Chaplin filozófikus és önirónikus filmje megannyi, mára klasszikussá lett poént vonultat föl a méltóságteljes cipőevéstől, a lírai zsemletáncig. A Vadnyugat hőskorában, aranyásók közt játszódó történet első részében bemutatott éhezést, lecsúszást s véletlen megmenekülést a másodikbeli felemelkedés tévútjai és az álmodozás követik, majd jön a tanulság: ebben a világban csoda mélkül nem számíthatunk embernek való életre és viszonzott szerelemre.
Az iróniával átszőtt történet az amerikai pénzarisztokrácia birodalmába kalauzolja el a nézőket. A felső tízezer köreihez tartozó család elkényeztetett lánya a napilapok és a bulvársajtó állandó botrányhősnője. Viharos válása után most újabb esküvőre készülődik, csakhogy az ex-férj felbukkanása alaposan feldúlja a tervezett menetrendet.
Alice Sycamore (Jean Arthur) egy bohém, szabadszellemű család legfiatalabb tagja. Az egyik legnagyobb társaság ifjú elnökhelyettese, Tony Kirby (James Stewart) mellett dolgozik gyorsíróként és a fiatalok annak rendje s módja szerint egymásba szeretnek. A bimbózó románcot azonban komoly veszély fenyegeti: Tony ugyanis a mindenható iparmágnás, Anthony P. Kirby (Edward Arnold) egyetlen fia és szülei nem nézik jó szemmel a lány különc, habókos családját.
A történet Párizs operaházában játszódik, ahol egy rejtélyes fantom fenyegeti a neves lírai énekesnőt, Carlottát és készeríti, hogy adja át szerepét az ismeretlen Christine Daae-nek. Christine találkozik a fantommal a katakombákban, ahol él. Mi lehet a fantom célja és titka?
Egy 100 millió éve kihalt dinoszaurusz-faj utolsó példánya jégbe fagyva nyugszik az Északi Sarkon. Amikor tudósok atombombát robbantanak a környéken, a hatalmas szörnyeteg feléled, és egyenes New York felé indul.