Oskar Schindler jest poważanym niemieckim przemysłowcem, który podczas II wojny światowej jest właścicielem dużej fabryki, w której w nieludzkich warunkach pracują Żydzi. Widząc cierpienie tych ludzi zaczyna ratować ich przed śmiercią w obozach koncentracyjnych. Film oparty jest na prawdziwej historii Oskara Schindlera, który podczas wojny ocalił przed śmiercią około 1100 ludzkich istnień.

Główny bohater Calvin Clifford Baxter jest solidnym pracownikiem firmy zatrudniającej ogromne rzesze ludzi, gdzie trudno o awans lub podwyżkę. Calvin na pozór prowadzi normalne życie. Jednak podejrzenia co do jego osoby zaczynają tworzyć się w momencie, gdy po firmie krąży niewielki kluczyk przekazywany z rąk do rąk. Jest bardzo cenny, bo nawet jego przełożeni Baxtera usilnie starają się go dostać. Jak się później okazuje kluczyk ten jest własnością owego bohatera. A dokładniej mówiąc jest to kluczyk do jego mieszkania. Po drodze napotkamy na liczne romanse urzędników i ich zmagania z ukrywaniem prawdy, co faktycznie robią w tym mieszkaniu. A co na to sam Baxter? Zobaczcie sami.

Antonius Block wraz z giermkiem Jönsem powraca z wyprawy krzyżowej. Dla rycerza podróż przez ziemie ogarnięte zarazą jest drogą do poznania prawdy o wieczności. Jedynie Śmierć gotowa jest podjąć z nim rozmowę, prowadząc pojedynek szachowy. Stawką w grze jest życie rycerza.

Para staruszków przyjeżdża do Tokio, by odwiedzić dzieci i wnuki. Niestety, młodzi są ciągle zabiegani. Starsi państwo nie mogą się oprzeć wrażeniu, że ich wizyta zamiast radości wywołuje konsternację. Decydują się na powrót do domu. Gdy wkrótce seniorka rodu umiera, dzieci i wnuki składają rewizytę.

Machina promocyjna ruszyła, ustawiono dekoracje, zatrudniono aktorów, ustalono termin rozpoczęcia zdjęć, producenci obliczają zyski, widzowie niecierpliwie czekają na premierę. Brakuje tylko pomysłu na film. Na planie filmowym Guido improwizuje, wspomina dzieciństwo, kochanki, postaci stworzone w poprzednich produkcjach. Rzeczywistość miesza się z marzeniami a przeszłość z wizją kolejnego filmu. Bohater "Osiem i pół" to w dużej mierze sam Fellini, którego po 6 pełnych i 3 krótkich metrażach (ten miał być „ósmym i pół”) ogarnął kryzys twórczy. Wydaje się, że reżyser podchodził jednak do tego z dystansem: przy obiektywie kamery miał umieścić kartkę z napisem: Pamiętaj, że to komedia.

Ed Wood, reżyser, scenarzysta, producent i aktor, zyskał przez wszystkich krytyków USA dwuznaczną sławę najgorszego reżysera wszechczasów serią tandetnych horrorów i filmów science fiction zrealizowanych przede wszystkim w latach pięćdziesiątych. Były to na wpół amatorskie produkcje, zrealizowane za przysłowiowe psie pieniądze, z koszmarnymi dialogami, byle jakim aktorstwem i niezliczonymi błędami inscenizacyjnymi. Ed Wood jednak wcale nie był przegranym nieudacznikiem. Wręcz przeciwnie, jego nieprawdopodobny optymizm, witalność i inwencja pozwalały mu przez długie lata robić to, co chciał robić i pracować tak, jak to sobie wymarzył.

Młody naukowiec powołuje do życia stworzonego z ludzkich szczątek potwora, przeszczepiając mu nieświadomie mózg przestępcy.

Po zatonięciu alianckiego statku trzy kobiety i sześciu mężczyzn ewakuuje się do łodzi ratunkowej. Wśród pasażerów jest Niemiec, kapitan łodzi podwodnej, która odpaliła zgubną dla niego torpedę. Przebiegły Niemiec manipuluje załogą. Chce, by łódź ratunkowa popłynęła w miejsce, które patroluje niemiecki okręt podwodny. Groźne plany Niemca odkrywa jeden z Amerykanów. Niestety, zaraz potem zostaje wyrzucony za burtę. Pozostali rozbitkowie próbują pozbyć się groźnego współpasażera.

David, współczesny amerykański licealista, niepokoi się o własną przyszłość, zamartwia się wszelkimi zagrożeniami, którymi straszą media. Z upodobaniem ogląda czarno-biały telewizyjny serial z lat 50. o sielankowym życiu mieszkańców miasteczka Pleasantville. Pewnego dnia nieco tajemniczy technik wezwany do naprawy telewizora wręcza Davidowi pilot, za pomocą którego chłopak i jego siostra przenoszą się nieoczekiwanie do filmowego miasteczka. Oboje otrzymują imiona Bud i Mary Sue i stają się głównymi bohaterami serialu.

Po nieudanej akcji w Berlinie szpieg brytyjskiego wywiadu Alec Leamas dostaje nowe zadanie.

Młody szkocki ksiądz, Francis Chisholm, zostaje wysłany na misję do Chin. Dotąd wolny od wielkich poświęceń czy odpowiedzialności, tutaj zostaje zmuszony do nieustannej, ciężkiej pracy na swojej nowej parafii. Z początku spotyka się z wrogością, odosobnieniem, chorobami, biedą i różnymi upokorzeniami, lecz determinuje go to do jeszcze bardziej wytężonego wysiłku. Z czasem zyskuje akceptację i rosnący szacunek wśród Chińczyków i związuje się ze swoją parafią na tyle mocno, że jako starszemu kapłanowi ciężko mu będzie ją opuścić.

Pinkie Brown jest bandziorem. Gdy każe zamordować swojego rywala, Freda, policja uznaje, że było to samobójstwo. Nie zgadza się z tym Ida Arnold, która była z Fredem przed śmiercią. Ida postanawia wyjaśnić całą sprawę.

Akcja filmu dzieje się 31 grudnia. Wilson, 29-letni facet, przeżył właśnie najgorszy rok w swoim życiu. Do północy pozostało jeszcze kilka godzin, ale Wilson chce „zakopać się” w łóżku. Przed samotnością próbuje uchronić go najlepszy przyjaciel. Namawia go na zalogowanie się w serwisie randkowym. Sylwester to czas czarów – na ogłoszenie Wilsona odpowiada Vivian, która jak on nie ma pojęcia co zrobić z resztą dnia i wieczornym szaleństwem…