Az írországi Magdalene menhelyeket az Irgalmas Nővérek apácarend tartotta fenn. A fiatal lányokat ide vagy családjuk, vagy az árvaház küldte, hogy fogvatartásuk alatt a rend mosodájában keményen dolgozva bánják meg vétkeiket. A lányok bűnei nagyon különbözőek voltak. Ha egy lány gyermeket szült, vagy túl csinos, túl csúnya, túl okos, vagy buta volt, vagy például unokatestvére megerőszakolta, egyenes volt az útja a menhelyre. A lányok évi 364 napot dolgoztak, a fizetség pedig éhezés, verés, megaláztatás és erőszak volt. Nők ezrei éltek és haltak meg itt. Az utolsó Magdelene menhelyet 1996-ban zárták be. A film négy fiatal lány sorsát kíséri végig a hatvanas években, igaz történet alapján.

A Khabar Lahariya újság riportereinek naponta kell szembenézniük az őket érő diszkriminációval mind nőként, mind páriaként, akiket a hagyományos hindu kasztrendszerben „érinthetetleneknek” tartanak. Rettenthetetlen vezető tudósítójuk, Meera vezényletével az Észak-Indiában található Uttar Pradesh-i székhelyű, nemrég digitalizált hírszolgáltatás régóta fennálló igazságtalanságok felfedéséért fáradozik. Riportereik, akiknek gyakran csak minimális újságírói, illetve okostelefonos technológiákkal kapcsolatos tapasztalata van, türelmesen hallgatják az erőszak, hozzá nem értés és elnyomás többszörös áldozatainak beszámolóit. Nagyobb horderejű történetektől sem riadnak vissza: választásokról, korrupcióról, fanatizmusról is írnak. Egy hatásos és felemelő dokumentumfilm az igazságért és igazságosságért folytatott, félelmet nem ismerő küzdelemről egy ellenséges patriarchátussal szemben, és arról, ahogy a jó győzedelmeskedhet.

1970-ben Londonban került sor a Miss World szépségversenyre, amelynek a híres amerikai komikus, Bob Hope volt a házigazdája. Akkoriban a Miss World volt a bolygó legnézettebb tévéműsora, több mint 100 millió nézővel. Azt állítva, hogy a szépségversenyek lealacsonyítják a nőket, az újonnan megalakult Női Felszabadító Mozgalom egyik napról a másikra közismertté vált azzal, hogy betört a színpadra és megzavarta a verseny élő közvetítését. Ezen túl az eredmény is felzúdulást váltott ki: nem a svéd kedvenc, hanem Miss Grenada nyert – az első fekete nő, akit megkoronáztak a Miss Worldön. A patriarchátus nyilvános leszereplésének ténye órák alatt eljutott a bolygó minden pontjára, és ezzel a nyugati szépségideál 180 fokos fordulatot vett.