II wojna światowa. Grupa komandosów pod dowództwem majora Franklina i kapitana Mallory'ego ma za zadanie zniszczenie potężnych dział. Strzegą one przejścia przez cieśninę między greckimi wyspami Navarona i Maidos. Ich niszczycielska siła uniemożliwia ewakuację ludności cywilnej i alianckiego oddziału z zajętej przez Niemców wyspy Cheros. Komandosi lądują na południowym, niestrzeżonym cyplu Navarony i nawiązują kontakt z partyzantami. Wpadają jednak w ręce wroga, co oznacza, że w grupie jest zdrajca.

Rok 1942. Batalion Fritza i Manfreda zostaje przerzucony na front wschodni. Porucznik Witzland informuje żołnierzy, że będą walczyć o zdobycie Stalingradu. Większość obawia się rosyjskiej zimy, ale hitlerowska propaganda twierdzi, że opór obrońców miasta zostanie szybko złamany. Pierwszy szturm na Stalingrad okazuje się niezwykle krwawym przedsięwzięciem. W przepełnionym lazarecie Fritz i Manfred wymuszają na Witzlandzie opatrzenie ciężko rannego kolegi w pierwszej kolejności. Za to wykroczenie kapitan Haller przenosi ich do batalionu karnego.

Japońscy imperialiści decydują się na atak. Władze Stanów Zjednoczonych ignorują możliwość jego przeprowadzenia. Przechwytywane japońskie komunikaty informują o nalocie - jednak nigdy nie docierają do Biura Federalnego. Ostrzeżenia radarowe zostają zlekceważone. Nawet wykrycie, niedługo przed atakiem japońskiej łodzi podwodnej w Pearl Harbor nie zostaje nikomu zameldowane. Wreszcie nadchodzi dzień hańby - przybierający postać dramatycznego, zmasowanego ataku.

Opowieść o ludziach, których losy skrzyżowały się w czasach wojny, w obliczu nieznanego dotąd okrucieństwa. W historii tej przeplatają się życiowe ścieżki trzech osób: rosyjskiej emigrantki Olgi, arystokratki i uczestniczki francuskiego ruchu oporu, francuskiego kolaboranta Jules’a oraz Niemca Helmuta, wysoko postawionego oficera SS.

II wojna światowa. Sierżant Steiner zdaje sobie sprawę, że wojna jest przegrana. Podoficer i jego ludzie usiłują przetrwać w rosyjskim piekle. Szanse na to są małe. Oddział Steinera toczy zacięte potyczki z Armią Czerwoną. Większym zagrożeniem jednak są dla nich ich niemieccy dowódcy. Bezpośredni przełożony sierżanta, kapitan Stransky, to wyniosły pruski arystokrata, oficer zaślepiony ambicją, którego marzeniem jest zdobycie najwyższego odznaczenia w hitlerowskiej armii – Żelaznego Krzyża. Aby zrealizować cel, nie zawaha się poświęcić życia żołnierzy.

Rok 1944, baza amerykańskiego lotnictwa we Włoszech. Bombardier John Yossarian pragnie wrócić do domu. Przeszkodę stanowią ciągłe podnoszenie liczby obowiązkowych lotów oraz tytułowy paragraf 22. Bohater za wszelką cenę usiłuje zdobyć zaświadczenie lekarskie o niezdolności do dalszej służby. Udaje rozmaite choroby, coraz bardziej popadając w niełaskę przełożonych.

Denzel Washington i Meg Ryan występują w pełnym napięcia filmie o lojalności, heroizmie i honorze, dla którego tłem stały się wydarzenia z czasów wojny w Zatoce Perskiej w 1991 roku. Pułkownik Nathan Serling, dowódca grupy czołgów podczas Operacji Pustynna Burza, wraca do Waszyngtonu. Zostaje skierowany do zbadania zasadności pośmiertnego odznaczenia pilot Karen Walden, jako pierwszej w historii kobiety, najwyższym odznaczeniem za odwagę, tzw. Medal of Honour. W trakcie śledztwa, poznając trzy różne, sprzeczne wersje wydarzeń, odkrywa, że okoliczności jej śmierci nie są jednoznaczne.

Akcja toczy się we Florencji, w czasie dyktatury Mussoliniego. Mary, Angielka w średnim wieku, postanawia przygarnąć siedmioletniego chłopca, który stracił matkę. W jego wychowaniu pomagają jej przyjaciółki: lady Hester, wdowa po byłym ambasadorze Wielkiej Brytanii, nieco zwariowana śpiewaczka Arabella, trzy niestrudzone opiekunki bezpańskich kotów, Molly, Usula i Edith, oraz dziennikarka Connie. Mimo szykan ze strony faszystów żadna z nich nie traci pogody ducha i klasy, właściwej angielskim damom.

Rok 1940 brytyjscy żołnierze zostają schwytani przez Niemców . Przebywają w obozie koncentracyjnym we Francji. Wkrótce więźniowie zostaną wysłani do pracy w Niemczech. Aby tego uniknąć decydują się na ucieczkę. Przewodzi im człowiek, który przed powołaniem do armii był bokserem i zdobył tytuł mistrza. Dowódca obozu koncentracyjnego dowiaduje się, że jeden z jego podopiecznych jest utytułowanym sportowcem. Planuje zorganizować walki, w których dawny mistrz będzie walczył na ringu z innymi więźniami. Jego towarzysze decydują, że ucieczka będzie łatwiejsza, jeśli Niemców zaabsorbuje walka bokserska. Od mistrza wymaga się tylko jednej rzeczy - jak najdłużej utrzymywać się na ringu.

"Saints and Soldiers" jest filmem opowiadającym historię 4 żołnierzy, którym udało sie przeżyć masakrę zwaną "Malmedy Massacre". W drodze na terytorium własnego państwa spotykają Anglika, który podobno ma tajne informacje na temat wojsk nieprzyjaciela i ich działań taktycznych. Cała piątka postanawia wyruszyć w podróż mającą na celu uratowanie armii ich państwa..

II wojna światowa, marzec 1943 roku. Elitarny zespół kryptologów skupiony w centrum łamania szyfrów w Bletchley Park rozpracowuje systemy szyfrowe Enigmy. Tom rozpracowuje Enigmę, lecz równocześnie pochłania go rozwikłanie zupełnie innej zagadki: zaginięcia ukochanej kobiety, tajemniczej Claire. Dziewczyna znika dokładnie wtedy, kiedy dowództwo centrum odkrywa, że w Bletchley czai się szpieg. Jedyną osobą, która może pomóc w odnalezieniu Claire jest jej przyjaciółka, Hester. Razem z Tomem prowadzą dochodzenie, którego wyniki wstrząsną brytyjskim kontrwywiadem.

Film „Six Triple Eight” opowiada inspirującą prawdziwą historię niesamowitych i odważnych kobiet z jedynego batalionu z czasów drugiej wojny światowej, który składał się wyłącznie z czarnoskórych kobiet. Było ich 855 i choć w momencie wcielenia do wojska nie miały pojęcia, czym będą się zajmować, szybko otrzymały życiową misję — posortować niedoręczone listy z trzech lat. Była to iście herkulesowa praca, lecz zdołały ją wykonać — i to o połowę szybciej, niż wstępnie zakładano. Pomimo dyskryminacji, w obcym, zniszczonym wojną kraju udało im się przebrnąć przez 17 milionów listów, pomagając amerykańskim żołnierzom odnowić kontakt z rodzinami i bliskimi w kraju. Na co dzień przyświecało im motto: „gdy nie ma poczty, morale spada”. Kobiety z 6888. batalionu nie tylko dostarczały listy, lecz również niosły nadzieję.