Komedia, której głównym tematem jest... holocaust. Błaznowaty wieśniak przybywa do dużego miasta w Toskanii, zakłada rodzinę. Wybucha wojna, wkraczają Niemcy, wieśniak, jako pół-Żyd trafia do obozu koncentracyjnego wraz z najbliższą rodziną. Próbuje jednak przekonać syna, że pobyt w obozie jest jedynie pewną formą zabawy dla dorosłych

Akcja filmu rozpoczyna się w okupowanej Francji podczas egzekucji rodziny Shosanny Dreyfus, której dziewczyna jest świadkiem. Egzekucji dokonuje nazistowski pułkownik Hans Landa. Shosannie udaje się uciec i wyjechać do Paryża, gdzie, jako właścicielka kina, przyjmuje nową tożsamość. W innym miejscu w Europie, porucznik Aldo Raine organizuje grupę żydowskich żołnierzy, którzy mają dokonywać aktów zemsty. Do oddziału Raine'a dołącza niemiecka aktorka i agentka Bridget Von Hammersmark, której misją jest pozbawienie władzy przywódców Trzeciej Rzeszy. Losy tych ludzi zbiegają się pod kinowym afiszem, gdzie Shosanna przygotowuje własny plan zemsty...

Berlin, kwiecień 1945 roku. Na ulicach panuje chaos nie do opisania. Naród niemiecki czeka na swą nieuchronną klęskę. Adolf Hitler wraz ze swoimi najbliższymi współpracownikami ukrywa się w bunkrze w podziemiach Kancelarii Rzeszy. Wśród "świty" wodza znajduje się Traudl Junge, ostatnia sekretarka Hitlera. To jej wspomnienia posłużyły do przedstawienia ostatnich, spędzonych w izolacji, dwunastu dni życia wodza upadającej III Rzeszy. Te dramatyczne dni wzbudzają tak wiele kontrowersji i domysłów jak żaden inny etap biografii Hitlera. Co naprawdę wydarzyło się 10 metrów pod ulicami Berlina?

Lata 40-te, czas wojny. Bruno ma 8 lat mieszka w Berlinie razem z siostrą i rodzicami. Jednak pewnego dnia rodzina przenosi się na wieś, aby towarzyszyć ojcu – niemieckiemu oficerowi - w jego nowej pracy. Bruno łamie zakaz opuszczania nowego domu i poznaje okolicę. W ten sposób zaprzyjaźnia się ze Szmulem – chłopcem, który mieszka w innym, nieznanym świecie za kolczastym ogrodzeniem...

Czworo pracowników cyrku próbuje przetrwać w okupowanym przez nazistów Rzymie.

Rok 1942, okupowana przez Niemców Norwegia. Dr Rolf Pedersen zdobywa mikrofilmy z fabryki Vemork, jedynego miejsca na świecie, gdzie produkowana jest ciężka woda. Z dokumentów wynika, że prace Niemców nad skonstruowaniem bomby atomowej posuwają się błyskawicznie. Pedersen i Knut Straud, dowódca oddziału ruchu oporu, przedstawiają materiały sztabowi sił alianckich. Zapada decyzja o zniszczeniu wytwórni, lecz lądowanie grupy dywersyjnej kończy się niepowodzeniem. Wtedy Rolf i kilku partyzantów dokonują ataku na obiekt.

Na początku II wojny światowej kapitan Ericson dostaje zadanie eskortowania swoim okrętem,USS Compass Rose, konwoju. Jego załoga składa się ze słabo wyszkolonych rekrutów. Zimowe morze jest dla marynarzy ponure, muszą ratować załogi statków atakowanych przez U-booty, nie mając szansy na udany kontratak. Traumatyczne wydarzenia wiążą jeszcze bardziej kapitana i jego pierwszego oficera.

Holandia, zima 1945. Ostatnie dni II wojny światowej. Nastoletni Michiel odnajduje w lesie zestrzelonego angielskiego pilota, Jacka. Chłopiec na własną rękę stara się przemycić żołnierza do niedalekiego miasteczka. Po szeregu nieudanych prób wciąga do spisku siostrę i wujka. We troje postanawiają zaryzykować życiem, żeby pomóc Anglikowi. Poruszająca i trzymająca w napięciu opowieść o końcu dziecięcych złudzeń i bolesnym wkroczeniu w dorosłość.

Po uwieńczone pełnym sukcesem misji wysadzenia dział Navarony, Mallory i Miller zostają wysłani do Jugosławii z kolejnym, prawie niemożliwym do wykonania zadaniem. Po drodze przyłączają się do specjalnej jednostki komandosów amerykańskich pod dowództwem podpułkownika Barnsby'ego.

Pierwsze lata II Wojny Światowej. Brytyjska Królewska Flota prowadzi nieustanną walkę z niemieckimi pancernikami, które atakują alianckie konwoje morskie. "Admiral Graf Spee", "Bismarck" i inne okręty atakują z zaskoczenia i pogrążają w morskiej toni transporty niezbędne dla funkcjonowania brytyjskiej armii. Staje się jasne, że taka sytuacja nie może trwać dalej. Brytyjska flota planuje więc ostateczne starcie, które ma położyć kres niemieckiej wojnie podjazdowej.

Film „Six Triple Eight” opowiada inspirującą prawdziwą historię niesamowitych i odważnych kobiet z jedynego batalionu z czasów drugiej wojny światowej, który składał się wyłącznie z czarnoskórych kobiet. Było ich 855 i choć w momencie wcielenia do wojska nie miały pojęcia, czym będą się zajmować, szybko otrzymały życiową misję — posortować niedoręczone listy z trzech lat. Była to iście herkulesowa praca, lecz zdołały ją wykonać — i to o połowę szybciej, niż wstępnie zakładano. Pomimo dyskryminacji, w obcym, zniszczonym wojną kraju udało im się przebrnąć przez 17 milionów listów, pomagając amerykańskim żołnierzom odnowić kontakt z rodzinami i bliskimi w kraju. Na co dzień przyświecało im motto: „gdy nie ma poczty, morale spada”. Kobiety z 6888. batalionu nie tylko dostarczały listy, lecz również niosły nadzieję.