A "Halálos tézis" a tévében látható erőszakról, pornográfiáról és a "snuff movie"-ról szól, amely a filmes borzalmak megtestesülése. Angela a Filmművészeti Egyetemen tanul. Szakdolgozatát a filmekben megjelenő erőszakról írja. Témavezető tanára megígérte, hogy segítségképpen különlegesen durva filmeket keres neki egy videotékában. A tékában Figueroa véletlenül egy titkos helységre bukkan, ahol temérdek kazettát talál. Kiválaszt egyet és elviszi. Másnap reggel Angela holtan találja Figueroát a vetítőteremben. Angela elhatározza, hogy kinyomozza, mit látott a tanára a kazettán, amitől szívrohamot kapott.

Egy esztendővel a tragikus baleset után újra találkozik a hat barátnő. A szokásos évi kalandtúrájukra ezúttal Appalache-hegység egyik barlangrendszerét nézték ki. A föld mélyében újra utoléri őket a balszerencse, kőomlás eltorlaszolja a felszínre vezető utat. Kiderül, hogy Juno, az expedíció vezetője, egy feltérképezetlen barlangba hozta őket, így senkitől sem számíthatnak segítségre. Ráadásul a föld alatt még leselkedik rájuk valami vagy valaki, amely tökéletesen alkalmazkodott a sötétséghez. Amikor a rájönnek, hogy ők a préda, harcba szállnak a kimondhatatlan szörnyűség ellen.

Frank-nek birtokában van egy rejtélyes puzzle doboz, melyben az érzéki extázist ígérő szellemek lakoznak. Miután a dobozt kinyitja, a férfi szétszaggatott testének véres maradványai borítják a padlót. Egy idő múlva Frank bátyja Larry, annak felesége Julia és lánya Kirsty, Frank régi házába költözik. Larryt költözéskor baleset éri, és vére a padlóra kerül. Ez táptalajként szolgál Frank szellemének. Az élőhalott Frank, hogy új erőre kapjon, ráveszi volt szeretőjét, hogy szerezzen neki férfiakat, és segítsen vérüket ontani. Utolsóként Larryt ölik meg. Közben Kirsty kezébe kerül a sötétség doboza. Kirsty a saját életét csak úgy tudja megmenteni, hogy Frank-et visszaadja a démonoknak...

2047-et írunk. Az Event Horizon nevű felderítő űrhajó, mely évekkel korábban nyomtalanul eltűnt, most sugározni kezd az űrből. A jel forrása felé száguldó űrhajó elit legénységének tagja az eltűnt hajó tervezője, Dr. Weir is. Küldetésük: megtalálni és megmenteni a legmagasabb fokú technikával készült űrhajót. De amit találnak, az a legmagasabb fokú csillagközi rettegés. Amit pedig meg kell menteniük, az a saját életük, mert valaki - vagy valami - be akarja őket csalogatni az elképzelhetetlen borzalom dimenziójába.

Itt az aranyukért a halálból visszatérő náci zombikról szóló 2009-es norvég horrorvígjáték, a Dod sno folytatása. A második rész (Dead Snow 2: Red vs. Dead) az első rész egyetlen túlélőjéről szól, akinek – miután sikerül elhajtani a náci zombik elől – a láncfűrésszel levágott karja helyére az orvosok az egyik náci zombi karját varrják vissza, ami félig önálló életet él.

Catherine Deane, egy gyermekpszichológus, aki egy új és meglehetősen radikális terápiával próbálkozik, melynek lényege, hogy páciense agyába belépve megpróbálja megtalálni, mi okozhatja annak pszichés problémáit. Eddig ezt a módszert egyetlen esetben próbálta ki, egy kómába esett gyermeket próbált visszahozni az életbe. Amikor egy veszélyes sorozatgyilkos, Carl Stargher kómába esik Catherine-nek újra meg kell tennie a rendkívül veszélyes utazást. A sorozatgyilkos utolsó áldozata még életben van, a rendőröknek pedig csak pár órájuk maradt arra, hogy megtalálják. Catherine tehát belép egy zavarodott elmébe, egy őrült és kiszámíthatatlan fantáziavilágba, ahonnan lehet, hogy soha többé nincs visszatérés.

A rendőrséget 1973. augusztus 20-án egy isten háta mögötti tanyára vezényelték Travis megyében, Texasban. Amit Thomas Hewitt, a helyi vágóhíd egykori munkásának síri hangulatú házában találtak, az olyan vérfagyasztó volt, hogy egész Amerikát sokkolta és rémületbe ejtette. 33 megölt ember, 33 lemészárolt áldozat földi maradványait találták itt, sokak szerint minden idők legszörnyűbb, többszörös gyilkosságának helyszínén. Az áldozatainak bőréből készült groteszk maszkot viselő, láncfűrészét fenyegetően meglóbáló gyilkos a lapok címoldalára került. A megtörtént esetet feldolgozó, A texasi láncfűrészes hátborzongató utazásra hívja a nézőt. A főként reklámfilmeket rendező Marcus Nispel az 1974-ben készült, s hazánkban bemutatásra nem került, ma már klasszikusnak számító The Texas Chainsaw Massacre című film remake-jét készítette el. A film érdekessége, hogy az 1974-es filmet szintén Daniel Pearl fényképezte.

Egy asszony a mészárszéken szüli meg gyermekét. A rémisztő baba a kukában végzi, ahonnan a Hewitt-família egyik guberáló tagja szedi ki és viszi haza. A kinézete miatt sokat csúfolták az iskolában szegénykét, míg felnőve maszkkal rejti el torz arcát és azon a mészárszéken dolgozik, ahol megszületett. Csakhogy az üzemet bezárják, ezért Thomas Hewittnek is felmondanak, akinek első áldozata a durva főnöke lesz. Ekkor tűnik fel a színen két srác, aki megkapta a behívóját Vietnamba. Előtte nagy búcsú bulira készülnek a barátnőikkel, de ehelyett a pokol várja őket.

Isten kizsigereli magát egy borotvával. A Földanya szellemére kószál a sivár, kietlen tájon...

Néhány fiatal egy terelőutat követve egy déli kisvárosba jut, ahol a helyiek meghívják őket a városka nevezetes fesztiváljára. Az átutazók elfogadják a meghívást, de közben a lakosok egy másfajta hagyomány felelevenítésére készülnek, ahol az északról érkezett idegenek jelentik a fő attrakciót.

Egy tinédzsernek túl kell élnie Halloween éjszakáját, miután ajtaján veszélyes kezek kopogtatnak.