Kapłani i wojskowi angażują misie w konflikt z jednorożcami o magiczny las. Wojna w samonapędzającej się spirali okrucieństwa szybko przeistacza się w psychodeliczny koszmar i podróż do kolorowego jądra ciemności, podczas której większe zło zawsze wypiera mniejsze zło.
Makabryczna opowieść o fanatyzmie religijnym i okrucieństwie, prowadzącym do obłędu.
Luizjana rok 1927. W ciepłą, deszczową noc grupa okolicznych mieszkańców wchodzi do Hotelu Siedmiu Bram i z pokoju 36 wyciąga człowieka, który zostaje posądzony o uprawianie magii. Tłum zaciąga go do piwnicy, gdzie po torturach zostaje ukrzyżowany. Czyn ten pozwala na otwarcie jednej z siedmiu bram piekła wymienionych w Księdze Eibonu... Rok 1981. Liza Merril (Catriona MacColl) dziedziczy stary hotel. Podczas jego remontu cała potęga zła zostaje uwolniona, kiedy hydraulik Joe (Giovanni De Nava) przypadkowo otwiera przejście z piekła. Lisa stanie do walki z hordą zombie, a pomagają jej w tym miejscowy doktor John McCabe (David Warbeck) oraz tajemnicza niewidoma dziewczynka (Maria Pia Marsala), którą nawiedzają wizje z przeszłości.
Pewna rodzina ma kłopoty z samochodem. Na ich nieszczęście zatrzymują się w lesie na kompletnym pustkowiu. Odnajdują jednak dom zamieszkany przez lalkarza i jego żonę oraz niebywałą ilość lalek właściciela domu. Później w ostoi zagubionych pojawiają się jeszcze mężczyzna i dwie kobiety. Jedna z nich w nocy przechadza się po domu, którego niestety pilnują złowieszcze lalki, nielubiące wścibskich, obcych osób. W domu zaczyna się prawdziwy koszmar. [filmweb.pl]
George Cooper (John Heard) właśnie przeniósł się ze swoją narzeczoną Laurene (Kim Greist) do apartamentu w Nowym Jorku. Mężczyzna pracuje jako fotograf, który obecnie zajmuje się robieniem zdjęć bezdomnym. W tym samym czasie lokalny szef policji, kapitan Bosch (Christopher Curry) obserwuje nagłe zniknięcia osób mieszkających w rejonie. Ofiarami zaginięć padają głównie włóczędzy okupujący kanały.
Tematyka tzw. filmów "ostatniego tchnienia" już od dawna inspiruje filmowców, zarówno tych niszowych jak i rzemieślników kina mainstreamowego. Wystarczy wspomnieć takie głośne obrazy, jak "Snuff" z 1976 roku, "Guinea Pig 2: Flowers of flesh and blood" czy, z nowszych, trylogię "August Underground". W głównym nurcie pojawiły się zaś takie dzieła, jak choćby "Osiem milimetrów" z Nicolasem Cage oraz "Tesis" Alejandro Amenábara. Jak widać idea podziemia zajmującego się rozpowszechnianiem zarejestrowanych prawdziwych mordów działa niezwykle stymulująco. Fabuła jest tu nieskomplikowana, można by wręcz powiedzieć: szczątkowa. Główną bohaterką jest dziewczyna, która pragnie stworzyć reportaż na temat filmów "ostatniego tchnienia". W tym celu powoli zaczyna zagłębiać się w tę mroczną i - jak się okaże - niebezpieczną tematykę. Tak oto sposób największy koszmar, jaki mogłaby sobie wyśnić stanie się jej udziałem.