Pilotui, kuris, siekdamas išvengti riaušių, pasmerkia mirti ant kryžiaus kaip paprastas nusikaltėlis.

Aštuntojo dešimtmečio pradžioje jauna mergina Bess, naivi ir labai religinga, išteka už paprasto naftos gręžinio darbininko Jano, nepaisydama mažo pakrantės miestelio Škotijoje visuomenės apibrėžtų rimtų religinių nuostatų. Tačiau jų laimė ilgai netrunka. Janas grįžta dirbti į platformą, ir Bess belieka melstis Dievui, kad jis mylimąjį kuo greičiau sugrąžintų atgal. Jos maldos išgirstos. Janas patenka į siaubingą avariją darbe ir grįžta pas Bess pusiau paralyžiuotas. Vyras niekada nebegalės su ja mylėtis, taigi liepia Bess surasti meilužį ir pasakoti jam meilės žaidimų įspūdžius. Moteris dvejoja, tačiau vėliau pasiduoda ir pasineria j pavojingą, nepažįstamą ir jai priešišką pasaulį.

Mokslininkė Eleanor Arroway (Jodie Foster), nuo pat vaikystės susidomėjusi keistais astronominiais reiškiniais ir iš kosmoso sklindančiais garsais, užsibrėžia tikslą įrodyti, kad gyvybė egzistuoja ne tik Žemėje. Specialiios ekspedicijos New Mexico vietovėje metu ji gauna mistinį signalą iš planetos Vega, kurį iššifravę mokslininkai prieš savo akis pamato didžiulės tarpgalaktinės sistemos statybos brėžinius.Visa žemė sukelta ant kojų ir laukia kas vyks toliau. Ar ateviai iš ties egzistuoja? Ko jie nori? O gal tai tik Eleanor’os vaizduotės vaisius?

Sukrečianti istorija išsamiai atpasakojanti garsųjį 1971 m. Stanfordo (JAV) universiteto mokslininkų vykdytą “Kalėjimo eksperimentą”, jo eigą ir labai netikėtus rezultatus. Po elementarios atrankos sveiki, stabilios psichikos vyrai dviems savaitėms “pasodinami” į dirbtinį kalėjimą. Ištisą parą stebimi užsakovų, 12 eksperimento dalyvių tampa “kaliniais”, kiti 8 “prižiūrėtojais”. Nuo pat pirmos dienos vyrai iš gatvės suskyla į priešiškas stovyklas. Su pažeminimais nelinkęs taikstytis jaunuolis tampa “savųjų” lyderiu ir kaipmat užsitarnauja su kiekviena diena žvėrėjančių “prižiūrėtojų” neapykantą. Vyrai akimirksniu įsijaučia į vaidmenis, ima pamiršti esą tik žaidimo dalyviai ir, svarbiausia, žmonės. Eksperimentas suka neprognozuota linkme, kol galiausiai apskritai netenka kontrolės. Atrodytų, ką reiškia 5 dienos improvizuotame kalėjime? Deja, jie irgi taip galvojo. Bandos jausmas, noras išsiskirti, dominuoti ar įrodyti savo pranašumą daro savo.

Brendanui paskambina jo buvusi mergina Emilė ir prašo pagalbos. Nerišlaus pokalbio metu ji pažeria beprasmį žodžių rinkinį: smaigas, mušeika, vargšas frisko, plyta. Susirūpinęs merginos likimu, jis pradeda jos ieškoti ir netrukus išsiaiškina, kad Emilė buvo susijusi su slaptom moksleivių grupuotėm. Kitą dieną jis randa Emilės kūną nuotėkų kanale. Jis nesikreipia į policiją ir pats nusprendžia surasti žudiką.

Džekas Rajanas – karjerą padaręs ir CŽV vicedirektoriumi tapęs žmogus, vieną dieną netikėtai įtraukiamas į karą tarp JAV vyriausybės ir Kolumbijos narkotikų kartelio. Tyrimas atveda jį prie pat valdžios viršūnės – JAV prezidento. Džekas pradeda gilintis į narkotikų verslo struktūrą ir iš arti pamato, ką slepia politiniai žaidimai. Priešai tyko visur...

Filme pasakojama grafiti menininko istorija, kai jis pabėga iš namų ir apiplėšia MTT darbuotoją, o šis susitikimas pakeičia jų gyvenimą amžiams.