A film története látszólag minden logikus kapcsolatot nélkülöző eseményekből áll össze. Egy hivatalnokot kirúgnak az állásából, egy emigráns férfit csúnyán megvernek, egy bűvész elrontja a produkcióját, Karl pedig felgyújtja bútorboltját, hogy a biztosításból készpénzhez jusson. A következő nap a káosz, ha lehet, csak fokozódik, és csak Karl érti meg a helyzet abszurditását, azt, hogy milyen nehéz is az emberek sorsa. És ha mindehhez hozzáveszünk egy totális nagyvárosi forgalmi dugót, egy szenilis tábornokot, egy fasiszták által felakasztott orosz fiú szellemét, továbbá egy kereszteket áruló férfit, biztosak lehetünk benne, hogy a szürreális, abszurd humorú rövidfilmekkel nevet szerzett Roy Andersson semmit sem változott.

A film kerettörténete a pikareszk regények hagyományát idézi. Két "csavargó" Párizsból Compostellába indul az ősi és modern zarándokúton, amelyet a 11. század óta annyian végigjártak. Vándorlásuk közben találkoznak a múlt alakjaival és a katolikus dogmatika olyan tanaival, amelyekkel hívőként vagy nem hívőként minden embernek találkoznia kell az élete során. Velük egy időben, előttük járja végig a maga útját az evangélium Jézusa is.

A történet New York külvárosaiban játszódik, egy különös, katasztrófa utáni időben. A túlélő emberiség romok és patkányok között az egykori kultúra emlékeivel bíbelődve tölti napjait. Itt bolyong céltalanul az ifjú Lafayette és a gondjaira bízott olasz emigráns, Luigi, amíg az egyik napon King Kong hatalmas teteme mellett fel nem fedeznek egy igazi, élő majmocskát. Elhatározzák, hogy felnevelik, sőt igazi emberi identitással is felruházzák az apró

Csaknem az egész Egyesült Államok romokban hever. Most a világ többi részének lakói sem lehetnek biztonságban. Fin és családja felkerekedik, hogy megelőzzék a katasztrófát.