Selma pochodzi z Europy Wschodniej. Do Stanów przyjechała, żeby zarobić pieniądze na operację swojego syna Gene'a, który traci wzrok. Ciężko pracuje i oszczędza każdy grosz, ale dziedziczna wada wkrótce to właśnie ją pozbawia wzroku. Jednak Selma nie załamuje się. Posiada bowiem pewien sekret, który pozwala jej przetrwać. Gdy wydarzenia zaczynają ją przerastać, w wyobraźni przenosi się do świata musicalu. Radość, której skąpi jej życie, jest tam, w marzeniach, dzięki nim łatwiej jej znosić życie... które tak kocha.
Elphaba i Glinda są studentkami Uniwersytetu Shiz w fantastycznej Krainie Oz i nawiązują głęboką przyjaźń. Jednak po spotkaniu z Czarnoksiężnikiem z Krainy Oz ich przyjaźń stanie na rozdrożu, a ich życie obierze zupełnie inne ścieżki. Glinda, pragnie popularności, marzy o władzy, podczas gdy Elphaba pozostanie wierna sobie i tym, którzy ją otaczają. Jej postawa będzie miała jednak nieoczekiwane konsekwencje dla jej przyszłości. Niezwykłe przygody w krainie Oz sprawią, że ostatecznie wypełnią swoje przeznaczenie jako Dobra Czarownica z Południa i Zła Czarownica z Zachodu.
Wieloletni związek Ivana (Fernando Guillen) i Pepy (Carmen Maura) nagle się kończy. Porzucona i samotna kobieta postanawia więc zmienić swoje życie, by oddalić od siebie złe wspomnienia. Kiedy nic z tego nie wychodzi, wpada na dość przerażający pomysł i przygotowuje sobie koktajl z soku pomidorowego oraz... tabletek nasennych. Oto Almodovar w szczytowej formie, opowiadający o problemach kobiet w konwencji opery mydlanej. Wzruszające i zabawne kino, które zdobyło nominacje do Oscara, nagrody BAFTA i Złotego Globu za najlepszy film nieanglojęzyczny. Na dokładkę młodziutki Antonio Banderas.
Historia oparta na faktach. Masakra, która miała miejsce 20 kwietnia 1999 roku w Columbine High School całkowicie zmieniła spojrzenie Amerykanów na życie uczniów liceów. Dwaj nastoletni uczniowie weszli na teren szkoły i strzelając z broni palnej, zamordowali dwunastu rówieśników i jednego nauczyciela. Strzelanina w Columbine odbiła się szerokim echem na całym świecie, wywołując panikę moralną związaną z młodzieżą nieprzystosowaną społecznie, środkami antydepresyjnymi, brutalnymi filmami, muzyką i grami komputerowymi, Internetem oraz powszechnym dostępem do broni. Główną bohaterką jest Rachel Joy Scott jedna z ofiar tego tragicznego wydarzenia.
"Samaria" coraz bardziej znanego koreańskiego reżysera Kim Ki-Duka walczyła w 2004 roku o Złotego Niedźwiedzia w głównym konkursie Festiwalu Berlinale. Kim Ki-Duk został wyróżniony Srebrnym Niedźwiedziem w kategorii najlepszy reżyser. To składający się z trzech części film o przyjaźni, poświęceniu, zepsuciu, samotności i zemście. Yeo-Jin i Jae-Young nie mają jeszcze 20 lat i żyją głównie z prostytucji. Jae-Young utrzymuje reguralnie stosunki seksualne z obcymi mężczyznami, a Yeo-Jin sprawdza jej klientów, dba o bezpieczeństwo i zarobki. Pewnego dnia Yeo-Jin zapomina poinformować przyjaciółkę o policyjnej łapance. W tej sytuacji Jae-Young, by uniknąć aresztowania, skacze z okna i zostaje ciężko ranna. Umierająca dziewczyna chce zobaczyć po raz ostatni jednego z klientów, w którym przez przypadek się zakochała. Mężczyzna godzi się zobaczyć Jae-Young tylko w przypadku gdy Yeo-Jin spędzi z nim noc...
Frances, która marzy o karierze aktorskiej, debiutuje w 1936 r., stając się sensacją sezonu. Podbija Broadway i sale kinowe. Piękna, utalentowana i inteligentna kobieta wdaje się w niszczący romans. Jego ceną jest częste zaglądanie do kieliszka i początki choroby alkoholowej. W latach 40. aktorka popada w konflikt z prawem, czego konsekwencją jest seria skandalizujących procesów. Rodzina Frances nie zamierza dłużej tolerować jej zachowania. Doprowadza do ubezwłasnowolnienia aktorki, a powodem staje się postępująca choroba psychiczna.
Zgorzkniała, niezamężna Pani Krüger jest nauczycielką gry na pianinie. Podejmuje ona wyzwanie szkolenia utalentowanej, ale brutalnej więźniarki, Jenny. Jednakże dziewczyna wciąż sabotuje możliwość startowania w konkursach.
Dwie młode prostytutki próbują odnaleźć szczęście we wrogim i bezwzględnym świecie.
Młoda strażniczka z Guantanamo zaprzyjaźnia się ze skazańcem.
Tess McGill (Melanie Griffith), ambitna trzydziestoletnia sekretarka, marzy o zrobieniu kariery. Rozpoczyna pracę dla bezwzględnej i wyrachowanej Katharine Parker (Sigourney Weaver). Ta na każdym kroku wykorzystuje i upokarza Tess, która jest coraz bardziej zafascynowana przebojową osobowością swojej szefowej. Pragnąc zdobyć jej sympatię i uznanie, podsuwa jej pomysł kupna stacji radiowej. Katharine obiecuje po urlopie zastanowić się nad tym projektem. Gdy kobieta łamie nogę na nartach, Tess odkrywa przypadkiem, że przebiegła szefowa zamierzała wykorzystać jej pomysł jako własny. Wzburzona, postanawia nawiązać kontakt z jednym z dyrektorów, Jackiem Trainerem (Harrison Ford) i przekonać go, że zastępuje swoją zwierzchniczkę podczas jej niedyspozycji, by zrealizować projekt, zanim Katharine wróci do zdrowia.
Akcja toczy się we Florencji, w czasie dyktatury Mussoliniego. Mary, Angielka w średnim wieku, postanawia przygarnąć siedmioletniego chłopca, który stracił matkę. W jego wychowaniu pomagają jej przyjaciółki: lady Hester, wdowa po byłym ambasadorze Wielkiej Brytanii, nieco zwariowana śpiewaczka Arabella, trzy niestrudzone opiekunki bezpańskich kotów, Molly, Usula i Edith, oraz dziennikarka Connie. Mimo szykan ze strony faszystów żadna z nich nie traci pogody ducha i klasy, właściwej angielskim damom.
Pełnoetatowa opiekunka planuje zuchwały napad na siedzibę parlamentu, aby udaremnić niszczycielską reformę opieki społecznej znaną jako Independence Credit.