Biznes to wojna. I to taka, w której nie bierze się jeńców. Aby zgromadzić wielki majątek, trzeba być bezwzględnym i gotowym na wszystko. Takim właśnie człowiekiem był Daniel Plainview (Daniel Day-Lewis). Na przełomie XIX i XX wieku udało mu się odkryć złoża ropy naftowej w Nowym Meksyku. Umiejętnie inwestując kapitał, Plainview dorobił się całkiem pokaźnej fortuny. Sukces miał jednak swoją cenę - Daniel stał się potworem znienawidzonym przez wszystkich. Nie cofał się przed niczym, nawet jeśli w grę wchodził szantaż czy zabójstwo. W swoim dziele reżyser (Paul Thomas Anderson) pokazał brutalne narodziny wielkiego, amerykańskiego kapitału.
Historia 16-letniej Azy Holmes, która cierpi na stany lękowe i zaburzenia obsesyjno-kompulsywne.
Adaptacja powieści Jamesa Fenimore'a Coopera. Trwa wojna Francji z Anglią o władze nad amerykańskimi koloniami. Bohaterem opowieści jest Hawkeye, jeden z ostatnich przedstawicieli szczepu Mohikanów, żyjących w harmonii z przyrodą. Do fortu William Henry mają przybyć dwie piękne córki kapitana Munro. W drodze zostają jednak zaatakowane przez grupę złowrogich Indian. Z pomocą przybywają Mohikanie...
Akcja filmu skupia się na wielkim potentacie przemysłu tytoniowego, który chcąc zwiększyć zyski swojej firmy zatrudnia Nicka Naylora, znakomicie znającego się na swoim fachu rzecznika prasowego. Naylor zrobi wszystko, aby zadowolić swojego pracodawcę, ale wciąż chce być nieskazitelny w oczach 12-letniego syna.
Mel Gibson wciela się w profesora Jamesa Murraya, który w 1875 roku rozpoczyna prace nad słownikiem. W zamyśle część haseł w pozycji miała pochodzić od czytelników, do których Murray wystosował apel w gazetach. Wkrótce okazało się, że autorem ponad 10 tys. haseł do wydawnictwa jest William Chester Minor, genialny chirurg, który przebywa w zakładzie dla obłąkanych.
Mark Wahlberg wciela się w postać Boba Lee Swaggera, byłego snajpera korpusu marines i rozczarowanego amerykańskiego bohatera, który miał nadzieję, że po odkryciu druzgocącej zdrady na zawsze będzie mógł skończyć ze swoją dotychczasową pracą. Teraz, mimo tego, że odszedł ze służby i zaszył się daleko w górach, okazuje się, że jest potrzebny krajowi. Odwiedza go bowiem emerytowany pułkownik Isaac Johnson (Danny Glover), który informuje go o tym, że życie prezydenta Stanów Zjednoczonych jest zagrożone i tylko umiejętności Swaggera są w stanie zapobiec tragedii.
Orlando, skazany przez klątwę na wieczną młodość, przemierza czas i przestrzeń w poszukiwaniu własnej tożsamości.
Nastolatki - Nicola, Tyson, Lollipop, Ciastek - chcą zarabiać pieniądze, kupować markowe ubrania i nowe skutery, nosić drogie zegarki. Kiedy ostatni z dawnych bossów mafii zostaje aresztowany, Nicola wpada na pomysł, że zrealizują swoje marzenia zajmując jego miejsce. Uzbrojeni wyjeżdżają na ulice Neapolu i przejmują władzę. Są jak bracia, nie boją się więzienia ani śmierci, handlują narkotykami, zabijają bez skrupułów, niczym w grze na PlayStation; są jak piranie - niewinnie wyglądające rybki, a jakże groźne. Dopiero po chwili orientują się, że to droga bez powrotu.
Zabójcy z kolumbijskiego kartelu narkotykowego mordują bliskiego przyjaciela prezydenta USA (Donald Moffat). Do pracy nad tą delikatną sprawą zostaje przydzielony wicedyrektor CIA, Jack Ryan (Harrison Ford). Kiedy odkrywa, że zamordowanego łączył z Kolumbijczykami układ, doradca prezydenta (Harris Yulin) i inny wysoko postawiony funkcjonariusz CIA (Henry Czerny) wysyłają do Kolumbii grupę uderzeniową, która ma zlikwidować handlarzy. Komandosi zostają jednak schwytani, a mocodawcy nie mają zamiaru troszczyć się o ich los. Ryan i były agent CIA, Clark (Willem Dafoe), ruszają na ratunek.
Bohaterka filmu żyje w Kopenhadze, jest jednak pochodzenia grenlandzkiego. Pewnego dnia wraca z pracy, przed swym domem widzi policję: jej sześcioletni przyjaciel spadł z dachu. Dziewczyna sama wchodzi na dach, odczytuje sens śladów: to było morderstwo.
Moskwa. Kapitan milicji Arkady Renko (William Hurt) prowadzi śledztwo w sprawie potrójnego morderstwa. Ciała ofiar znaleziono w parku Gorkiego. Zostały tak zmasakrowane, że ich identyfikacja jest niemożliwa. Jedyną wskazówkę stanowią łyżwy znalezione przy jednej z ofiar, podpisane nazwiskiem Iriny Asanovej, oraz ślady po kulach. Kaliber broni jest taki, jak tej, której używają agenci KGB. Wkrótce kapitan Renko poznaje tajemniczą piękność, Irinę (Joanna Pacuła), która wydaje się coś wiedzieć na temat zagadkowych morderstw. Film jest adaptacją bestsellerowej powieści Martina Cruza Smitha. Joanna Pacuła za swoją rolę nominowana została do Złotego Globu.
Bukareszt, 1938 rok. Nad miastem szaleje burza. W pewnego starszego człowieka uderza piorun. To profesor Dominik Matei. Udaje mu się przeżyć. Co więcej, mężczyzna odzyskuje młodość, a jego zdolności intelektualne osiągają poziom niedostępny dla przeciętnego człowieka. Jak to możliwe? Na to pytanie nauka nie zna odpowiedzi. Matei zaś pragnie tylko jednego – chce posiąść wiedzę absolutną. Osobą Profesora zaczynają się tymczasem interesować naziści. Widzą w nim obiekt przydatny w prowadzonych przez Trzecią Rzeszę eksperymentach medycznych.
Nieśmiała, wychowywana przez matkę dewotkę nastolatka Carrie White jest nieustannie wyśmiewana przez szkolnych kolegów. Już jako małe dziecko odkrywa w sobie paranormalne zdolności, które później postanawia wykorzystać przeciwko złośliwym rówieśnikom.
"Sahara" jest pierwszym z serii filmów opowiadających o przygodach Pitta, wydana po raz pierwszy w 1992 r. powieść uważana jest za jedną z najlepszych w serii. Bezkresne pustynie Egiptu. Eva Rojas, naukowiec z ramienia ONZ, prowadzi śledztwo w sprawie śmiercionośnej zarazy dziesiątkującej okoliczną ludność i morska faunę. Amerykański agent rządowy Dirk Pitt wraz ze swoim współpracownikiem, postanawiają wesprzeć Evę w poszukiwaniach źródła epidemii, która rozprzestrzenia się już na cały kontynent. Wkrótce okazuje się, że za przeciwników mają niebezpiecznego przemysłowca – miliardera i pozbawionego skrupułów afrykańskiego dyktatora, którzy nie wahają się dla zysku doprowadzić kontynent do zagłady.
Film opowiada historię chłopca, którego matka (Annette Bening) oddaje na wychowanie swojemu psychiatrze, przypominającemu z wyglądu Świętego Mikołaja (Brian Cox). Dwunastoletni Augusten Burroughs (Joseph Cross) mieszka z dziwaczną rodziną doktora, wśród koszmarnego bałaganu. Przyjaźni się z pedofilem (Joseph Fiennes) mieszkającym w szopie na podwórku. Jest to opowieść o dzieciństwie bez zasad, z choinką stojącą na środku pokoju przez okrągły rok, w domu, gdzie valium zastępuje cukierki, a nudę zabija się przy pomocy elektrowstrząsów.